Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Pawel1111 21:07, 13 cze 2019


Dołączył: 31 sty 2019
Posty: 26
Raczej Tinki ,jak posadzisz razem to niepogryza sie
Ktoś tak ma i rosną na FB to opisywał
____________________
Paweł
sylwia_slomc... 23:29, 13 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Daniello napisał(a)
Dzięki za odpowiedź! Czyli standard z allegro...
A jeszcze pytanie - jak jakimś cudem uda mi się zdobyć g. manicata czy można posadzić ją obok tinctorii? Jak to by wyglądało? Nie zagryzą się? Myślę że odległość jednej od drugiej będzie ok. 1 m.

Pogryźć się nie pogryzą, ale już ze składników pokarmowych może jedna druga objadać trzeba będzie więcej dobra dawać i wody podwójnie
Za to na zimę chałupa jedna do budowania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Daniello 17:28, 16 cze 2019

Dołączył: 13 cze 2019
Posty: 4
Jedzonka im nie zabraknie, tylko problem jest z dostaniem odpowiedniego krzaczka.
Daniello 21:53, 20 cze 2019

Dołączył: 13 cze 2019
Posty: 4
I teraz pytanie do posiadaczy manicaty - czy ktoś chciałby się podzielić i sprzedać w dobre ręce jakąś sadzonkę?
teresa0564 09:11, 26 lip 2019

Dołączył: 23 lip 2018
Posty: 9
Witam.spełniło się moje marzenie.jestem w posiadaniu gunery manicaty.kupilam od prywatnej osoby nie z tej grupy bo tutaj na tej grupie nikt nie chciał odsprzedac.szukającym życzę aby zdobyli upragnioną roslinke.moja rosnie sobie od czerwca i jest jeszcze nie duża.pozdrawiam
Pawel1111 20:13, 30 lip 2019


Dołączył: 31 sty 2019
Posty: 26
Gratuluje teraz tylko podziwiać i podlewac
____________________
Paweł
starymysiek 09:04, 15 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
Miło mi powitać wszystkich którzy jeszcze tu zaglądają. Ale raczej rzadko. Mam pewien problem. Dzisiaj rano podlewając jak zwykle gunnerę zobaczyłem na kwiatku pomarańczowe jajka. To jakiś rabuś raczej. Ponadto mają poobgryzane liście. ktoś może wie co to? Załączam zdjęcia.
____________________
starymysiek
sylwia_slomc... 09:42, 15 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Liście raczej ślimaki żreją, a pomarańczowe na kwiatostanach mam co roku i myślę, że ona tak zakwita ( chyba, że zarodniki jakiegoś grzyba )nigdy nic złego się z nią po takim kwitnieniu nie działo, nie zauważam też na innych roślinach, w chwili obecnej moją ma podobnie
Nasza w tym roku po dwóch powodziach z nawozami i opryskami na chwast oraz po suszach w kwietniu półtoramiesięcznej i dwumiesięcznej do 21 lipca niższa o przeszło pół metra niż w roku ubiegłym.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pawel1111 11:38, 15 sie 2019


Dołączył: 31 sty 2019
Posty: 26


To dojrzewające nasiona u Tinki są całkiem czerwone
____________________
Paweł
starymysiek 12:13, 15 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 114
sylwia_slomczewska napisał(a)
Liście raczej ślimaki żreją, a pomarańczowe na kwiatostanach mam co roku i myślę, że ona tak zakwita ( chyba, że zarodniki jakiegoś grzyba )nigdy nic złego się z nią po takim kwitnieniu nie działo, nie zauważam też na innych roślinach, w chwili obecnej moją ma podobnie
Nasza w tym roku po dwóch powodziach z nawozami i opryskami na chwast oraz po suszach w kwietniu półtoramiesięcznej i dwumiesięcznej do 21 lipca niższa o przeszło pół metra niż w roku ubiegłym.


Bardzo Ci dziękuję. Moja jest o metr niższa niż rok temu ale ma bardzo grube łodygi. Podlewam codziennie ok 80 litrów. Co drugi dzień nawóz owczy rozcieńczony
____________________
starymysiek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies