Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

magja_ 23:51, 12 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Gabi - ja jak kupiłam swoje georgie - to też liście wywijała tym ultra-różowym spodem do góry, jest tydzień w ziemi i już się "uleżała". Może jedynie ma trochę wyciągnięte liście - długie ogonki, być może dlatego że doniczki stały stłoczone i żurawki szukały światła... W gruncie dojdą do siebie

Wydaje mi się że nie są jakieś krytyczne... wszystkie puszczają młode listki a to bardzo dobrze!
____________________
GabiK 23:58, 12 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Czyli wsadzić tak jak jest? Nie próbować teraz dzielić?
Część liści im się powyłamywała, bo było tak mądrze zapakowane -w piramidkę jedna na drugiej i na siebie zjeżdżały.

Jednak z drugiego sklepu są o niebo lepsze.
Gdyby chociaż te były w jakiejś okazyjnej cenie - ale wcale tanie nie były, po 13 zł.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
magja_ 00:01, 13 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Nie wiem jak ta ring of fire wygląda z boku, ale reszty raczej nie podzielisz - za mało mają przychówku
____________________
GabiK 00:05, 13 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Aha. Ring of Fire ma karpę praktycznie od brzegu do brzegu doniczki.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 00:08, 14 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że tylko podziel ring of fire. Przytnij im jakieś przyschnięte liście i łodygi bez liści bo są takie.
Jeśli karpa jest wysoko to posadź je głębiej - powodzenia w hodowli

Żurawki potrafią zaskoczyć - ruszą z kopyta i za chwilę będą piękne.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 01:40, 14 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dzięki Sebek. Chyba tak zrobię, nie będę się szarpać o zwrot.
Żurawki mnie zaskakują, jedna jest piękna, a druga zaraz obok ginie. Kupiłam kilka odmian, zobaczę jak się będą u mnie sprawować.
Łodygi bez liści są, bo liście się połamały w transporcie - 2 garście liści wyrzuciłam.

A jak żurawce przestają wyrastać liście ze środka, takie zaschnięte są, to już do wyrzucenia cała?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
zbigniew_gazda 07:21, 14 sie 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Gabiku dawaj ich do ziemi .Widać że cierpiały na brak światła. Łodyżki mają wątłe. Nie przejmuj się - będą piękne .Do dołka daj starego kompostu bo są zagłodzone. Teraz nie dziel niech się opamietają.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Sebek 09:50, 14 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
GabiK napisał(a)
Dzięki Sebek. Chyba tak zrobię, nie będę się szarpać o zwrot.
Żurawki mnie zaskakują, jedna jest piękna, a druga zaraz obok ginie. Kupiłam kilka odmian, zobaczę jak się będą u mnie sprawować.
Łodygi bez liści są, bo liście się połamały w transporcie - 2 garście liści wyrzuciłam.

A jak żurawce przestają wyrastać liście ze środka, takie zaschnięte są, to już do wyrzucenia cała?

Jeśli liście uschły nawet od środka to czarno to widzę - reklamuj takie...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 11:07, 14 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Sebku, te zamieranie od środka dotyczy nie tych kupionych, tylko paru takich, co już u mnie są. Większość ładnie rośnie, ale parę stanęło. Nie wiem, czy dać im szansę, czy wywalać.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
hanka_andrus 12:07, 14 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
MOże zamiera w środku,żeby się na wiosnę podzielić,niektóre byliny tak mają.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies