Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry czyli trudne początki ....

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry czyli trudne początki ....

Syla 15:01, 29 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
anna_lastowska napisał(a)
No to choina. I ewentualnie cis - po bokach?
A przed nimi?
Kiedy magnolie przekwitną, będą jak mówiła Ania, plamą zieleni.
Jakie kwiaty pasowałyby na tej plamie, żeby kwitły w lecie?
Hortensje tam będą miały chyba jeszcze zbyt dużo słońca...

Sylwia, zapraszam w lecie - nie masz daleko
Dziać to się będzie u ciebie
Masz już wszystko - mniej więcej - opracowane logistycznie?
W porównaniu z moimi , u ciebie szykuje się duuuuża zmiana
Obiecuję, że będę trzymać kciuki, żeby wyszło tak jak chcesz


Dziękuję za zaproszenie i wzajemnie . Punktem zbornym może być nasza wspólna szkółka a od niej już do mnie niedaleko
A co do ogrodu to mocccno je trzymaj te kciuki oczywiście , żeby cokolwiek w tym roku ruszyło . Bo ja jestem na tak ale moja druga połowa już mniej
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anna_lastowska 16:34, 29 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
No tak, faceci nie lubią duuużych zmian
- no chyba, że jak w przypadku mojego M. chodzi o grill i wędzarnię ,
lub oczko, które przeobraziło się w oko z nastawieniem na " może będziemy hodować pstrągi?"
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 21:48, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łatwiej zrobić wielką rewolucję, jak ekipa pewna i wie co robi. Rozumiem wątpliwości Twojego M. Sylwio
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 11:53, 30 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Rozrysowałam - oceńcie !
I podpowiedzcie sprawdzone hortensje - coby długo kwitły i nie były zbyt wrażliwe na mróz
Danusiu doczytałam się ,że Limelight dorasta do 3 metrów - czy nie będzie za wysoka przed magnoliami, czy dać ją tylko na tle choiny?

projekt

____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
goniak 12:44, 30 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Fajnie będzie
Hortensję Limelight, podobnie jak inne kwitnące na pędach tegorocznych należy wiosną ciąc dosyc nisko, aby pobudzic do wypuszczania wielu młodych, kwiatonośnych pędów.
Dobrze się zatem składa, bo wyeksponujesz w ten sposób magnolie podczas wiosennego kwitnienia.
Polecam jeszcze hortensję Anabell, bo ma ogromne, kuliste, białe kwiaty.
Jest też nowa odmiana o rózowych, stożkowatych kwiatach, nazywa się Pinky Winky.
Skoro to będzie rabata kwasolubna to możesz te hortensje podsadzic zimozielonym kiścieniem Waltera Rainbow oraz pierisami.
Są to raczej niskie krzewinki i byłyby fajnym wykończeniem rabatki
____________________
Małgosia mój zielony świat
anna_lastowska 12:56, 30 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Dziękuję, Gosiu, Anabell też jest śliczna
Teraz pozostaje mi już tylko czekanie na wiosnę i poszukiwania po szkółkach
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
goniak 13:05, 30 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wszyscy czekamy na wiosnę z utęsknieniem
____________________
Małgosia mój zielony świat
Syla 15:23, 30 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)
Łatwiej zrobić wielką rewolucję, jak ekipa pewna i wie co robi. Rozumiem wątpliwości Twojego M. Sylwio


Danusiu, u mnie jest na odwrót to ja chciałabym wielkiej rewolucji w moim ogrodzie z jedną sprawdzoną ekipą Mój M ma inne priorytety
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 17:38, 30 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i jaki będzie finał? Życzę, żeby szala była na Twoją stronę Sylwio
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:43, 30 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do hortensji polecam odmianę 'Vanille Fraise', która jest dwukolorowa z rózowym w roli głównej.
Zobacz zdjęcia w internecie tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies