Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

Toszka 13:26, 26 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Katko, można i tak, ale to kłóci się z naturalnym wzrostem i pokrojem krzaczka. Może inną roslinę dać zamiast niego? Po co zwalczać i walczyć?
No, nie wiem...przemyśl to. tak częstym cięciem wyzbędziesz się kolorowych patyczków zimą. Normalnie derenie tnie się nisko (dla odmłodzenia co 3-4 lata.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MalgosiaW 19:41, 26 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Toszka napisał(a)


Takie wyciągnięcie, pokładanie się i wybujanie może być spowodowane nawożeniem bogatym w azot.
Co nie zmienia postaci rzeczy, że to nie jest Ivory Halo


Dzięki. Sadzonki derenia dostałam, bez nazwy Jeszcze nie nawoziłam, ale ziemia jest "świeża". To rabata w mini sadzie, więc krzewy mogą sobie rosnąć do woli, najwyżej już nic nie będę dosadzać.

Już derenia przycięłam i całkiem fajnie się zrobiło Kiedyś sobie jeszcze kupię Ivory Halo

Pozdrawiam
Katka 20:44, 28 sie 2018


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Toszka napisał(a)
Katko, można i tak, ale to kłóci się z naturalnym wzrostem i pokrojem krzaczka. Może inną roslinę dać zamiast niego? Po co zwalczać i walczyć?
No, nie wiem...przemyśl to. tak częstym cięciem wyzbędziesz się kolorowych patyczków zimą. Normalnie derenie tnie się nisko (dla odmłodzenia co 3-4 lata.

Nie upieram sie na derenia tylko co bedzie pasować na obwódke do hortek na glebę bardzo mokra? A dokładnie to tylko w części klombu woda stoi po opadach i w trakcie nawadniania trawnika. Jest zrobiony drenaż nic nie pomaga. Co wytrzyma okresowe zalewanie?
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Toszka 20:43, 30 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie drenaż, a rozluźnienie ziemi próchnicą bardzo pomoże.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Katka 20:31, 31 sie 2018


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Toszka napisał(a)
Nie drenaż, a rozluźnienie ziemi próchnicą bardzo pomoże.

Dzięki, mam nadzieje, że pomoże i bukszpan wytrzyma jako obwódka. Zaryzykuje, jak bukszpan nie da rady bedę myśleć co tam dać.
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Basia_KRK 14:34, 13 wrz 2018


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Mam pytanie, który z tych dwóch dereni białych "Elegantissima" i "Sibirica variegata" wybarwia się na borodowo-czerwono, a który na różowo-fioletowo??
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gardenarium 18:36, 30 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy czy chodzi ci o liście czy o gałązki.
Oba mają czerwone gałązki, a na bordowo czerwono wybarwia się Sibirica.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiacz22 09:57, 05 paź 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Małe pytanko co ile sadzić derenia Ivory Halo i w jakiej odległości od tuj? Derenie mogą się stykać.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Anetka 18:23, 07 paź 2018


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Kto pomoże ? Czy to dereń eleganissima? Na pierwszym zdjęciu jesienią na drugim latem

____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
emeraldgreen 18:54, 07 paź 2018

Dołączył: 04 mar 2018
Posty: 32
Proszę o pomoc przy identyfikacji. Posadziłam dereń biały sibricia i dereń biały siberian pearls. Podczas sadzenia pomieszały mi się sadzonki i nie wiem która jest która. Zdjęcia są z dziś.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies