Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

Iwcia 10:34, 10 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Witajcie Drodzy Forumowicze. Mam na imię Iwona i jestem "ogrodoholiczką".
W naszym domku mieszkamy 3 rok i wciąż jest jeszcze masa pracy zarówno w nim, jak i wkoło niego. Zeszłej wiosny wysialiśmy trawnik, aby było zielono. Niestety, trawnik bardziej przypomina pastwisko. Pojawiła się więc myśl, aby założyć ogród. Zaczęłam czytać o roślinach, myśleć i myśleć... Tak trafiłam na forum Ogrodowiska gdzie walnął we mnie grzmot z jasnego nieba, kiedy zobaczyłam ogród Danusi i nie tylko.

Najchętniej powierzyłabym swój ogród specjalistom, niestety proza życia sprawiła, że muszę się z nim zmierzyć sama. Na początek przedogródek




Nie mam pomysłu jak tu poprowadzić rabaty.Kostka będzie wymieniana i mogę wtedy jeszcze zmodyfikować jej kształt. Na pewno ten zielony placyk między podjazdem a chodnikiem nabierze kształtu wycinka koła, tak aby był odzwierciedleniem kształtu schodów. Myślałam, aby dać hortensje od drogi ale co dalej?To strona północna, ziemia gliniasta.Mam hortensję limelight 2szt., phantom 3szt. i bombshell. Chciałabym je ew. wykorzystać przy nasadzeniach. (kosz widoczny na zdjęciu będzie docelowo przy zachodnim płocie). Podobają mi się ogrody w stylu chyba angielskim ( a najbardziej ogród Danusi), uporządkowane bukszpany, hortensje. Całość biało- zielona.
No a drugim wielkim "babolem" jest ta podmurówka płotu sąsiada. Muszę to zasłonić tylko jak? Próbowałam trzmieliną, ale efekt mizerny.
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 10:58, 10 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Już są. Pstryknęłam jeszcze widok z góry
____________________
Mój przyszły ogród
EwaG 11:04, 10 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witaj. Masz świetny murek przy schodach, taki zapraszający do domu. Wsam raz aby oprzeć na jego linii linie przedogródka.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Iwcia 11:08, 10 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
witaj Ewo. Początkowo też mi się podobał ten murek (choć jeszcze nie dokończony ) a teraz mam wrażenie, że jeszcze bardziej utrudnia... a mam jeszcze dwa przy tarasie;-(
____________________
Mój przyszły ogród
Wieloszka 11:33, 10 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Oj nie narzekaj, nie narzekaj Masz kształtną i nie za dużą działkę - taką w sam raz na piękny, zawsze zadbany ogródek, przy którym nie trzeba się zaharowywać Już tam widzę Danusine kulki bukszpanowo-cisowe i obwódki! A ten murek od strony sąsiada to żaden problem - każdy żywopłocik wyższy od niego (np.z serbów, cisów, albo thuji a najlepiej mieszany) idealnie go zasłoni A ten prostokącik na froncie w moim stylu - Tobie się nie podoba, ale fajnie by wyglądał w bukszpanowej obwódce z wiśniami umbraculifera na środku, czymś podsadzonymi.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Iwcia 11:53, 10 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Może trochę marudzę, ale uwierz mi ten skrawek ziemi nie schodzi mi z głowy. Mąż mówi, że stałam się monotematyczna. A może właśnie zbyt dużo główkuję ... chyba potrzeba mi świeżego spojrzenia. Myślałam o niskim żywopłocie z bukszpanu, takiej kostce i w tym trzmieliny szczepione na pniu. Nie wiem tylko czy taka prosta forma przy tych łukach będzie ok.
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 14:52, 10 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jako inspirację daję podobny ogródek tutaj
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-przy-domu-szeregowym

albo ten
http://www.gardenarium.pl/realizacje/maly-ogrod-miejski


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 15:40, 10 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Witaj, liczyłam po cichutku, że zaglądniesz tu Dziękuję za linki, juz wpadło mi w oko poprowadzenie nowego chodnika w kształcie lekkiego łuku no i te zawijaski bukszpanowe... oj nie będę dziś spać. Podpowiedz mi proszę, czy można na obecny trawnik wysypać korę czy trzeba najpierw trawę zniszczyć?
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 17:54, 10 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Wybaczcie jakość mojego malunku, ale to tak na szybko. Zainspirował mnie wywijasek bukszpanowy z inspiracji podesłanych przez Danusię. Mała legenda: wywijasek bukszpanowy otoczony wąskim paseczkiem białych kamyków a po środku niego drzewko szczepione na pniu (nie wiem co), w rogu może świerk białobok, obok niego te różowe kule - azalie (nie wiem czy nie będą miały zbyt dużo słońca), kule biało-zielone- 3 hortensje limelight przeplatane jakąś trawką (może miskant).Co Wy na to?
____________________
Mój przyszły ogród
Joaska 19:22, 10 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mi się plan podoba zawijasek pasuje, jeszcze do tego żurawki, a w zawijaska może jakiś buk, miłorząb szczepiony, albo śliwa.
Ogrodzenie sąsiada pięknie osłoni ekran z cisów a przed nim np. w rzędzie 5 szt. śliwy dziecięcej
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies