Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Puste pole z wysepką kwiatową

Pokaż wątki Pokaż posty

Puste pole z wysepką kwiatową

Gabriela 13:34, 24 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Widzę, żeśmy "siostry w hortensjach", też mam tę z białym brzegiem, ale nie mam pojęcia jaka będzie, bo tego lata ją ukorzeniłam z sadzonki, a krzew z którego pochodzi w ogóle nie kwitł. Podobne kwiaty ma moja inna hortensja ze zwykłymi zielonymi liśćmi. Lubię odmiany z kwiatami płodnymi, mimo że zasuszać ich się nie da, albo ja nie wiem że się da.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Poziomka 18:33, 24 lis 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Elu czekam z niecierpliwością na Twoje przepiękne dalie.
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Dzidka 19:03, 24 lis 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
I ja przyszłam się przywitać .
Witaj Elu
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Elfik 19:15, 24 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
gardenarium napisał(a)
Zamiast rozetowej Variegaty?

A to na nabranie chęci Ja mam w donicach







Ależ Danusiu - Mam wiele innych "zamiast" ... Variegatka zostaje, a Silver mam w silnej żądzy nabycia!!!! Muszę tylko jeszcze zobaczyć, jak się starzeje, czy za szybko nie brązowieje, tak jak Vanille, bo ma być na centralnej rabacie na tle złotej i bordowej pęcherznicy (pomiędzy)
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Elfik 19:17, 24 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Monteverde – witaj, witaj! Wiesz, wolałabym, żeby historia mojego ogródka nie była aż taka wspaniała... W moim wieku ta harówa była czasem na pograniczu... ech!

barbara_kraj – witaj Basiu! „Angielska grupa”... – ale to się fajnie przyjęło! Jedziesz w czerwcu z nami???

KasiaWB – Kasiu miła... ja ten ogród „wymęczałam” jeszcze bez żadnych wpływów... Ale istotnie – po przyjeździe z Anglii niejedna roślinka fiurgała na inne miejsce...

Ell – Elu, piesek TERAZ śliczny... Jak się przypętał, to mąż go nazwał „pokurcz z frędzlem”... Sierść miał zbitą i skręconą jak karakuły, na ogonie też. W tej sierści aż się ruszało od pcheł. A na szyi gruba skórzana obroża (jak dla wielkiego psa!), z wykręconym znacznikiem. Powinnam go była nazwać Wrzaskun, albo Jazgot – bo hałaśliwy okrutnie! Myślę, że był przy budzie, a po jego nerwowym charakterze wnioskuję, że dużo przeszedł. Jak się boi, to gryzie...

Wieloszka - jakie fajne te Twoje chłopaczki! A wiesz, ta moja „kolorowa, rajska wyspa”, jak ją nazywasz, właśnie przeżywa następną inwazję kretów!!! Koszmar jakiś! Mój najnowszy nabytek – kępa przylaszczek – wczoraj znajdowała się na czubku kopca! Buuuuuuuuu... Ja tu w polu jestem z nimi przegrana!

sylwia_d – witam Cię na moich rabatkach! Z tymi hortensjami – to kolekcji nie planowałam, sama się zrobiła, a apetyt mam na nie nieposkromiony! Gorzej z możliwościami, czyli z miejscem...

Krys – Krysiu, popracuję jeszcze, wiesz, trochę techniki i baba się gubi....

Joku – Jolu, jak pięknie to nazywasz: „od strony ulicy”... Och, jak mi się marzy ulica! A to, co tam sadzę, zmienia się co roku, teraz jest smagliczka bylinowa na przemian z floksikami. A z drugiej strony już nie sadzę dziwaczka – do niego potrzebna jest zawsze słoneczna pogoda, inaczej nie zdobi... Poza tym na zewnątrz mało podlewam, bo woda – olaboga! jak kosztuje!!!

EPODLAS – Bożenko, cieszę się, że tak to odbierasz. Ja też mam stany totalnego załamania – w pierwszych latach to było potworne przemęczenie, a teraz KRETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A do roślinek gadam... Wiem, że wszyscy tu to robicie, więc się nie wstydzę przyznać

Gabriela – oj, faktycznie, chimerycznie kwitną te variegatki... Jeżeli lubisz te z kwiatami płodnymi, to spraw sobie Pinky Winky – moja jest dopiero rok u mnie, a już mnie cieszyła kiścią kwiatów. Mój mąż jest oszczędny w och! i ach!, ale tą się zachwycał całe lato.

Poziomka – Jasiu! Hej hej! Jak te dalie zobaczą, w jakim są romantycznym ogrodzie, to będą się prężyć z dumy i będą się starały być jeszcze piękniejsze!

Dzidka – buziaki, Dzidka!

____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Gabriela 21:50, 24 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mam Pinky Winky, ale z płodnymi lubię te ogrodowe, płaskie, otoczone koronką z kwiatów płonnych, takie jak na Twoim zdjęciu. Lubię ale mam tylko jedną, w dodatku no name, bo z sadzonki, jak wszystkie moje ogrodowe hortensje zresztą.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Elfik 22:00, 24 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Gabriela napisał(a)
z płodnymi lubię te ogrodowe, płaskie, otoczone koronką z kwiatów płonnych, .

Taka była ta moja Blue Wave - piłkowana, co nie kwitła zaraza... . Ale trochę ją usprawiedliwiam - była na patelni i strasznie mdlała, co wyglądało okropnie! W wątku Poziomki możesz zobaczyć takie hortensje, które lubisz.
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Gabriela 22:07, 24 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Widziałam, widziałam i już myślę, że na wiosnę uproszę kawałek na sadzonkę. Mimo że na parapecie rośnie mi w szklarence sześć nowych. Zachłanna jestem... ale i się dzielę chętnie.
Ta moja też rośnie na słońcu na rabacie i nic jej, tylko jak jest b. duży upał to liście obwiesza. One lepiej znoszą upały i słońce niż typowe ogrodowe z kulistymi kwiatami.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 22:07, 24 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jesli chcecie pooglądać więcej hortensji, zapraszam do galerii zdjęciowych przy artykułach

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/174-hortensje-najpiekniejsze-gatunki-odmiany-i-kompozycje
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/199-hortensje-sadzenie-i-pielegnacja
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 22:08, 24 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A Tu myślisz Danusia, że ja ich jeszcze nie przeczytałam?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies