Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

Wiolka5_7 17:06, 16 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
pawel_snopek napisał(a)
Purpurescens jest ślicznym miskantem, jego jesienne przebarwianie się jest wspaniałe


Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 17:35, 18 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poprawiam - miskant 'Purpurascens'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_snopek 17:50, 18 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Gardenarium napisał(a)
Poprawiam - miskant 'Purpurascens'
Mea culpa
____________________
Paweł - Ogród pod górą
dusiaka 19:24, 09 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 110
Witam wszystkie Ogrodowniczki.
W ubiegłym roku na nowej rabacie zagościły derenie ivory, w otoczeniu hortensji limelight i wysokich traw. W tym roku do kolejnej rabaty kupiłam podobny zestaw.
Dziś znajoma powiedziała, że za kilka lat mogę mieć z dereniami kłopot, ponieważ silnie się od korzeni rozrastają i wypuszczają nawet z dala od macierzystej rośliny nowe pędy.
Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć?
Moje Ivory są na rabatce drugi rok, nie zauważyłam żadnych pędów wokół, ale może to jeszcze za młode roślinki?
____________________
Ania - Wokół Anatola
ASUULEK 12:36, 18 maj 2018

Dołączył: 08 cze 2012
Posty: 47
Ja mam prośbę o pomoc. podoba mi się dereń Elegantissima lib Ivory Halo ale nie wiem czy one bardzo wysokie wyrastają?
Chciałabym je posadzić w towarzystwie rododendronów i nie wiem czy derenie dać na tył a przed nimi pas rododendronów?
Wiem że zależy też od tego jakie rodki będę miała, ale tak myśałam o Novej Zembli + te derenie. tylko nie wiem jak je posadzić żeby nie zagłuszyły jedna drugich. Na tył chciałam derenie - ale moze powinnam posadzić na odwrót?
Bardzo prosze o poradę?
Karol99 15:23, 18 maj 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Na tył posadź derwenie, bo one szybko się rozrastają i z przodu przytlumilyby rododendrony.
Ivory Halo cechuje się słabszym wzrostem i mniejszymi rozmiarami, w porównaniu do Elegantissima.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gintura 17:18, 03 cze 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
w jakiej odległości sadzić od siebie ivory halo żeby się nie stykały i były osobnymi kulami
Gardenarium 07:52, 03 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zależy od warunków, siły wzrostu krzewu, cięcia itd itp...
zasobności gleby i tego nikt nie jest w stanie przewiedzieć, żeby się nie stykały.
Rozsądek nakazuje powiedzieć 3 metry, a może 2 metry. A jak powiem że 150 cm, to mogą się stykać i co wtedy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosiak 22:18, 21 sie 2018

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 33
Pytanie dla właścicieli Derenia Ivory Halo.
Jak one rozrastają się w 2, 3 lata po posadzeniu?

Rok temu posadziłam na rabacie 6 szt derenia kupionych w renomowanej szkółce jako Ivory. Rosną przed cisami i miały stanowić uzupełnienie rabaty a nie ją zdominować.

Po posadzeniu [img

Zimą gałązki wybarwiły się na czerwono. Wiosną celem rozgałęzienia przycięte ciut nad ziemią.

Aktualnie rozgałęziły się ale też osiągnęły gigantyczne rozmiary stąd moje wątpliwości czy nie pomylono rodzaju derenia. Dla porównania płot ma 1,50 m.


Pozdarawiam
Gośka
____________________
Gosia
MalgosiaW 14:44, 22 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Nie wiem już jaką mam odmianę derenia. Łobuz ma drugi rok i całkiem się położył co utrudnia koszenie. A planowałam posadzić przed nim trawy. Ale gdzie?




I chyba im go bardziej przycinam, on szybciej rośnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies