Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Arturek 20:43, 03 lis 2017

Dołączył: 03 lis 2017
Posty: 7
Sorry że tak długo,ale nie bardzo umiałem dodać fotkę
sylwia_slomc... 20:57, 03 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Masz ją w doniczce jeszcze, teraz jej już w grunt nie wsadzaj tylko postaw w jakimś chłodnym miejscu, nie musi mieć dużo światła. Pilnuj tylko , żeby nie miała ziemi przesuszonej , ale nie mokro, nie chcemy jej pobudzać do wzrostu jeszcze. Gunnerki ruszają w lutym i wtedy przesadziłabym ją do sporo większej donicy i mocniej doświetliła, tym sposobem jak w maju wysadzisz w grunt , będzie już dużo większa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Arturek 21:09, 03 lis 2017

Dołączył: 03 lis 2017
Posty: 7
Dzięki.Pójdzie moja biedaczyna do piwnicy.Nie ma tam całkowitej ciemności a jest trochę wilgotno.Piszesz ze w maju do gruntu,a czy mogę ją zostawić jeszcze tak do lipca w donicy?tyle że na polu.Dopiero na wiosnę będę porządkował ogród i robił dla niej miejsce.
sylwia_slomc... 21:37, 03 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Możesz tylko koniecznie w dużej donicy z dobrą ziemią i trzeba dużo wody lać i nawozić organicznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Arturek 21:44, 03 lis 2017

Dołączył: 03 lis 2017
Posty: 7
Ok Dzięki
Arturek 09:51, 04 lis 2017

Dołączył: 03 lis 2017
Posty: 7
Mam jeszcze jedno pytanie,czy mogę roślinkę postawić w podstawce i tam uzupełniać wode?
sylwia_slomc... 19:19, 04 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Arturek napisał(a)
Mam jeszcze jedno pytanie,czy mogę roślinkę postawić w podstawce i tam uzupełniać wode?

Ważne jest żeby cała ziemia była wilgotna, ale w wodzie przez zimę lepiej niech nie stoi bo za wcześnie ruszy i będziesz miał problem z przechowaniem, ona w każdym kolejnym sezonie już na starcie jest dwa razy większa niż gdy go kończyła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 17:49, 05 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Jeszcze się trzyma

____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 09:30, 06 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Ale skoczyła ze wzrostem w tym sezonie Tereniu

Na zimę szykuj namiocik dwukrotnie wyższy niż ma liście obecnie, bo do maja będzie olbrzymka już. I szerokość większą niż w tej chwili liście rozkłada.
Nikt obojetnie nie minie chodnikiem takiej rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Arturek 18:02, 07 lis 2017

Dołączył: 03 lis 2017
Posty: 7
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ważne jest żeby cała ziemia była wilgotna, ale w wodzie przez zimę lepiej niech nie stoi bo za wcześnie ruszy i będziesz miał problem z przechowaniem, ona w każdym kolejnym sezonie już na starcie jest dwa razy większa niż gdy go kończyła

Wybacz że tak późno,ale dziękuję bardzo za info.Doglądam jej codziennie w piwnicy i zauważyłem ze jak raz podleję to 2 dni ma mokro i to bez podstawki.To chyba dobrze?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies