Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

ewalm 21:46, 16 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
może byc trzmielina,
ja bym wolała jasną tawułe japońską, ale ona kwitnie na różowo, więc Ci nie pasuje do koncepcji.
Rysowałam bez konkretnej myśli, po prostu posadziłabym w tym miejscu jakiś niewysoki krzew o jasnym ulistnieniu.
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 08:53, 17 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
ok. dzięki.
____________________
Mój przyszły ogród
Iwcia 14:42, 18 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
A co widzielibyście Moi Drodzy Podpowiadacze i Nauczyciele wzdłuż tej podmurówki? Mówiliśmy już, że ciągnięcie drugiego żywopłotu to strata miejsca.Która wersja:
a) ekran z cisa wysoki na ok. metr+ rozjaśniające delikatne podsadzenia, punktowe?
b) rząd RH (skoro są też takie rosnące na słonku )?
c) rabata kombinowana z różnych gatunków?

Od domu do granicy jest tylko 4 metry, śnieg spada z dachu mniej więcej w odległości 1- 1,5 od granicy. To strona niby wschodnia ale jest sporo cienia. Wzdłuż domu chcę posadzić tylko kilka sztuk np. wiśni umbra.. w rzędzie. Od strony domu rabat raczej nie będzie. Która wersja do Was przemawia ?
Aha, przód ogrodu będzie obły a boki poprowadzić prościuteńko?
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 10:25, 19 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Iwciu, nie planuj tak kawałkami
ogród to powinna być spójna całość
a już na pewno cały Twój widok z tarasu to powinna być spójna całość
więc lepiej nie rozmyślac tylko nad tym kawalkiem z widoczną podmurówka, ale nad całym tyłem ogrodu jednocześnie
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 12:52, 19 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Pewnie masz rację No ale cóż kiedy jak patrzę na ten płot to mi ciśnienie skacze do 200. Zarys przodu już dzięki Waszej pomocy jest i myślałam, że można to stylistycznie pociagnąć. Tył sobie odpuszczę w tym roku, kawałek warzywnika założę i tyle. Z tym płotem, jak znam siebie, nie wytrzymam cały rok i i tak coś posadzę. W lecie walnęłam trzmielinę (bez sensu). Dlatego pytam Was, który pomysł lepszy?
____________________
Mój przyszły ogród
ewalm 15:25, 19 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
ale to nie o to chodzi, żebyś całość zakładała od razu, tylko żebyś zaplanowała jako całość
a potem możesz zakładac po kawałku, zaczynając od tej podmurówki
trzmielina mogłaby ją zakryc, ale długoby to trwało
do mnie przemawia rabata kombinowana, ale nie wiem Iwciu co masz w planie w pozostałej części ogrodu


____________________
Ogródek na trzy lata
Pwl 15:41, 19 sty 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Po prostu co nagle to po diable zmienisz pomysł i potem wiele roślin może być do wyrzucenia bo
nie będą pasowały. Co byś chciała najbardziej w tym kawałku, miejsce do posiedzenia czy to ogród
"przejściowy" lub w ogóle nieużywany?

Rh dobrze by zakryły podmurówkę, skutecznie zrobi to też żywopłot cięty nisko z cisa, który nie będzie
zbyt trudny w wykonaniu. Wystarczy że zakupisz małe sadzonki, mają po 30-40 cm a na wysokości 60
możesz je ścinać już z góry. W samym rogu dobrze gdyby było tło z roślin, dwa świerki serbskie albo
czarne i może jeśli lubisz także drzewko do sąsiedztwa. Żeby nie wyglądało za ciężko proponuje dać
miskanty. Trzy Limelight które już tam rosną dobrze byłoby zgrupować w jedną i posadzić blisko siebie.
Przed nimi aby w zimę rabata nie traciła fasonu można dodać formowany bukszpan. Zobacz poglądowo
____________________
paweł
Iwcia 17:15, 19 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Dziś przy obiedzie wpadł mi do głowy plan rozmieszczenia: wzdłuż domu gdzie sporo cienia RH a potem ekranik z cisa i łagodny zakręt w trzema większymi drzewami ew. jaśminowcami. Zaglądam na forum a tu podobna porada. Czyżby przeznaczenie??? Hortensje limelight idą do przedogródka, zostają mi trzy phantom ale w zaproponowanym przez Ciebie miejscu będzie im raczej zbyt ciepło.
Pozostała cześć ogrodu to warzywniak w bukszpanowym szaliczku z wejściem po środku i dwoma piennymi roślinkami przy nim. Usytuowany bardziej przy zachodniej ścianie.Przy tarasie będzie mała skarpka - tu mini skalniaczek i trochę trawy dla dziecięcia (bynajmniej nie do konsumpcji). W zasadzie jedynie w tym narożniku z drzewami mogę jeszcze kombinować z roślinkami i tyle.

Zdjęcie zrobione do innych celów dlatego takie "krzywe".

____________________
Mój przyszły ogród
Sebek 22:57, 19 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ostatnia wersja jak najbardziej do mnie przemawia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwcia 07:26, 20 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Czyli Sebku oddajesz głos na rabetę kombinowaną?
____________________
Mój przyszły ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies