Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Martek 15:43, 15 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Mille napisał(a)
Poproszę o pomoc w identyfikacji:
1.
2.

Całkiem możliwe, że to ta sama odmiana, choć wcale nie wygląda podobnie. Małe sadzonki mają po kilka b. jasnych listków, 2-letnia (podobno) roślina ze zdjęcia nr 2. nie ma takich.

Pierwsza też na 99 % Georgia Peach,a druga,albo w kolejnym stadium rozwoju robi się bardziej jednolita i ciemniejsza,albo to nie to samo ...?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 15:43, 15 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ta pierwsza może być też "Vienna?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Mille 16:18, 15 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
W jednej z doniczek (nie pamiętam której!) była zakopana, odręcznie napisana karteluszka z napisem Vienna, ale teraz nie wiem w której i na ile ta etykietka była wiarygodna Chyba muszę przeszukać ziemię w pozostałych małych doniczkach
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Sebek 22:43, 15 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mille napisał(a)
Poproszę o pomoc w identyfikacji:
1.
2.

Całkiem możliwe, że to ta sama odmiana, choć wcale nie wygląda podobnie. Małe sadzonki mają po kilka b. jasnych listków, 2-letnia (podobno) roślina ze zdjęcia nr 2. nie ma takich.


Druga to georgia peach na pewno - moje też mają białe kwiaty. Jesli ta pierwsza będzie miała czerwone to jest to vienna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mille 23:01, 15 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Dzięki za odpowiedzi. Czytałam, że limonkowe odmiany żurawek są bardziej wrażliwe na duże nasłonecznienie niż te ciemnobordowe. Czy moje poradzą sobie na słońcu, czy lepiej dać je do półcienia? To prawda, że czerwone potrzebują jednak słońca, zeby się ładnie wybarwić?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Sebek 23:23, 15 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Moje rosną na słońcu i dobrze sobie radzą, ale georgia peach wolniej rosną od bordowych czy żółtych.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Borbetka 19:07, 23 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mam pytanko, czy żurawka, jeśli nie pasuje jej słońce zbytnio to ma czarne plamki? Moje są całe wyplamione. Nie zauważyłam żadnych robaczków, więc podejrzewam, że popalone od słońca. Doradźcie proszę.
____________________
borówcowy wizytowka
stychaz 22:01, 23 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Moje jak były "przypieczone" przez słońce, to miały większe suche, brązowe plamy. Nie były to pojedyńcze kropeczki.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
kasiabis 20:54, 27 maj 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
i ja dołączam do wielbicieli żurawek:
____________________
Katarzyna
KasiaWB 12:23, 28 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
madlen napisał(a)


jakie roślinki są na tym zdjęciu??





tak, to moja rabatka Hania i Martek miały rację, An_tre dobrze opisała - dzięki!
od dołu:
1) bukszpan
2) żurawka Blacberry Jam szt. 7 - super się rozrasta i bardzo się nadaje na każde stanowisko, w słońcu również
3) hosty - miały być Fire&Ice, ja miałam problem z ich dostaniem i kupowałam jakie się udało o białych brzegach (np. Patriot), ale najlepsza będzie właśnie Fire&ice, jeśli tylko uda Ci się je spotkać. Bo właśnie ta biel jest tutaj ważna, z hostami w pełni zielonymi nie będzie takiego efektu
Po bokach jeszcze były brunnery, ale to już dodatek niekonieczny
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies