Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

KasiaWB 12:25, 28 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebek napisał(a)

Poproszę o pomoc w identyfikacji:
1.
2.

Całkiem możliwe, że to ta sama odmiana, choć wcale nie wygląda podobnie. Małe sadzonki mają po kilka b. jasnych listków, 2-letnia (podobno) roślina ze zdjęcia nr 2. nie ma takich.


Druga to georgia peach na pewno - moje też mają białe kwiaty. Jesli ta pierwsza będzie miała czerwone to jest to vienna


Ta pierwsza to na 100 % Vienna a druga to już wiadomo obie dobrze się nadają na słonko
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Borbetka 20:55, 29 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zobaczcie, co z moimi się dzieje. Czy to przypalenie?





____________________
borówcowy wizytowka
KasiaWB 21:54, 29 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
hmmmm........ dziwnie wygląda, takie plamy to raczej nie przypalenie widzę, że oprócz plam liście mają takie jakby bąble.... To chyba jakiś szkodnik.
Przypalenie wygląda troszkę inaczej. Muszę zrobić przy okazji zdjęcie przypalonym listkom dla porównania dla wszystkich
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:55, 29 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dla miłośników żurawek, inspiracja z Lwowa może ktoś wykona u siebie

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Borbetka 22:28, 29 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kasiu, dziękuję z góry. Kupiłam tę żurawkę jesienią. Z 12 sztuk przyjęło się tylko 5 i to 2 są w plamy. Ale zrobiłam interes, a tanio nie było. Zniechęciłam się do żurawek, ale się nie poddam. Przez 3 lata miałam inną odmianę i też mi nie rosła ładnie, ale miała suchą i kwaśną glebę. Przesadziłam ją ot tak w inne miejsce, bardziej wilgotne i rośnie jak na drożdżach i teraz chcę ją podzielić, jeszcze w maju, żeby zdążyć.
____________________
borówcowy wizytowka
KasiaWB 23:42, 29 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Borbetko cieszę się, że po przesadzeniu ładnie rośnie mi też kilka wypadło tanie nie były, ale trudno. Nie zniechęcaj się żurawki są cudne jedne są silne inne bardzo delikatne, na jedne możesz lać wody i będą bujać jak szalone, a inne troszkę polejesz i można zalać napewno znajdziesz tą właściową odmianę, która pięknie się sprawdzi ja narazie mam 4 żelazne odmiany: Blackberry Jam, Obsidian, Lime, Peppermint Spice, Vienna - te się najlepiej u mnie sprawdziły, choć mam również inne odmiany, ale jeszcze je testuję
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Mille 23:52, 29 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Kasiu, a jakie są objawy zalania żurawek? Pytam, bo ja tak namiętnie podlewam, bo susza u nas, a dziś przez krecisko musiałam wykopać część roślin i widzę, że moja gliniasta gleba mokra w środku.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Borbetka 09:01, 30 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziękuję Kasiu, przyjrzę się odmianom, które masz.
____________________
borówcowy wizytowka
KasiaWB 11:04, 30 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Mille napisał(a)
Kasiu, a jakie są objawy zalania żurawek? Pytam, bo ja tak namiętnie podlewam, bo susza u nas, a dziś przez krecisko musiałam wykopać część roślin i widzę, że moja gliniasta gleba mokra w środku.


Milenko, jak będę dzisiaj na działce, to też zrobię zdjęcie zalanej tj. zgniłej żurawki - bo nawet mam taką jedną ratowałam ją po zimie i niestety przedobrzyłam ) wczoraj widziałam, że raczej nie odbije reszta listów się zwiesiła lub się pokłada i brązowieje żurawki lubią wilgoć, ale bez przesady
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
ana_art 17:19, 30 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
dzisiaj widziałam w ogrodniczym żurawki niestety były bez nazw, moze ktos pomoze je rozszyfrować? zdjęcie kiepskiej jakości z telefonu...

____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies