Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród irci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród irci

ircia 19:47, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Aguś, zaraz lecę do Twojego ogródka. koniecznie muszę zobaczyć róże, o ktorych piszesz!!!!!
____________________
Ogród Irci
Pszczelarnia 19:55, 10 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze raz zajrzałam z nadzieją, że będzie więcej zdjęć. I są. Podoba mi się architektura dookoła i cegła (?) na tarasie. I teraz doczytałam, że to miła memu oku i sercu Dania. Ja też kocham centra ogrodnicze i myślę, że nie warto się leczyć z tej choroby. A co mówią sąsiedzi na Wasz ogród (jak już w ogóle się odzywają?).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ircia 19:57, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Danusiu, cieszę się że tak widzisz moje połączenia. Obok pergoli rosną trzy krzaczki pięknej róży Dronning Ingrid. kolor nie był zamierzony (pomarańcz), ale to było nasze nieplanowane zaskoczenie. jak rozkwitła to bardzo nas rozczarowała, ale szybko po tym rozkochała w sobie. Spróbuje poszperac i wkleić fotke.
Niestety, bardzo gryzła sie z posadzoną obok okrywową The Fairy. W rezultacie The Fairy powędrowała w nowe miejsce.



____________________
Ogród Irci
ircia 20:02, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Danusiu, jabłonka jednoroczna, zakwitła dopiero wtedy, kiedy w okolicach wszystkie juz zdążyły przekwitnąć. Do dziś zastanawiamy się dlaczego. I to jedno, jedyne jabłuszko uwieczniliśmy na zdjęciu. Zawiązek pozostał zawiązkiem do końca
____________________
Ogród Irci
ircia 20:08, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Ewuniu, sąsiedzi podziwiają szczególnie czerwoną różę Heidelberg na pergoli. W lipcu jest obsypana kwiatami, kwitnie później już ciut słabiej, ale bez przerwy aż do mrozów.
Sąsiedzi żartują sobie ze mnie, że ciągle jestem w ogrodzie i ciągle mam coś do zrobienia
____________________
Ogród Irci
tyna 20:44, 10 sty 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
O masz! Jaka niespodzianka.....
Tak myślałam, ze to nie może być u nas.....nierealne.....
bardzo piękne otoczenie, pięknego rownież domu, z pięknym już, młodym ogrodem.....
Róże powalajace! Na tych kratach....z gustem i smaczkiem....

Domy klatek, czyt. ogrodzenia nie mają........co tam poobgryzane jabłonki.....

____________________
pozdrawiam :)
madlen 21:11, 10 sty 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam Cię serdecznie przepiękny ogród stworzyłaś - napisz mi proszę czy na tym zdjęciu

Gardenarium napisał(a)

róża Heidelberg



róże posadzone są po obu stronach pergoli czy z jednej i jakoś tak same poszły w dwie strony . , Aha czy ta osłona drugiego tarasu ( ta szara ) wykonana jest z drewna ?
ircia 21:17, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Dzięki Justynko za uznanie. Masz rację - „klatek„ tu nie ma, jeśli ktoś chce się ukryć, skrywa się za żywopłotem. U nas rośnie bukowy. Jest jeszcze młodziutki, więc nie spełnia swej roli. A ogród mamy otwarty ze wszystkich stron, stąd pomysł stworzenia dwa lata temu dodatkowego, ogrodzonego tarasu w szczycie domu.
____________________
Ogród Irci
ircia 21:26, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
madlen,
róże (dwie) posadzone są tylko po jednej stronie (zewnętrznej) pergoli.
Poprzechodziły sobie same
Osłona drugiego tarasu jest zrobiona z drewnianych listewek. Na jednym ze zdjęć widać, że jest ażurowa. Nie chcieliśmy robić szczelnej sciany, żeby nie czuć sie jak w zamkniętym pomieszczeniu. I to był dobry pomysł, bo jesteśmy osłonięci, ale jednocześnie nie odcięci od otoczenia.
____________________
Ogród Irci
an_tre 21:29, 10 sty 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Witaj Wpadłam do Ciebie Irciu na chwilę i pozostałam na dłużej tak pięknie i swojsko jest w Twoim ogrodzie pełnym słońca i kolorowych kiatów
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies