Gdzie jesteś » Forum » Oświetlenie » Oświetlenie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Oświetlenie ogrodu

Sebek 12:07, 17 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal, więc na pewno nie dawaj oświetlenia tam gdzie go nie zobaczysz lub nie jest potrzebne.
Trzeba na pewno oświetlić ścieżki prowadzące do domu, być może jakiś bardziej cenny okaz w przedogródku - np. drzewo lub bonsai

Przy tarasie także proponuję zrobić oświetlenie, aby można było tam siedzieć nocą. A w samym ogrodzie to zastosowałbym punktowe oświetlenie roślin.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:54, 17 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu są rady, a dodatkowo powiem

pojedyncze duże drzewa o intersujących konarach podświetlaj od dołu reflektorkami, trawy wysokie reflektorkami lub tubami, w ogrodzie to nie lampy mają być ozdobą, a rośliny które one oświetlają. Wszystkim klientom to pwtarzam jak chcą z ogrodu zrobić "lotnisko". Lampy które widać to błąd.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/123-oswietlenie-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 23:55, 17 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Poszukałem wklejane zdjęcia z realizacji i mam aż dwa odpowiednie dla Ciebie




Jak widzisz są punktowo skierowane na ciurkadełka

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 09:03, 18 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Gardenarium napisał(a)

Lampy które widać to błąd.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/123-oswietlenie-ogrodu

No to się teraz załamałam Zainwestowałam niemałą sumkę w słupki oświetleniowe ze stali nierdzewnej z ledami (pasujące do tych na elewacji), które stoją wzdłuż ścieżki (od furtki do wejścia) i rzeczywiście wyglądają jak pas startowy Kilka sztuk jest w różnych miejscach w ogrodzie (zresztą wyjątkowo zgodnie z projektem pani architekt). Zamierzam dołożyć takie reflektorki kierowane, podświetlające drzewa od dołu, ale to wymaga przeróbki instalacji elektrycznej. To słupki powinnam zlikwidować?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
zbigniew_gazda 10:45, 18 lut 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Też mi Danusia oczka otworzyła.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 12:13, 18 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Słupki "przejdą" ewentualnie wśród traw, wtedy ich tak nie będzie widać.

Natomiast najlepsze są tuby z regulowanym kątem padania światła. Mogą słuzyć jak tuby lub jako reflektorki.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:42, 18 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Reflektorek z regulacją



Tuby między trawami

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kwiatholandii 08:08, 12 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziękuję za pomoc. Postaram się wykorzystać te rady. Już wiem, że reflektorki bardzo mi odpowiadają. Na elewacji mam lampki, takze nie potrzebuję dodatkowych blisko domu.
Mam pewien problem. W narożniku od frontu będę sadziła brzozy pożyteczne na zewnątrz. Na ulicy stoi lampa. W nocy oświetla bardzo to miejsce i obawiam się, że jak zastosuję tam jakieś oświetlenie to nie będzie to dobrze wyglądało.Co zrobić?
Kolejnym miejscem jest żywopłot z cisów przy wejściu i wjeździe po 2 stronach. Chciałabym mieć koło bramy oświetlenie. Czy te reflektorki mogłyby być i gdzie w takim miejscu je zastosować?

Danusiu, jakiej firmy są te tuby i reflektorki?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 22:29, 12 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Widzę często reflektorki w podjazdach - oświetlą wtedy i drogę i rośliny

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:29, 13 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Reflektorkami możesz podświetlić całą ścianę żywopłotu z cisa.

Natomiast co do lampy zewnętrznej to nie wiem, albo jedno albo drugie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies