Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 21:55, 15 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
gardenarium napisał(a)
Pierwszą rzeczą jaką właśnie radzę Ci zrobić, to kanty trawnika. Od razu ogród zyska na wyglądzie i resztę już masz, roślinki posadzone, najwyżej pomyślisz o dokomponowaniu czegoś na wiosnę

Witam Szefową bardzo serdecznie Czy Szefowa do każdego zagląda?
To nie będzie takie łatwe. Po pierwsze jak już gdzieś zaznaczyłam, mój ogród strasznie zarósł. Połowy roślin już tam nie ma. To zdjęcia trochę starsze, teraz jest już tylko szkielet, przetrwały drzewa i krzaki i niektóre byliny. Kwiatków mało. Nawet moi chłopcy przeszukując ze mną zdjęcia przez ostatnie wieczory dziwili się "Mamo jak ty miałaś ładnie w ogródku!". O kantach się już naczytałam, ale przy moich "brodach" wydaje mi się to zajęciem nie do zrealizowania.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 21:58, 15 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
EPODLAS napisał(a)
Sylwio, taki rodzinny stadion sportowy - super pomysł. I zazdroszczę Ci tych pól i przestrzeni wokół domu. Widzę, że wykorzystujesz tereny do jazdy na rowerze. Ja też lubię jeździć po rozdrożach. Tylko raz podczas takiej samotnej wyprawy ugryzł mnie pies. Bardzo długo się goiło

Witam, witam. Jak się wypuszczamy w te pola to tylko całą rodzinką, bo tylko mąż zna wszystkie drogi i rozjazdy, bo to jego rodzinna wioska. No wiesz ja to jestem Pani z miasta
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:03, 15 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Sebek napisał(a)
Witam i ja

Widzę, że powstaje bardzo ładny ogród z wieloma roślinami - dzięki temu jest kolorowo cały rok

A zdjęcie chmury atomowej powalające

No witaj Sebek. Nareszcie przyszedłeś w gości. Wiesz Ciebie się spodziewałam jak nikogo innego
Nawet mi taki żarcik przyszedł do głowy: Zaglądam do ogrodu bukszpanowego i widzę - Sebek, zaglądam do Bogdy i widzę - Sebek, zaglądam do Sylwi - a tam Sebek. Aż się boję zaglądnąć do lodówki.
To tak na powitanie, żebyś wiedział, że ja pożartować lubię
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:07, 15 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No ta chmura to nam najpierw strachu napędziła zanim się zorientowaliśmy, że to chmura.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:31, 15 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A teraz pokażę kilka swoich roślinek. Pięknie się dzisiaj przystroiły - polukrowane co nieco. Zauważcie, że pająkom też się pogorszyło - pajęczyny im pomarzły

bukszpany


kosodrzewiny


jedna z traw


berberys


i ostatni liść na dębie
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:43, 15 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jeszcze kilka mnie zauroczyło:

berberys ottawski a w tle świerk conica


i mój młodszy buk purpurowy


i żurawki mam ze 3 w tym roku na dzień mamusi od synalków sobie zażyczyłam - u nas w Brico były po około 6-7 zł, ale jeszcze wtedy nie wiedziałam, że z nich takie kompozycje można ułożyć


a wrzosy już mają rok, przezimowały pod gałązkami świerkowymi


a gdzieniegdzie widać czerwone kuleczki, naprawdę tylko gdzieniegdzie

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
hanka_andrus 22:58, 15 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gromadzisz powolutku dobrocie do wiosennych zmian w ogrodzie!Piękne te zimowe obrazki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 00:51, 16 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pooglądałam Twoje zdjęcia Agnieszko i widzę, że ogród ładnie wyglądał i nabierał kształtów, myślę, że musisz troszeczkę swoją "część" męską zainteresować ogrodem wtedy będzie Ci łatwiej, no i dzieciaki poznają trochę roślin, co kiedyś napewno zaowocuje no a zima zostaje do przemyśleń ogrodowych
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agniecha973 08:54, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Witajcie,
Męska część rodzinki stara się jak może. Naprawdę grzechem było by na nich narzekać. Nasze nasadzenia na pewno przekroczyły już drugi tysiąc. Nie jestem w stanie policzyć, ale samych ałyczek na nasz pierwszy szybko rosnący i tani żywopłot było powyżej 500. Do tego setki sosenek i świerków. Sama bym tego nie zrobiła. Roślinki sadzimy małe ze względu na ilość i oczywiście związane z tym koszty, więc czasami giną w chwaściorach lub pod nożem kosiarki.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
aga_pe 09:23, 16 lis 2011


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Witam serdecznie imienniczkę.

Będę tu zaglądać

Skąd ja to znam: "Roślinki sadzimy małe ze względu na ilość i oczywiście związane z tym koszty, więc czasami giną w chwaściorach lub pod nożem kosiarki." - oj u mnie dopóki nie ogrodziłam roślinek choćby kamieniami, były ciągle koszone. Dlatego dziś mam np. zamiast migdałka formowanego na pniu, wielki krzakor - to akurat wyszło na plus
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies