Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...

basia3012 15:15, 29 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
beamilusia napisał(a)
Agnieszko, rzeczywiście teraz te berberyski na klombie chyba najładniejsze w ogrodzie.

Elu, burzy nie miałam, ale w tym pochmurnym dniu wiał wiatr, pojawiło się słońce tylko na chwilę, a wiatr przywiał chmurę, deszcz zaczął lać jak z cebra, i tęcza się pojawiła. Deszcz padał krótko i tęcza jak nagle się pojawiła, tak szybko zniknęła. Najbardziej niesamowicie wyglądał ogród oświetlony zachodzącym słońcem podczas deszczu, jakby wszystko płonęło.
Berberysów właściwie nigdy nie podcinałam, ale wiosną je obetnę trochę, bo zagłuszają z boku bukszpany.

Basiu, w cieniu koło domu rosną hortensje Vanilla Fraise. Kiedyś rosły w tym miejscu hortensje ogrodowe, ale mimo że były bardzo dokładnie zabezpieczane na zimę słomą i liśćmi opadłymi, przymrozki niszczyły paki kwiatowe i u mnie nie kwitły.


Beatko, dziękuję za odpowiedz. Jeśli u Ciebie w cieniu kwitną bukietowe to znaczy, że moje też w cieniu powinny kwitnąć. I w związku z tym dobrze, że zmieniłam im ziemię (raczej była piaszczysta, sucha) na ziemię z obornikiem. Będzie bardziej trzymała wilgoć.
Dzięki Beatko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 09:28, 02 lis 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witam serdecznie w listopadowy poranek. Zdjęcia jeszcze październikowe.



Ostatnie ciepłe i słoneczne dni pozwoliły na uporządkowanie rabat bylinowych. Wycięłam, co mogłam, wypieliłam, spulchniłam wolne miejsca, rozłożyłam obornik.





____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 09:35, 02 lis 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Druga długa rabata bylinowa przygotowana w podobny sposób.




Inne mniejsze rabaty tez tak porządkuję.




Jak pozwoli pogoda, rozsypię na nich jeszcze piasek, mączkę i kompost. Nie przekopuję tych dobrodziejstw, ponieważ mam wsadzone cebulki i uszkadzam je przy wbiciu łopaty.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 09:42, 02 lis 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Z wielkiego orzecha opadły liście, ale na ogromnym dębie jeszcze mocno się trzymają.


Kalina też jeszcze przystrojona w jesienne barwy.


...i perukowiec


Hortensje przybrały brązowe barwy.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 09:46, 02 lis 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718




Miłego słonecznego dnia, życzę.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Alija 12:15, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8757
Twój październikowy ogród zachwycający, przepiękne kolory przebarwiających się roślin w promieniach słońca wyglądają wspaniale.
A Twoje przygotowania rabat do zimy to już perfekcja, podziwiam.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
daszum 19:25, 07 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Podziwiam ogród w pięknych jesiennych kolorach

Mnie ogarnęła jakaś niemoc i nic jesienią nie zrobiłam.
Przesadziłam tylko kilka róż, bo ewidentnie rosły w złym miejscu.

Nie dziwię się, że Twoje byliny są takie dorodne, jeśli corocznie dajesz im obornik, mączkę i kompost.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
beamilusia 10:52, 15 lis 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Alu, teraz już pusto i szaro u mnie. Byliny ścięłam, liście prawie opadły z drzew. Ostatnio wysypałam na rabatach piasek, mączkę skalną (do rozluźnienia chociaż trochę gliniastej ziemi), kompost i mam nadzieję, że rabaty w końcu przygotowane do zimy.

Danusiu, mączkę posypałam pierwszy raz w zeszłym roku, ale myślę, że za mało jej daję. Obornik i kompost rozkładam co roku. Nie przekopuję, tylko kładę, bo cebulki kwiatów bym uszkodziła. Widok nie jest perfekcyjny, ale wiosną rosnące rośliny zakryją obornik i kompost, a na jesieni nie ma śladu, że coś rozkładałam. Czy takie działanie poprawia strukturę gleby? Chyba nie za bardzo, ale chociaż rośliny mają dostarczone składniki pokarmowe.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 10:56, 15 lis 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witam serdecznie. Oszroniony ogród tydzień temu wyglądał pięknie.







____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Agatorek 14:30, 15 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Ogród jak z bajki taki oszroniony .
Wcześniej zwrócił moją uwagę perukowiec, ślicznie się przebarwił
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies