Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród irci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród irci

Joku 23:06, 10 sty 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Pięknie rozrosły się rośliny w twoim ogrodzie. Wspaniałe róże w połączeniu z lawendą, zaciekawiły mnie też połączenia z powojnikami. Masz może zdjęcia? Jeżeli tak, to pokaż proszę.
Bardzo podoba mi się pomalowana osłona przy tarasie. No i te druciane kratki na pnącza.
Podobnie jak ty uwielbiam odwiedzać centra ogrodnicze, kocham kolory i kwiaty.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
kaprys 23:18, 10 sty 2012


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Witam i ja. Piękne masz róże i lawendę. Zapisałam nazwę tej pomarańczowej bo bardzo podobają mi się pomarańczowe róże. Poletko z lawendy też prześliczne. Pozdrawiam
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
ircia 14:26, 11 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Cieszę się Jolu, że odwiedziłaś mój ogród
A która z róż spodobała ci się? Mam dwie pomarańczowe- Westerland rośnie u mnie przy pergoli, choć nie jest różą pnącą. Rośnie jednak ok. 1,5-2m. Pięknie pachnie, bardzo silnie i ma piękne kwiaty. W jednej z książek na temat róż autor porównał jej zapach do najpiękniejszych perfum. Przyznaję mu rację
Jej minus, to taki, że pojedyncze kwiaty nie utrzymują się długo, po prostu szybko przekwitają. Kwitnie jednak do samych mrozów i jest niezwykle zdrową odmianą.
Róża Dronning Ingrid to róża wielkokwiatowa. Tak jak, pisałam, nie mieliśmy w planie jej kupna. Trafiła przez pomyłkę zamiast innej (w czerwonym kolorze). „Pomyłka„ okazała się po czasie moją wielką miłością. Ma bardzo intensywny zapach, kwitnie bardzo obficie i bardzo długo. Kwiaty są przepiękne!!!! W mocnym, zdecydowanie pomarańczowym kolorze, a płatki przy samej nasadzie stopniowo rozjaśniają się do jasnożółtego.
____________________
Ogród Irci
ircia 14:48, 11 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witaj Jolu-Joku!
Cieszę się z twoich odwiedzin
Nie miałam okazji nacieszyć się widokiem duetu Heidelberg-Hagley Hybrid. Posadziłam je w ubiegłym roku i nie zdążyły ukazaac swojego całego piękna. jakieś fotki jedna znajdę i wrzucę. Mam nadzieję, że latem tego roku pokażą co potrafią.

Hagley Hybrid




Honora -tworzy duet z New Dawn. Duet jeszcze mlodziutki, wiec czekamy do lata.....



Anabella....


Jackmanii na pergoli w otoczeniu Westerland i kaprifolium Scarlet Wonder - szkoda, ze nie widac



____________________
Ogród Irci
Wieloszka 14:51, 11 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Ircia!
Piękny cały Twój ogród - kolorowy i pełen kwiatów Urzekły mnie te fioletowe powojniki! Mój ulubiony kolor - jeszcze ich nie mam, ale są na mojej liście roślin do zakupu w najbliższym sezonie. Dzięki, że od razu podałaś nazwy - nie muszę dopytywać
Pozdrawiam,
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 14:56, 11 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
Witaj Ircia, piękny zakątek z różami i lawendą, wzorowe zestawienie, takie Danusiowe I to poidełko, powtórzę za innymi cudo..Ja dalej mam wrażenie, że u nas jednak ciężko dostać coś fajnego za rozsądne pieniążki.. Dania..jak na razie kraj na mojej liście do odwiedzenia heheh na emeryturze
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
zbigniew_gazda 15:13, 11 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Irenko - też dam głos. Powojniki piękne ale wiesz co odkryłem ? Że pięknie współgra popielaty kolor metalowej kratki : z zielenią i kolorami kwiatów. A napisz jeszcze jaki u Ciebie klimat jest.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
ircia 15:26, 11 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Zbyszku, dla mnie ta pergola to jak na razie najpiękniejszy zakątek mojego ogródka. Mam nadzieję, że z czasem będzie takowych przybywać
Klimat mam paskudny Wieje przez okrągły rok, może jak żywopłot podrośnie to będzie ciut lepiej. Wiosna przychodzi baaaaaaaaaaardzo późno (to jednak daleka północ). Lato zdecydowanie za chłodne i za krótkie. Kiedy się kończy, to zawsze czuję niedosyt
Zimy są z reguły łagodne ( z reguły, bo dwie ostatnie były wyjątkowe!!!), ale wiosenne wiatry w duecie ze słońcem nie sprzyjają roślinom.

To tak dla odmiany zima 2009 w rejonie, gdzie snieg jest ponoc rzadkoscia
Moze trudno dopatrzyc, ale to auto pod biala czapa



A to widok z okna



____________________
Ogród Irci
ell 18:11, 11 sty 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Witaj Irciu!
Ładnie zaczyna się robić w Twoim ogródku. Klimat u Was łagodniejszy (choć powyższe zdjęcia nie wskazują na to ) , więc może zobaczymy u Ciebie bardziej egzotyczne roślinki.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ircia 18:17, 11 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
ech, Elu! Ile jeszcze pracy przede mną! Na szczęście kocham grzebanie w ziemi i mogę całymi dniami pielić, przesadzać, kopać, ścinać i mnóstwo innych rzeczy. Teraz mało do roboty w ogrodzie, za to doskonały czas na przemyślenia co i gdzie posadzić albo przesadzić. Bo jak na razie to nieustannie wędruję z roślinami, bo ciągle mi coś nie pasuje
____________________
Ogród Irci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies