Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

ell 09:48, 17 lis 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
agniecha973 napisał(a)

Witam i ja

Widzę, że powstaje bardzo ładny ogród z wieloma roślinami - dzięki temu jest kolorowo cały rok

A zdjęcie chmury atomowej powalające

No witaj Sebek. Nareszcie przyszedłeś w gości. Wiesz Ciebie się spodziewałam jak nikogo innego
Nawet mi taki żarcik przyszedł do głowy: Zaglądam do ogrodu bukszpanowego i widzę - Sebek, zaglądam do Bogdy i widzę - Sebek, zaglądam do Sylwi - a tam Sebek. Aż się boję zaglądnąć do lodówki.
To tak na powitanie, żebyś wiedział, że ja pożartować lubię


Dobre !!!
Też tak mam.
Witam na Ogrodowisku i wracam czytać dalej, bo ja już nie nadążam. U Siaaski jestem w połowie i nie zdążyłam się nawet przywitać.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
agniecha973 09:57, 17 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aha i proszę mocno nie krytykować tych "okazałych" bukszpanów. Danusia jak zobaczy, to się za głowę złapie. To są moje własne sadzonki zrobione x lat temu jeszcze w ogrodzie teściowej. Przyjęły się i rosły tam czekając na swoją kolej. Zawsze marzył mi się ładny formowany żywopłocik z bukszpanu Ciągle nie było można tych miejsc obsadzać i dopiero w tym roku na wiosnę został przesadzony do mojego ogrodu. I po wykopaniu ... zonk. Rósł zwarty i wyglądał ładnie, a jak wykopaliśmy, to okazało się, że to wachlarze z suchych gałęzi. No coż wykopany, więc roślin nie wyrzucę. Posadziliśmy i zdrowo go przycięłam, tak prawie o połowę. Pojawiły się młode listki nawet w środku krzaków i wygląda na to, że jakaś szansa na zagęszczenie jest. Dam mu szansę, choć na razie trochę szpeci. Jak myślicie zregeneruje się?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 09:59, 17 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
ell napisał(a)


Witam i ja

Widzę, że powstaje bardzo ładny ogród z wieloma roślinami - dzięki temu jest kolorowo cały rok

A zdjęcie chmury atomowej powalające

No witaj Sebek. Nareszcie przyszedłeś w gości. Wiesz Ciebie się spodziewałam jak nikogo innego
Nawet mi taki żarcik przyszedł do głowy: Zaglądam do ogrodu bukszpanowego i widzę - Sebek, zaglądam do Bogdy i widzę - Sebek, zaglądam do Sylwi - a tam Sebek. Aż się boję zaglądnąć do lodówki.
To tak na powitanie, żebyś wiedział, że ja pożartować lubię


Dobre !!!
Też tak mam.
Witam na Ogrodowisku i wracam czytać dalej, bo ja już nie nadążam. U Siaaski jestem w połowie i nie zdążyłam się nawet przywitać.


Miło mi gościć następną miłą osobę z Ogrodowiska. Zapraszam częściej, jeśli dasz radę.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
ell 10:02, 17 lis 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Na pewno będę zaglądać i pewnie po kilkanaście stron będę miała do nadgonienia.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
agniecha973 10:18, 17 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A i jeszcze pomóżcie - coś muszę wymyślić na te chwaściory! U mnie ziemia jest dość ciężka i zbita. Bardzo ciężko się w niej plewi. Te bukszpany były plewione 2 x od wiosny i podsadzone nasturcją majus i wcale tego nie widać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
GabiK 10:31, 17 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Co to za korzenie na schodkach?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
agniecha973 10:50, 17 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
GabiK napisał(a)
Co to za korzenie na schodkach?



A nie powiem. Bo się wstydzę.
To zmarznięte i nie wyrwane pędy nasturcji płożącej.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 11:13, 17 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Zrobiłam bardziej czytelne obrazy tego kawałka



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
hanka_andrus 11:13, 17 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja bym z tego największego ciachnęła w kulkę.Wyglądu nie ma,bo chwasty.Sadzenie roślin trzeba zaczynać od wielokrotnego przekopania ziemi i usunięcia wszelkich korzeni,inaczej zawsze będą takie niespodzianki.Na wiosnę wszystkie bukszpany przycięłabym nisko,z gałązek sadzonki porobić,do jesieni się ukorzenią.A te przycięte ładnie odbija.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 11:19, 17 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ten pierwszy ,od budy,aż się prosi o kulkę i rozdział na 2-3 części.Wiosną wykop i staraj się podzielić.
Najlepiej decydować w realu.Może wszystkie ponownie spróbować posadzić w większej harmonii.A niektóre porozdzielać.Popatrz na nie od tej strony.Nie wiem co inni zobaczą na tych bukszpanach.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies