Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

Iwcia 15:34, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Normalnie kopara mi opadła choćbym rok nad tym siedziała to i tak bym tego nie rozplanowała w ten sposób. Wielkie dzięki Dziewczyny za czas i energię poświęcony na ten mój skrawek. Na tej rabacie zaproponaowanej przez Ewę jest przestrzeń i rośliny ładnie wyeksponowane...
Ławeczka ma być przy drzwiach. Z roślin mam niewielki wybór - wiem. Wstępnie myślałam o winobluszczu lub coś w tym stylu. Idę dalej oglądać
____________________
Mój przyszły ogród
Juzia 16:37, 16 sty 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
a już chciałaś na ogrodnika zbierać
Lepiej na roślinki zbieraj!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ewalm 17:00, 16 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
ławeczke przed drzwiami - ale wtedy pnącze będzie w donicy? zimowanie będzie problematyczne
możesz wybrać pnącze jednoroczne
albo możesz przemyslec czy ławeczki nie ustawić np pod oknem za tym murkiem półokrągłym - mozna ją troszkę komponowac w zieleń cionolubną i zrobic tam cieniste miejsce do odpoczynku utwardzone pod ławką np. grysem - płot i tak ma być pełen więc nie będzie widoczna z ulicy, a zresztą pisałaś że to tylko Ty z tej ulicy korzystasz
ale wtedy raczej bez pergoli obejmującej ławkę, mozna puścic pnącze w tle po murze lub kratownicy
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 17:12, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Tak, pnącze w donicy. Ławkę chcę zostawić na tarasie. Mam upatrzone parę bibelotów na "udomowienie" tego placyku. Myślę, że taka biała, lekko postarzana ławeczka da tam fajny efekt. Pnącze najwyżej będę wymieniać.
____________________
Mój przyszły ogród
Wieloszka 17:45, 16 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Iwcia, no dziewczyny się rozszalały - projekty fantastyczne! Pomysł ławeczki pod oknem wkomponowanej w rabatę bardzo mi się podoba. Przecież możesz mieć drugą ławeczkę, oprócz tej na tarasie Będziesz wybierać zależnie od humoru
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
ewalm 18:10, 16 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Iwciu, obejrzyj sobie kobeę (Sępota pnąca Cobea scandens), kwitnie na fioletowo, ale jest też odmiana białokwitnąca. W naszym klimacie uprawia się jako roślinę jednoroczną. Byc może wcieniu będzie gorzej kwitła, ale dobrze nawożona urośnie na pewno.
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 18:58, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
No extra ta kobea. Poszukam nasion. Dzięki dobra kobieto.
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 19:36, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odradzam kobeę, ona tylko na zdjęciu dobrze wygląda zakwitła Bogusi chyba dopiero w listopadzie Nie pchajcie się dziewczyny w egzotyczne pnącza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewalm 20:59, 16 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Hm, Danusiu, tym razem pozwolę sobie zupełnie się z Tobą nie zgodzić. Moim zdaniem to bardzo bezproblemowe pnącze. Nie bardziej egzotyczne niż wiele innych roślin powszechnych w naszych ogrodach i używanych także przez Ciebie .
Iwcia rozważała winobluszcz, więc chyba nie na kwiatach jej najbardziej zależy. A kobea z natury rzeczy kwitnie dość późno, w drugiej połowie lata, za to aż do przymrozków. Kwitnieniu nie sprzyja zbyt późny siew (kobee sieje się już w lutym-marcu) oraz zimne deszczowe lato.
Moje kobee zwykle kwitły, niebieskie lepiej niż białe, ale to moze być przypadek, bo białe miałam rzadko.

Spotkałam się z opinią, że kwitnieniu sprzyja nawożenie forforowo-potasowe, a nazotowe wzmaga bujny wzrost pędów, ale nie sprzyja kwitnieniu. Nie sprawdzałam tego , zwykle nawożę tym co akurat mam pod ręką w użytku, bo mnie też nie zależy szczególnie na kwiatach, a bardziej na pnączu jako takim.
____________________
Ogródek na trzy lata
Iwcia 21:09, 16 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Spróbuję kobeę, najwyżej za rok wsadzę coś innego. Opinie w internecie znalazłam zachęcające.

ewalm podpowiedz, mi co to na końcu rabaty w kolorze jasno zielonym, 3 szt. Czy dobrze myślę, że trzmielina?
____________________
Mój przyszły ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies