Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Puste pole z wysepką kwiatową

Pokaż wątki Pokaż posty

Puste pole z wysepką kwiatową

hanka_andrus 17:54, 23 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gratuluję! Najbardziej podziwiam determinację i piękną różę Milejdi,nie ujmując nic a nic hortensjom.Mam pytanie masz hortensje Variegata,Czy kupując ją wiedziałaś jakie ma kwiaty?
Mam u siebie podobną z takimi liśćmi,ale przez 5 lat mi nie kwitła.Tej jesieni ją przesadziłam.Może będzie zadowolona i zakwitnie?
Niepotrzebnie miałaś opory.Tu nie zagryziakowie.....Dzięki za miłe popołudnie
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
anula_wn 19:17, 23 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829



witaj Elu!!!!
właśnie taką zimę uwielbiam ! jakie piękne zdjęcie !!! cudeńko

____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 19:23, 23 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829






przepiękna róża!!!

wracam czytać dalej
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 19:25, 23 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
wspaniale ! witam raz jeszcze
niesamowity efekt osiągnęłaś w sumie w dość krótkim czasie.
Piękny ogród , podziwiam nakład pracy i efekt oczywiście !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
an_tre 19:36, 23 lis 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Witaj jak pięknie opowiadasz o swoim ogrodzie, o zmaganiach z nim i zawłaszczaniu trawnika połknęłam to wszytstko jednym tchem jestem pełna podziwu!!! Ogród piękny, a te hortensje...bajka
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Niage 19:57, 23 lis 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Witaj Z przyjemnością przeczytałam Twoją opowieść ogrodową, fajnie opisałaś swoje zmagania. Podziwiam efekty, piękną masz różę sympatię, a i hortensje prześliczne
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Elfik 20:27, 23 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Ojejku, witam Wszystkich w swoim wątku, dziękuję za miłe słowa i pochwały, na Szefową rzucam się oczywiście z buziakami, zaraz odpowiem na wszystkie pytania, ale zacznę od Anuli... Czemu? Bo właśnie skończyłam piec JEJ pierniczki... Anulku, są pyszne, ale na 5 blach - perfekcję uzyskałam przy 4-tej... Zobaczymy, przy którym pierniczku opanuję lukier...
A co do spraw ogródkowych:
Na punkcie hortensji rzeczywiście mam trochę kuku, ale i dylemat straszliwy. Bo moja posesja, to istna patelnia. A one tego nie lubią.



To zdjęcie jest sprzed 2 lat. Widać, jak na rabacie przy ganku, od strony wschodniej, upchnęłam 3 hortensje. W kącie jest Anabella i ma tam cudownie! I dalej w lewo: Variegata i NN. Wszystkie są obecnie 2 razy większe, ale w tym roku Variegata była przemarznięta mimo okrycia i po wycięciu wszystkich zeschłych patyków aż do ziemi, rozmyślałam, czym obsadzić puste miejsce... Tymczasem odbiła tak, że rozrosła się jak potwór! Ona w ogóle ma taki "rozetowy" pokrój, więc zajmuje dużo miejsca. I zakwitła tylko jednym dużym kwiatem, miała dużo małych pąków nie do końca rozwiniętych, bo "puściła się" zbyt póżno. Moja Variegata jest w ogrodzie najstarsza, ale faktycznie zaczęła kwitnąć dopiero w 3 roku, kiedy to przesadziłam ją z kącika od strony północnej.
Wszystkie zasilam przez cały okres wegetacji aż do sierpnia (nawozami wg przepisu), a w tym roku - tak, jak radziła Danusia: nawóz Magiczna siła!
Ogrodowych mam więcej, ale nie zasłużyły na pochwały, więc nawet nie wspominałam. Np. Rosita - przez 4 lata uraczyła mnie 1 (słownie jednym!) kwiatem! Czerwona NN w tym roku ani-ani... Miałam też Blue Wave - przez 5 lat zakwitła raz, również jednym kwiatem, w kolorze nie blue, tylko pink
Sprezentowałam ją pobliskiemu ogrodnikowi. Czemu jemu, a nie dziewczynom? Bo żadna z nas, ani nawet wszystkie do kupy nie wykopałybyśmy tego giganta.
Pokazywałam też Vanille Freise. Ma 2 lata. Jestem nią nieco rozczarowana, bo mimo iż kwitnie przecudownie!!, to jest jedną z wcześniejszych i zbyt szybko się przebarwia - z różu, poprzez ceglastą czerwień, aż do brzydkiego moim zdaniem brązu. Nie wyglądała zbyt ładnie w centralnym miejscu rabaty. Jest przesadzona obok tarasu, a na jej miejscu będzie chyba jeszcze jedna Limlajtka, którą uwielbiam. Od miesiąca jestem też w posiadaniu Endless Summer (Dzidka, buziaki!) - dostałam baardzo godziwą sadzonkę... Bardzo-m jej ciekawa.
Gabrielo - jadę!!!!!!!!!!!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
GabiK 21:11, 23 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Też mam Endless Summer i też jestem ciekawa jak przezimuje i czy rzeczywiście zakwitnie na tegorocznych pędach.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Elfik 21:15, 23 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
O, Gabi, zapomniałam Ci podziękować, że witałaś mnie 2 razy! Będziemy się konsultować w sprawie tej Endless... A jeszcze pytałaś, jak się zajmuję hortensjami zimą. No, niestety, zadaję sobie dużo trudu i okrywam włókniną. Ale dopiero jak stracą wszystkie liście, które skrzętnie wybieram spomiędzy gałązek. No i jak najpóźniej, dopiero jak jest stała minusowa temperatura.
Teraz jest straszliwa susza i wszystko mocno podlewam.
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Gardenarium 21:44, 23 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elu, a słyszałaś o "Silver Dollar"??
Kupiłam w tym roku i jestem oczarowana, ciekawe jak się ma do Limelight, zobaczymy po zimie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies