Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Matka 18:51, 19 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ja to chyba zanudzam najbardziej

ale taki wózek mam-ale dużych donic i kwiatów nie...haha...kupiliśmy taki do przeprowadzki, chciałam go sprzedać, ale w takim razie zostawię, a może się kiedyś przyda?
____________________
U Matki
Matka 22:49, 20 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu, tak sobie oglądam Twoje kwiaty w donicach i sie zastanawam ile czasu spędzasz na ich podlewaniu?przecież masz ich sporo w sezonie, chyba, że masz podlewanie automatyczne a może jakis hydrożelik?podziwiam, bo oprócz ogrodu takie doniczki tzreba i czasem kilka rzy w upały podlać.
____________________
U Matki
Gardenarium 23:49, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na balkon nawet mam doprowadzone nawadnianie w ścianie, niewidoczne jest, ale tutaj na dole tak namieszałam Witkowi i tak przestawiam donice i ciągle dostawiam, że nie mam podlewania. Ale mam krany czerpalne fajne co kilka metrów w różnych strategicznych miejscach, więc bardzo mi wygodnie podlewać. Nalewam do konewki i sobie podlewam. Lubię bardzo lanie wody we wszelkiej postaci ) Na zielonym dachu mam podlewanie autoamtyczne i w gruncie też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:52, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hydrożel czasem dodaję, głównie w donice z kwitnącymi roslinami sezonowymi, a podlewam codziennie, ale zupełnie nie liczę czasu, bo lubię to robić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 00:02, 21 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
no to i tak podziwiam
____________________
U Matki
Gardenarium 18:41, 23 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj zrobiliśmy Wigilię w pracy, przy ustrojonej choince.
Jednym z dań był torcik wedlowski z Mają w ogrodzie, bardzo smaczny, orzechowy.

WESOŁYCH ŚWIĄT





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:44, 23 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dokupiłam gwiazdkę betlejemską w kremowym kolorze. Nie mogłam się powstrzymać





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 10:04, 24 gru 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Dziękuję Danusiu
PS. oj apetycznie ten torcik wygląda
____________________
Gardenarium 17:32, 24 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Torcik smakował, szkoda że taki mały był.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:58, 26 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i Święta mijają, Mamę już Witek z Grzesiem odwozi, bo pada śnieg i zostałam sama w domu.

Czas na ciąg dalszy historii ogrodowej, po zmarznięciu magnolii.

Wiosną wystawiłam już kordyliny, a jeszcze magnolia siedziała w gruncie. Zastanawiałam się, co z nią zrobić?



Lubię ten moment, jak kwitną różaneczniki i rozwijają się młodziutkie, zieloniutkie listeczki na bukszpanach





Patrząc na pustą ścianę wpadłam na pomysł zamieszczenia tam lustra.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies