Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

sylwia_slomc... 23:37, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Drugie piętro palet, od środka obije je tą włókniną, wypełnię liśćmi bo na razie jest pod swoimi własnymi. I od zewnątrz będzie obita tak jak rok temu folią bąbelkową. Jako izolator działają liście, włóknina, powietrze miedzy włóknina , a folią , folia i powietrze w niej zamknięte.
Jak liście jej wyrosną powyżej tych ściółkowych to na dzień włókninę opuszczam, a folię ciut uchylam dla wietrzenia i dostępu światła.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
starymysiek 13:53, 08 lut 2018


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
Witam po zimowej wszystkich wielbicieli gunnery. Moja zimuje w swoim domku ale jesienią odciąłem od macierzystej rośliny dwie karpy. Ostrym szpadlem i wsadziłem do ziemi w plastikowym pojemniku. Nie byłem pewien czy się przyjm. I kilka dni temu patrzę a ona już puściła liście. Stoi w ciemnościach i jest sporadycznie podlewana. Pozdrawiam serdecznie
____________________
starymysiek
sylwia_slomc... 16:34, 08 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ale fajnie, że udało Ci się rozmnożyćCiekawa jestem czy czymś zabezpieczałeś rany na roślinie matecznej?I jak to wiosna będzie wyglądało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 21:01, 08 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwia, a jak Twoja gunnera?

Nasza zimuje w garażu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 21:24, 08 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Czyli, że Witek się uparł i ma, ale fajnie. Danusiu jak nam laikom się udało tyle sezonów ją przezimować, a pierwszy to mając wiedzę zerową. Wam tym bardziej się powiedzie
Moja miała kompletnie nie przygotowane dla siebie podłoże Posadziłam w trawie w glebie rodzimej i wiedziałam tylko, że dużo wody trzeba. Na pierwszą zimę nasypałam wiaderko liści przykryłam żeby mi wiatr nie rozwiewał skrzynka na jabłka i na sama górę położyłam folię , żeby deszcz nie zalał liści....i mimo mrozów to maleństwo przezimowało. Teraz to już dostojna dama
Nasza jeszcze tydzień temu spała Kilka razy wietrzyliśmy namiot i jak zaglądałam miała się całkiem dobrze, pewnie za chwilkę ruszy bo One tak w lutym zaczynają startować. Dziś się za namiotem ukrywałam, żeby bliżej do krogulca podejść. Muszę mocniejszego zooma mieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
starymysiek 08:31, 09 lut 2018


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
Ran niczym nie zabezpieczałem. Wsadziłem w ziemię tak jak były. Ponieważ mam tych karp 8 - 10 na tej wielkiej gunnerze to się za bardzo nie przejmowałem. I spokojnie się przyjęły. W tym roku powtórzę
____________________
starymysiek
sylwia_slomc... 09:40, 09 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Las gunnerowy będzieczy chętni są?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
starymysiek 12:10, 09 lut 2018


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
Chętnie oddam sadzonki innym zainteresowanym
____________________
starymysiek
renata2458 22:18, 19 lut 2018

Dołączył: 19 lut 2018
Posty: 2
Witam czy ma ktoś na sprzedaż mała sadzonkę gunnera manicata
renata2458 22:20, 19 lut 2018

Dołączył: 19 lut 2018
Posty: 2
starymysiek napisał(a)
Chętnie oddam sadzonki innym zainteresowanym
chętnie jaka cena
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies