Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...

beamilusia 10:37, 26 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718


Po chwili pojawiła się nad nią druga tęcza ...



Tęcza, jak nagle się pojawiła, tak szybko zniknęła.



Słońce jeszcze przez chwilę świeciło ...
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 10:38, 26 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
...i zaraz zaszło za lasem.





W ogrodzie poszarzało i szybko zapadł zmrok


____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 10:47, 26 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Chociaż ranki zimne ze szronem na trawniku, ale kiedy świeci w dzień słońce, przyjemnie się pracuje w ogrodzie.







____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 10:51, 26 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718







____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 10:55, 26 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718




Przyjemnej jesiennej pogody życzę.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Agatorek 21:17, 26 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Fajnie przedstawiłaś historię tęczy .

Rondo Ci świeci (szał berberysów)!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 14:17, 27 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
A ty popatrz burze miałaś czy co. Jeszcze doczytam.
Rondel z berberysami piękny też mam admir... ale mój się tak pięknie nie przebarwia. Móje cięte każdej wiosny i nie takie piękne.

Teraz o tej porze są najładniejsze widoki nieba słońce nisko podświetla chmury i również rośliny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 19:23, 28 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9484
beamilusia napisał(a)
Marto, dziękuję za odwiedziny. W ogrodzie latem mam słońce od rana do wieczora. Ławka też stoi w słonecznym miejscu. Tylko przy samym domu mam dwie rabaty z hortensjami, gdzie cień panuje prawie cały dzień, słońce tam dociera przed zachodem. Według moich obserwacji, hortensjom nie szkodzi cień, tylko brak wody. U mnie kwitną i w cieniu i w słońcu. Mam też posadzone hortensje na rabatach z iglakami i tam nie kwitną obficie niektóre krzaczki.
Korzenie dużych iglaków zabierają wilgoć z gleby i hortensje to odczuwają.

Aniu, miło mi, że zajrzałaś do mojego ogrodu. Werbena tylko jedna, samosiejka, ale bardzo rozrośnięta na rabacie z trawkami. Mam nadzieję, że za rok będzie jej jeszcze więcej. U mnie na rabatach bylinowych już pusto, bez kolorów. U Ciebie w ogrodzie bardzo barwnie i różnorodnie.


Beatko, a te hortensje rosnące przy domu w cieniu to ogrodowe czy bukietowe? Pytam bo moje bukietowe w cieniu to nie chcą kwitnąć. W tym roku wykopałam je i dałam w dołek obornika i lepszej ziemi ale wiadomo, stanowiska im nie zmienię.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:31, 28 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9484
beamilusia napisał(a)
Alicjo, koty moje, jak pieski, chodzą tam, gdzie ja. Ja pracuję w ogrodzie, a one obserwują. Żółwik u mnie rośnie kilka lat. Nie ma zbyt dużo miejsca, żeby się rozrosnąć, ale kwitnie kiedy u mnie już prawie nie ma kwitnących roślin i dlatego go lubię. Podobnie do późnej jesieni kwitnie powojnik Cassandra. Chciałam kupić sadzonkę na drugą rabatę, ale jest nieosiągalny.



Beatko a ja znalazłam tą Cassandrę w e-clematis.
https://e-clematis.com/pl/searchquery/cassandra/1/phot/5?url=cassandra
Ja tam kupiłam wszystkie moje powojniki.
Przepięknie jest w Twoim ogrodzie jesiennym. Kolory zachwycają. Rondo wiadomo, rewelacja.
Porządków zazdroszczę. Rozsypanie mączki skalnej i obornika na pewno dobrze zrobi roślinom. Beatko, czy lepiej teraz dać to wszystko na rabaty czy wiosną takie same będzie działanie? Bo ja nie za bardzo wiem.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 08:40, 29 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Agnieszko, rzeczywiście teraz te berberyski na klombie chyba najładniejsze w ogrodzie.

Elu, burzy nie miałam, ale w tym pochmurnym dniu wiał wiatr, pojawiło się słońce tylko na chwilę, a wiatr przywiał chmurę, deszcz zaczął lać jak z cebra, i tęcza się pojawiła. Deszcz padał krótko i tęcza jak nagle się pojawiła, tak szybko zniknęła. Najbardziej niesamowicie wyglądał ogród oświetlony zachodzącym słońcem podczas deszczu, jakby wszystko płonęło.
Berberysów właściwie nigdy nie podcinałam, ale wiosną je obetnę trochę, bo zagłuszają z boku bukszpany.

Basiu, w cieniu koło domu rosną hortensje Vanilla Fraise. Kiedyś rosły w tym miejscu hortensje ogrodowe, ale mimo że były bardzo dokładnie zabezpieczane na zimę słomą i liśćmi opadłymi, przymrozki niszczyły paki kwiatowe i u mnie nie kwitły.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies