Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

ZbigniewG 11:04, 27 mar 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
jest pierwszy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
dzika_roza 19:01, 08 kwi 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Tak wyszlo, ze musze przesadzic 4 tulipany... maja liscie i paki im ida...
Przezyja?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Annak 21:53, 17 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mam pytanie, jeśli tu ktoś zajrzy dlaczego wiele tulipanów wsadzonych jesienią wygląda dzisiaj jedynie tak:
O co tu chodzi? Co jest nie tak?



____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
asiak 06:54, 18 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu zbyt słaba cebulka, która nie dała rady zakwitnąć. Wzmocnij je, może w przyszłym roku zakwitną
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Annak 14:48, 18 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
No to niefajnie, bo trochę tego jest, a wszystko jesienny zakup. Jestem rozczarowana Chyba kupiłam jakieś wybrakowane
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mazan 15:17, 18 kwi 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Annak

Proponuję 'poświęcić' jedną cebulkę i dobrze ją obejrzeć, a nawet rozetrzeć i przepłukać. Jeżeli w powiększeniu ujrzysz małe kreseczki dowiesz się z innego mojego postu co to jest /tommiberry str 78-79/.

Aniu, a swoją drogą wiesz gdzie mnie najłatwiej znaleźć.

Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Annak 22:05, 18 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mazanie, tak, myślę, że wiem, gdzie Cię znaleźć, ale mówiąc szczerze miałam nadzieję na prostsze odpowiedzi typu kiepskie cebulki, wybrakowany towar itp, niestety Ty sugerujesz, że to mogą być nicienie Martwi mnie tylko to, że te pojedyncze listki są w kilku różnych miejscach...
Sprawdzę te cebulki, ale jak już Cię znam to na pewno się nie mylisz...
Jak je zwalczać? Potrzebuję jakąś receptę, bo moja działka jest weekendowa i jak pojadę, a okaże się, że to te nieszczęsne nicienie to chciałabym od razu zadziałać, a nie czekać kolejny tydzień.
Podpowiedz, proszę
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mazan 09:11, 19 kwi 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Annak

Jeżeli będą nicienie to ogród nie może być weekendowym. U Kasiek - Bawarki na str 504 jest wpis i krótka dyskusja - może będzie przydatna. W przeciwnym razie masz zapewnioną przerwę ok. 6 - 8 letnią w uprawie cebulowych. Nie lubią aksamitek, nagietków. Występują placowo i bywa tak, że jedna roślina jest porażona, a sąsiednie jeszcze nie.
Mogą wyginąć z braku pokarmu w uprawie dyniowatych, pomidorów, zbóż, ale możliwy jest również inny scenariusz: zapadają w anabiozę, wychodzą z niej gdy pojawią się rośliny żywicielskie - wydzieliny korzeniowe tych roślin budzą je z 'uśpienia', a także brak wilgoci w glebie powoduje anabiozę dlatego podlewanie substancjami/wyciągami roślinnymi może być skuteczne. Skuteczny może okazać się także preparat P-Drakol, dawniej Biomass-Sugar.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Annak 15:15, 19 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Poczytałam wszystko (niewiele) co było na forum nt. nicieni... Kupię ten P-Drakol, chociaż na działce żadnych warzyw nie miałam i nie mam, jedynie kwiaty cebulowe, które były tu od dawna..., a dopiero w tym roku nowo posadzone tak się jednym liściem objawiły
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mazan 22:38, 19 kwi 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Annak

Twój wpis mówi, że nicienie sobie kupiłaś i zainfekowałaś glebę. W cebulkach tulipana.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies