Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród irci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród irci

ircia 13:34, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witam wszystkich forumowiczów! Pogoda za oknem niestety, nie zachęca do wyjścia do ogrodu. Już tęsknię za wiosną i jej zielonymi zwiastunami. Ciągle też myślę o moim kawałku za domem, jak go zagospodarować, żeby nabrał jakiegoś wyrazu i stał się bardziej przytulny.
Jest to wąski kawalek obsiany trawa. Całość ok. 20 m dł., ale praktycznie do zagospodarowania ok 9m (bo z jednej strony rabata jest już wytyczona), a szer. ok. 4,5m. Pod samą ścianą domu w jednym rządku posadziłam juz 2 cisy, bukszpany i bergenię. Na trawniku jako jedyny okaz rośnie klon palmowy Bloodgood. Ta część jest nasłoneczniona przez większość dnia, jedynie przy samej ścianie domu jest cień.
Czytając inne posty widziałam, że macie takie fajne pomysły, więc pomyślałam, że może z waszą pomocą uda się stworzyć coś ciekawego
Zaraz spróbuję wkleić jakieś fotki dla przybliżenia sprawy
____________________
Ogród Irci
ircia 13:36, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
to te rośliny pod ścianą domu

____________________
Ogród Irci
ircia 13:38, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
to klonik



____________________
Ogród Irci
ircia 13:42, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
najpierw myślałam, żeby na tej samej wys. co klon posadzić w jakiejś odległości jakiś nieduży krzew, albo drzewko. Później pomyślałam, że może fajnie byłoby zrobić w „nogach„ klonu jakąś niedużą rabatę z wrzosami, małymi rododendronami albo miniaturowymi iglakami.
Potem przyszło mi do głowy, że może jednak dosadzić jakieś drzewko i razem z klonem połączyć je roślinami. A teraz juz sama nie wiem.....
____________________
Ogród Irci
Sebek 18:24, 12 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ircia napisał(a)
Zbyszku, dla mnie ta pergola to jak na razie najpiękniejszy zakątek mojego ogródka. Mam nadzieję, że z czasem będzie takowych przybywać
Klimat mam paskudny Wieje przez okrągły rok, może jak żywopłot podrośnie to będzie ciut lepiej. Wiosna przychodzi baaaaaaaaaaardzo późno (to jednak daleka północ). Lato zdecydowanie za chłodne i za krótkie. Kiedy się kończy, to zawsze czuję niedosyt
Zimy są z reguły łagodne ( z reguły, bo dwie ostatnie były wyjątkowe!!!), ale wiosenne wiatry w duecie ze słońcem nie sprzyjają roślinom.

To tak dla odmiany zima 2009 w rejonie, gdzie snieg jest ponoc rzadkoscia
Moze trudno dopatrzyc, ale to auto pod biala czapa



A to widok z okna







Latem przepięknie u Ciebie - tyle barw i kolorów - ale te zdjęcia mnie powaliły - jakim cudem ten śnieg się ułożył na aucie w takie fali

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ircia 19:36, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Sebek, wcześniej Zbyszek pytał o klimat tutaj. Pisałam, że wieje okrutnie! A jak bardzo, to właśnie tutaj najlepiej widać Pomimo, że auto stoi w carporcie, jest całe pod śniegiem. Tak wiało i sypało, że odcięło nas na jeden dzień od świata. Wejście do domu mamy właśnie od carportu i tego dnia nie dało się wyjść z domu. Miałam przymusowy urlop. Zresztą nie tylko ja W podobnej sytuacji była masa ludzi
____________________
Ogród Irci
EPODLAS 20:03, 12 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
A u nas pada, wieje, jednym słowem paskudnie. U was śniegu za dużo u nas - nic. Na zdjęciu taka masa śniegu wygląda fajnie, ale ma to też swoje gorsze strony, przymusowe siedzenie w domu.
____________________
Mój ogród
ell 20:07, 12 sty 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
tej samej zimy mój samochód też nieźle wyglądał


śmialiśmy się, że autko przeszło lifting
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ircia 20:10, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Bożenko, to zdjęcie zimy sprzed dwóch lat W tym roku śniegu tu nie widziałam, bywa zresztą rzadko i szybko topnieje. Dwie ostatnie zimy były wyjątkowe po prostu.
Sama nie lubię tego okresu - jesienio-zima trwa w nieskończoność i jest bardzo mroczna. Dla odmiany latem dni są baaaardzo długie W czerwcu mam kłopoty zwe spaniem Białe noce
____________________
Ogród Irci
ircia 20:14, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Elu, Wygląda w tym stroju jak brat-bliźniak naszego fordzika
____________________
Ogród Irci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies