Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry czyli trudne początki ....

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry czyli trudne początki ....

Gardenarium 20:15, 11 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Geniu, popieram i cieszę się, że też popierasz, jest tyle ładniejszych drzew
Nie żebym krytykowała wierzbę i tępiła, ale jeśli mamy tylko jedno miejsce na drzewo to możemy posadzić np. coś kwitnącego. Chociażby wiśnię japońską, czy śliwę wiśniową.
Wydaje mi się, że sadzimy ją na poczatku eksperymetów z ogrodem, dla jej pokręconych pędów, które są dość atrakcyjne i łatwo się przyjmują. Jednak nie znamy jak ona wygląda po 20 latach. Ja znam okazy znacznie starsze i dlatego ją "znielubiłam".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Niage 20:28, 11 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Danusiu, właśnie przez te pokręcone pędy znalazła się u mnie. Miałam je tylko 3 lata i tak o te 3 lata za długo
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Gabriela 21:21, 11 mar 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A ja mam dwie pokręcone wierzby - pierwszą kupiłam 11 lat temu w doniczce, druga wzięła się stąd, że po dwóch latach, jak ta pierwsza była jeszcze nieduża, kupiłam na Wielkanoc sporą gałąź tej wierzby, która po włożeniu jej do wody oczywiście puściła korzenie i liście i została posadzona obok tej drugiej. Ta z gałęzi jest wyższa i strzelista, ta z doniczki niższa i szersza, powiedziałabym że ta z gałęzi za 3 zł jest ładniejsza niż z doniczki za 15 zł. Rosną sobie obok czarnego bzu, lipy i śliwy wiśniowej i duże są. No ale ja mam spory ogród, a one pod płotem, i chociaż blisko altany, szkód na razie nie robią. Ale fakt, w małym ogrodzie utworzą szybko taki mało porządny gąszcz, więc chyba nie bardzo się nadają.
Fajna jest też taka wierzba babilońska, ona ma z kolei skręcone "w kóleczka" ciemnozielone listki, ale jakoś trudno ją kupić, ma ją znajoma w swoim ogrodzie, urosła szybko, ale nie rozrosła się jakoś nadmiernie, bardziej na wysokość, niż na szerokość.
Może do mniejszego ogrodu nadawałoby się inne pokręcone drzewo - leszczyna pogięta odmiana "Contorta" bardzo efektowna, a mniej ekspansywna.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 22:37, 11 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jest u Tracza ta wierzba odmiany Crispa
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 19:03, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popieram wszystkie inne drzewa "pokręcone" oprócz wierzby
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 19:30, 12 mar 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Ja na szczęście jestem posiadaczką jakoś mało ekspansywnej wierzby, chociaż chciałabym aby się rozrosła i wypełniła ten swój zakątek.
Lubię i jej liście i pędy - tylko, że u mnie - jak na złość - nie chce za bardzo rosnąć ;(
Jutro wgram zdjęcia, zobaczycie dlaczego chcę żeby była duża i gęsta
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 23:52, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pogadamy za 10 lat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 09:58, 14 mar 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Obiecujesz?
To przed cięciem - ma już chyba z 5 lat! Ale w tym miejscu rośnie od roku




A to po postrzyżynach



Za nią posadzony na jesieni winobluszcz - mam nadzieję, że już w tym roku pokryje beton

____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
monteverde 10:02, 14 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aniu, dobrze ,że przycięłaś, u mnie też w takim rogu rośnie i wplotła się w siatkę na jesieni, nawet nie widziałam kiedy, też na razie zostawię bo to koniec ogrodu zobaczymy co ona będzie wyprawiała))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Syla 10:05, 14 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Kiedy Aniu robimy najazd na szkółkę wspólnie nam znaną ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies