Gdzie jesteś » Forum » Konkursy różne » Konkurs o trawach

Pokaż wątki Pokaż posty

Konkurs o trawach

Joaska 12:55, 07 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mariusz_Surowinski napisał(a)
9. Niecałe 30% dobrych trafień. Tu miał być problem i był

Pleioblastus fortunei.
Bambus. Też trawa. Niski, rozłogowy i ładny. Fotkę z ogrodu botanicznego we Wrocławiu na forum, ale niepodpisaną, zamieściła już Pszczelarnia. Jakby ktoś był bardzo dociekliwy to spis ich kolekcji jest w necie i można było dojść co to jest.


CDN... kiedyś


A tak własnie myslałam że to bambus tylko że jakoś myslałam że skoro trawy to trawy bez bambusów
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Mariusz_Suro... 14:16, 07 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Kolekcjonuję rośliny z rodzin Poaceae, Cyperaceae i Juncaceae więc z nich wybierałem fotki i ewentualne kolejne też będą tej "3"
____________________
Mariusz
zbigniew_gazda 14:30, 07 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Mam pytanie. Chodzi mi o poz. 8. W wynikach Danusia podała : Eriophorum sp. natomiast w podsumowaniu Ty Mariuszu podałeś : Eriophorum angustifolium . Czy to są te same trawy , czy różne ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mariusz_Suro... 14:45, 07 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Nazwa rośliny po łacinie składa się z dwóch członów. Pierwszy to radzaj, drugi gatunek. Gatunek to po łacinie species, skrót sp. Czyli Eriophorum sp. to jakiś gatunek z rodzaju Eriophorum - np. Eriophorum angustifolium czy Eriophorum vaginatum. Jak nie wyczerpałem pytania to proszę o dalsze

Nie wiem jakie rośliny lubisz bo nie czytam z braku czasu wszystkich wątków ale np. jakaś róża to będzie Rosa sp. I może to być np. Rosa rugosa czy Rosa canina i inne.

Gdzieś mam jakiś tekst o systematyce roślin pod kątem traw oczywiście ale zasady są takie same dla wszystkich roślin. Poszukam i wrzucę, ok?
____________________
Mariusz
Joaska 14:48, 07 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mariusz_Surowinski napisał(a)
Kolekcjonuję rośliny z rodzin Poaceae, Cyperaceae i Juncaceae więc z nich wybierałem fotki i ewentualne kolejne też będą tej "3"


Cenna informacja na przyszlość
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 18:21, 07 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbyszko wystarczyło podać Eriophorum i zaliczałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 18:22, 07 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Joaska napisał(a)

9. Niecałe 30% dobrych trafień. Tu miał być problem i był

Pleioblastus fortunei.
Bambus. Też trawa. Niski, rozłogowy i ładny. Fotkę z ogrodu botanicznego we Wrocławiu na forum, ale niepodpisaną, zamieściła już Pszczelarnia. Jakby ktoś był bardzo dociekliwy to spis ich kolekcji jest w necie i można było dojść co to jest.


CDN... kiedyś


A tak własnie myslałam że to bambus tylko że jakoś myslałam że skoro trawy to trawy bez bambusów


Joasiu, ja tez obstawialam na poczatku bambusa i dokladnie jak Ty pomyslalam, ze jak trawy to trawy bez bambusow

Ale zabawa przednia
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Krys 20:21, 07 sty 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Mariusz_Surowinski napisał(a)
Nazwa rośliny po łacinie składa się z dwóch członów. Pierwszy to radzaj, drugi gatunek. Gatunek to po łacinie species, skrót sp. Czyli Eriophorum sp. to jakiś gatunek z rodzaju Eriophorum - np. Eriophorum angustifolium czy Eriophorum vaginatum. Jak nie wyczerpałem pytania to proszę o dalsze

Mariusz podpowiedz prosze jaka to trawa>dostałam szczepkę i nie wiem jak sie nazywa ?


____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Mariusz_Suro... 20:36, 07 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
A to mi przypomina mozgę - Phalaris arundinacea. Pewnie odmiana Feesey.
____________________
Mariusz
Mariusz_Suro... 02:21, 08 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Nie odezwała sie do mnie jeszcze jedna laureatka z 3 miejsca...
____________________
Mariusz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies