Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Bogdzia 22:10, 22 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
brzydula napisał(a)
a moje maja sporo paków które delikatnie się otwierają a potem klapa, usychają, lub w ogóle nie kwitną, powiedzmy umierają w pąkach. Podczas dotyku lepią się , jakieś takie klejące są. Opryskałam p-ko mszycy. Co im może się dziać ??


Podlej je .Deszcz musi byc bardzo mocny by dostał sie pod krzaki , przy małym deszczu pod krzakiem jest susza. One do kwitnienia potrzebują sporo wody ale uwazaj zeby woda nie stała pod krzakiem bo tego nie lubią.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ZbigniewG 23:25, 26 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Sarina piękna jest i już mam ją 5lat bez problemów


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Toszka 22:42, 27 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
czerwony jak wino Torero

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Efffa 09:28, 01 kwi 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Gardenarium napisał(a)
Basiu, album Novum bardzo są podobne do moich "Cunningham's White" tylko mają takie fantastyczne "piegi"

A czy Album Novum też mają pokrój kulisty,?które rh są jeszcze kuliste, chodzi mi o pokrój jak Cunnigham White?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magdalen 13:38, 28 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2014
Posty: 23
Zaczął się sezon na rododendrony i azalie, może ktoś będzie znał nazwę

____________________
Pozdrawiam Magda
Sonka 09:56, 29 kwi 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Toszka napisał(a)
czerwony jak wino Torero
/original.JPG[/img] [img
Czy w takim razie mój rh to może być ten sam?

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
malgol 12:03, 29 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Czy ktoś ma różanecznika Golden Tourch? Co o nim sądzicie? Kupiłam w zeszłym roku bo pięknie kwitł kremowo-różowymi kwiatami i potrzebowałam nisko rosnący krzew, ale nie zawiązał kwiatów w lecie i chyba w tym roku nie zakwitnie...Nie wiem czemu
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
agata19762 13:07, 29 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
malgol napisał(a)
Czy ktoś ma różanecznika Golden Tourch? Co o nim sądzicie? Kupiłam w zeszłym roku bo pięknie kwitł kremowo-różowymi kwiatami i potrzebowałam nisko rosnący krzew, ale nie zawiązał kwiatów w lecie i chyba w tym roku nie zakwitnie...Nie wiem czemu


Czytałam, że rodki zawiązują kwiaty latem na następny sezon. Trzeba je dobrze podlewać i odżywić. Chyba w sierpniu
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
malgol 13:52, 29 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No właśnie wiem, więc podlewałam. Nie odżywiałam bo świeżo posadzony to nie powinien być dożywiany ...chyba. Jest ładnie zielony, miał przyrosty ,ale nie zawiązał pąków...albo ja ich nie dostrzegam? Poczekam co będzie...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
elcukro 18:19, 09 maj 2016


Dołączył: 26 kwi 2016
Posty: 26
Kochani, potrzebuję Waszej porady czy mój rododendron cierpi i coś mu dolega czy może nie i należy zaczekać aż pąki się otworzą. Jeden z moich r. ładnie się otwiera i wygląda tak:



natomiast drugi, tuż obok (fakt że posadzony był dwa tyg. wcześniej i mógł trochę zmarznąć) wygląda tak:



Niepokoją mnie te zaczerwienienia wokół pąku. Co o tym sądzicie? Dziękuję!
____________________
Toskania pod Łodzią - Under construction!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies