Gdzie jesteś » Forum » Sprawy techniczne » Nowe funkcjonalności: Powiadomienia i prywatne wiadomości

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe funkcjonalności: Powiadomienia i prywatne wiadomości

ronin 21:50, 15 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Dzisiaj wprowadzamy dwie nowe funkcjonalności, które powinny ułatwić Wam przeglądanie naszego portalu (szczególnie forum) oraz dać lepszą możliwość komunikacji z innymi użytkownikami. Poniżej krótki opis.

Prywatne wiadomości

Prywatne wiadomości działają w podobny sposób jak posty, z tą różnicą, że widzą je tylko dwie osoby. Po stworzeniu wątku wiadomości można w nim odpowiadać i prowadzić rozległe dyskusje. Poniżej rysunki z zaznaczeniem na czerwono jak można napisać wiadomość do innego użytkownika.

Powiadomienia

Dotychczas kiedy pojawił się nowy komentarz lub post użytkownicy dostawali powiadomienia mailowe, jeżeli zaznaczyli, że chcą je otrzymywać. Teraz dodaliśmy także powiadomienia o nowych artykułach oraz nowych wątkach. Dodaliśmy też możliwość dokładnego ustawienia jakie powiadomienia chcemy otrzymywać. W menu głównym pojawił się link do strony powiadomień (zaznaczony na czerwony na rysunku). Jeżeli przy linku występuję znak +, to znaczy że pojawiły się nowe powiadomienia od ostatnich odwiedzin tej strony.

Na rysunku poniżej widać stronę powiadomień, pokazane są na niej powiadomienia z bieżącego oraz poprzedniego dnia. W jednej linijce jest zawsze pokazane kto dodał komentarz, post itp. oraz link do niego. Na czerwono na rysunku zaznaczony jest link do ustawień.

Po kliknięciu na link ustawień pojawi się taka strona

Dla każdego z powiadomień (z wyjątkiem prywatnych wiadomości) można zaznaczyć dwie opcje: na stronie i e-mail. "Na stronie" oznacza, że powiadomienia będą się pojawiały na stronie powiadomień, natomiast opcja "e-mail" spowoduje wysyłanie powiadomień na e-mail. Można zaznaczyć obie opcje, jednak zalecamy rozważne zaznaczanie opcji e-mail. Po zaznaczeniu tej opcji w przypadku nowych postów, możemy dostawać kilkadziesiąt-kilkaset maili dziennie.

Opcja "Powiadom mnie o nowych komentarzach" oznacza powiadamianie o wszystkich komentarzach, natomiast "Powiadom mnie o nowych komentarzach w obserwowanych artykułach" powiadamia tylko o komentarzach w artykułach, które obserwujemy. Jeżeli zaznaczyliśmy tą pierwszą opcję, nie trzeba już zaznaczać drugiej. Artykuły można obserwować poprzez zaznaczenie opcji przedstawionej na rysunku (na czerwono). Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku powiadomień o nowych postach.

Zmienione menu

Po zalogowaniu zauważycie znacznie zmienione menu z prawej strony. Pojawiły się w nim linki do strony prywatnych wiadomości oraz powiadomień. Dodatkowo linki do zmiany ustawień zostały zebrane pod jednym linkiem "Mój profil", który rozwija się po kliknięciu.

Mamy nadzieję, że nowe funkcjonalności bardzo Wam się spodobają.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
tyna 23:19, 15 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Szczególnie podoba mi się funkcja z wiadomościami, bardzo potrzebna
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 08:48, 16 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 08:59, 16 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Świetnie
____________________
Małgosia mój zielony świat
zbigniew_gazda 15:47, 16 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Super. Ułatwi to komunikację .Powiadowmienia też bardzo potrzebne .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Matka 18:12, 16 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
fajna rzecz, też mi sie podobano rozwijamy się?
____________________
U Matki
olga_szopa 12:37, 17 gru 2010


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Również dołączam do grona zadowolonych forumowiczów.Wszysto prosto i czytelnie-dziękuję.
____________________
Zakątek Olgi
Emilianoparm... 21:19, 17 gru 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
wracam a tu niespodzianka...jest git)
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 14:08, 18 gru 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
pw zapobiegną "nabijaniu" postów poprzez mniej merytoryczne i niekoniecznie odnoszące się do tematu wątku treści, przez co osobie nie śledzącej ich od początku znacznie ułatwi przebrnięcie przez nie i wyłuskanie z nich poszukiwanej treści
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 12:53, 17 mar 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
można kasować prywatne wiadomości, które straciły już na aktualności? robi się za długa lista
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies