Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

ela75 14:46, 28 maj 2018


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
starymysiek napisał(a)
A co to jest?




to też jest gunnera tinctoria
____________________
pozdrawiam elka
starymysiek 15:40, 28 maj 2018


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
Dziękuję i pozdrawiam
to sprzedaje
https://plumeria.sklep.pl/gunnera-sadzonka
____________________
starymysiek
ela75 21:14, 28 maj 2018


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
starymysiek napisał(a)
Dziękuję i pozdrawiam
to sprzedaje
https://plumeria.sklep.pl/gunnera-sadzonka


Na pierwszym zdjęciu sklepu inernetowego oryginalna gunnera manicata, zdjęcie sadzonki w doniczce to już tinctoria
____________________
pozdrawiam elka
starymysiek 11:28, 29 maj 2018


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
ela75 napisał(a)


Na pierwszym zdjęciu sklepu internetowego oryginalna gunnera manicata, zdjęcie sadzonki w doniczce to już tinctoria


Dziękuję - i to jest jawne oszustwo
____________________
starymysiek
MarekDGL 11:03, 30 maj 2018

Dołączył: 30 maj 2018
Posty: 1
Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum więc na wstępie serdecznie witam wszystkich.
Mam taki problem.
Nasza gunnera po zimie niestety "umarła" - chyba tym razem zrobiliśmy zła izolację na zimę i ją po prostu zmroziło. Już nie mieliśmy nadziei że ją odzyskamy (7 lat ja hodujemy, jest piękna i wielka. ...i nagle puściła 3 nowe liście ze środka. i teraz mam pytanie .. po "starej" zostały zgniłe wielkie kłącza, wielkie bulwy o brunatnym kolorze, częściowo obeschnięte i wystające około 20 cm nad ziemie - mam je zostawić czy obciąć.
sylwia_slomc... 11:08, 30 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
To pytanie jest najbardziej skierowane do Mariusza z "Przyjaznego ogrodu" On jest największym specjalistą i ma olbrzymie doświadczenie. Napisz do Niego na priv.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ela75 11:49, 30 maj 2018


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
MarekDGL napisał(a)
Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum więc na wstępie serdecznie witam wszystkich.
Mam taki problem.
Nasza gunnera po zimie niestety "umarła" - chyba tym razem zrobiliśmy zła izolację na zimę i ją po prostu zmroziło. Już nie mieliśmy nadziei że ją odzyskamy (7 lat ja hodujemy, jest piękna i wielka. ...i nagle puściła 3 nowe liście ze środka. i teraz mam pytanie .. po "starej" zostały zgniłe wielkie kłącza, wielkie bulwy o brunatnym kolorze, częściowo obeschnięte i wystające około 20 cm nad ziemie - mam je zostawić czy obciąć.


myśle że należy je usunąć ale sylwia ma rację, napisz do Mariusza on będzie najlepiej wiedział
____________________
pozdrawiam elka
starymysiek 21:22, 30 maj 2018


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
ela75 napisał(a)


Na pierwszym zdjęciu sklepu inernetowego oryginalna gunnera manicata, zdjęcie sadzonki w doniczce to już tinctoria



Albo ja jestem taki naiwny albo wszyscy sa oszustami. Od lat chcę kupić manicatę i zawsze dostaję tinctorię
Zobacz co dostałem to co widzisz
____________________
starymysiek
starymysiek 12:59, 02 cze 2018


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
Witam
Tym co nie potrafią odróżnić (ja też do nich należę) tych gatunków odsyłam na stronę
http://palmvrienden.net/gblapalmeraie/2017/07/07/gunnera-manicata-how-to-recognize-the-real-one/

tutaj wszystko jest jak na dłoni
____________________
starymysiek
starymysiek 13:05, 02 cze 2018


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
I jeszcze jedna uwaga - manicata ma inny kwiat - taki jak tutaj

____________________
starymysiek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies