Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

Iwcia 08:44, 15 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
kaisog bożesz ale masz talent dziewczyno!!! Pięknie to zrobiłaś i to specjalnie dla mnie. Jestem w szoku.

ewalm Tak, to storna północna. Pod domem nie ma zbyt wiele słonka. Tylko w godzinach wczesnoporannych zagląda. Rabata przy plocie już ma go zdecydowanie więcej.

Przyjrzyj się jak Danusia stopniuje wysokość roślin w swoich ogrodach. I jak powtarza te same rośliny i te same odmiany w różnych miejscach. To chroni przed nadmiernym chaosem.
no właśnie, mam wrażenie, że to, co tworzę to taki większy "śmietnik" choć staram się trzymać tych wybranych kolorów.
Przyznam się szczerze, że jestem już zrezygnowana . Nie mam ani wiedzy ani wyczucia plastycznego i tyle.
____________________
Mój przyszły ogród
Pwl 11:11, 15 sty 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ogród najlepiej jak nawiązuje do budynku, który otacza więc kluczem będzie chyba najpierw wybranie
kształtu rabat. Myślę że jedna i druga wersja świetnie go podkreślą i będą z nim współgrały. To musi
być całość. Wyobraź sobie wszystko Iwciu Gosia zrobiła piękny projekt rabaty przy domu ale z
trawy (chyba miskanta) bym tam zrezygnował - będzie marniał, to północna strona tak? Lepiej sprawdzi
się od strony ogrodzenia bo będzie miał słońce. Są na pewno inne trawy cieniolubne, albo chociażby
runianka która dobrze wszystko zakryje, żwir albo kora to też fajne rozwiązania. Plan, baza z roślin,
na końcu dodatki z bylin i pójdzie w mig życzę mnóstwa pomysłów

ver1


ver2
____________________
paweł
kaisog1 12:57, 15 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Iwcia dzięki Tak na szybko chciałam "złapać" pomysł, który wczoraj mi sie nasunął.... a właściwie to ja chyba ogród Danusi mam ciągle przed oczami bo przecież to z Jej ogrodu fragmenty

Nie poddawaj się. Pamiętaj, że papier, komputer przyjmą wszystko. Lepiej eksperymentowac tu niż w rzeczywistości.
Elementy tej rabaty dobrze przeniesć na tą wiekszą od strony płotu. Ważne (jak to mawia Danusia) to trzymac sie paru gatunków. Stwórz sobie taką bazę roslin i w oparciu o nią twórz ogród.
Nie widziałam całego Twojego domu ale myślę sobie, że styl Danusiowego ogrodu do Twojego będzie pasował.
Przemyśl sobie jednak to tło, o którym pisałam wcześniej.... Powodzenia!



P.S.... i niech mi kto wyjaśni czemu potrafie "zobaczyć" czyjś ogród a swojego nie???
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwcia 15:08, 15 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
kaisog
P.S.... i niech mi kto wyjaśni czemu potrafie "zobaczyć" czyjś ogród a swojego nie??

bo szewc bez butów chodzi
Dziękuję Wam za słowa wsparcia. Zresetowałam sobie umysł i spróbuję jeszcze raz. Tylko muszę to, co zaczyna się rodzić przenieś na papier.
Kolejna próba . Mam nadzieję, że ostatnia
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 22:31, 15 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
No to jestem. Wybaczcie mi tego Painta, proszę.
Wariant 1
Od granicy: świerk Will's zwerg, następnie zestaw jodła piccolo + sosna górska Vorella+trzmielina z białym obrzerzem. Od strony drogi, z drugiej strony rzeczonego świerku: hortensje limelight 2szt.i miskant na plecach, rząd RH białych, przed nimi 3 rozplenice japońskie.Za RH świerk Will's zwerg, niżej wierzba hakuro (ew. trzmielina na pniu) i zestaw jodła piccolo+sosna górska Warella+trzmielina biała.
Wariant 2
Znów zaczynamy od lewej:szmaragd, dereńbiały ivory halo, trzmielina biała, przed smaragdem sosna Warella+ jodła Piccolo, wiśnia umbraciflera, różanecznik biały 1szt., ekran z cisa, przed nim trzmieliny na pniach a po obu końcach hortensje limelight, potem różanecznik biały i analogicznie do drugiej strony -umbraciflera, szmaragd, itd.

Przyznam, że wybrane iglaki znam tylko z obrazka, zatem jeśli wybór nietrafiony to piszcie drodzy forumowicze. Starałam się ograniczyć iość gatunków, wprowadzić trochę symetrii i wpisać się w propozycję "okienną" zaproponowaną wyżej.
____________________
Mój przyszły ogród
kaisog1 09:24, 16 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Iwcia a ta rabata ma byc w takim kształcie??? Czytałam, że będziesz zmieniac linie kostki. Jeżeli będziesz chciala "podciągnąć" kostkę do końca schodów zrobi Ci się "ząb" trawnikowy, który ciężko będzie kosić.

Czy ciągniesz ją dalej za dom?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwcia 09:41, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Nie będę jej ciagnąć za dom, bo chadzamy drugą stroną, od garażu. Kostkę chcę nieco wygiąć w łuk, myślałam tak do połowy tego co teraz udaje trawnik. Wydaje mi się, że sam chodnik jest zbyt krótki, żeby iść w tak spory łuk.Nie zaznaczyłam tego, bo skupiłam sie na tej nieszczęsnej rabacie a łuk będzie zaczynał się tam gdzie rabata będzie się kończyć. A może to mój kolejny chybiony pomysł?
____________________
Mój przyszły ogród
kaisog1 09:51, 16 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja bym pomyślała na sam początek jak ma przebiegac ta rabata i linia kostki. Później zajęła się roslinami.

Weź kartkę i ołówek i narysuj to sobie. To jest najlepszy sposób Wtedy zobaczysz jaka linia będzie Ci najbardziej odpowiadać. Jak już zaplanujesz linię wtedy dopiro trza robic nasadzenia
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Juzia 09:58, 16 sty 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Iwcia... jak kostka będzie po łuku to rabata powinna być chyba wygięta w drugą stronę.
Wtedy zrobi się ładne pasmo trawnika.




____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Iwcia 09:59, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
hmmm czyżbym czegoś nie zrozumiała? Rabata w półokręgu jest be? Ten łuk z kostki nie może być taki bardzo spektakularny, bo będzie niesymetrycznie z drugą stroną domu. Tam mam możliwość poszerzenia łuku właśnie w takim wymiarze. Nie mam takiego zdjęcia, żeby to było widoczne.W tą "dziurkę" przy murku dam big donicę
____________________
Mój przyszły ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies