Gdzie jesteś » Forum » Oświetlenie » Oświetlenie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Oświetlenie ogrodu

Gardenarium 18:01, 28 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozplenica nie przezimuje, posadzisz miskanty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 20:51, 03 gru 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Pewnie Danusiu masz rację i powoli się do tego przyzwyczajam że na wiosnę czeka mnie mała dosadzka. A jeśli chodzi o światełko to jak najlepiej rozstawić lampy i jakie na tej rabacie którą mi wyczarowałaś Postaram się dodać zdjęcia całości rabaty.
zaczynając od lewej strony wygląda to tak: miejsce wydaje się puste lecz posadzone są tam magnolie azalie i bliżej murka na pniu rośnie wiśnia ozdobna (szkoda że wszystko jest już w stanie bezlistnym). Następna fotka to dzieło Danusi
I gdzie tu powstawiać lampy żeby było przytulnie i miło?
Jak ktoś ma jakieś pomysły to czekam.
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 23:17, 03 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Reflektorek pod drzewo, mocny - niech podświetla pień i koronę drzewa, wydobywa ciekawą fakturę liści, czy kolor kory. Przy trawach tuby zakopane w gruncie z szybkami, albo małe regulowane reflektorki, będzie je można obracać zgodnie z potrzebami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 09:40, 04 gru 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dzięki za wskazówki
____________________
Beti - Ogród Beaty
groszek 13:08, 19 gru 2013

Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 5
Do oświetlenia ogrodu możemy zastosowac reflektorki, które najcześciej posiadają kliny do wbicia lub mocowania na śruby. Oświetlenie zewnętrzne powinno posiadać odpowiednią klasę ochrony przed wilgocią i wodą o niskim napięciu ochronnym 12V. Ja proponuję oświetlenie ledowe energooszczędne, które może się świecić całą noc.
Gondzio12 12:19, 05 mar 2014

Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 13
Są jeszcze takie lampy, które ładują się słońcem My mamy takie na balkonie i chociaż rzadko tam bywamy wieczorami (szczególnie teraz, w taką pogodę), to fajnie tam sobie stoją i ładnie wyglądają z ulicy. Może jedna czy dwie przy kamieniach?
chochelka 10:05, 26 mar 2014

Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 3
To lampy solarne - swietne rozwiazanie do ogrodu. Tworza piekny efekt jak sie nagrezja za dnia, a wieczorem i w nocy pieknie swieca
____________________
Pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 19:30, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O lampach solarnych jest wątek, ja nie polecam, oświetlenie ogrodu nie powinno się ledwo ledwo... ale dawać efekty zaplanowane przez nas, wydobywać urodę roślin.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/453-lampy-solarne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
safikey 00:33, 01 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
witajcie,

u mnie oświetlenie mam zdecydowanie jako oświetlenie główne i tzw. bezpieczeństwa. Miszkamy na wsi, lamp na ulicy brak, więc bez oświetlenia podjazdu i chodnika ani rusz...

podczas robienia lamp nie było jeszcze rabat, więc nie mogliśmy dopasowac miesca do ewentualnego podświetlenia roslin, choć nie ukrywam, że planując lampy myśliałam głownie o bezpiecznym dojściu do domu:






a tak to wygląda po zrobieniu rabaty przed domem



na podjeździe do garażu będzie jeszcze 3 lampy oraz za domem przy tarasie



na bokach domu w narożnych kostkach bedą lampy najazdowe ledowe o kolorze niebieskim - takie jak przy kolumnach - świecące gdy zgasną lampy głowne.


Póki nie mam rabat na placu przed domem ciążko zaprojektować jakies lampy, ale nic straconego, lampy jeszcze mam, mąż elektryk więc nic nie stoi na przeszkodzie aby po myśleć o świetnych rabatach i dodatkowym oświetleniu
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
EdytaB 10:53, 02 maj 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Gardenarium napisał(a)
Tutaj nie podajemy adresów sklepów, raczej średnie albo droższe polecam, tanie rozlecą się w dwa lata.

Link na pw.


Danusiu czy i ja mogę prosić o link,
potrzeba mi 2 reflektory do oświetlenia durzego orzecha, ofert sporo ale ja sie już gubię w tych parametrach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies