Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród irci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród irci

ircia 14:27, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witam wszystkich!
Zachęcona przyjazną atmosferą na forum odważyłam się w końcu wyjść z ukrycia, przybliżyć trochę siebie i nasz maleńki, ukochany zielony skrawek.
Zastanawiałam się, kiedy tak naprawdę zaczęła się moja miłość do ogrodów, zieleni i tego wszystkiego, co się nieodlącznie z tym wiąże. I tak sobie myślę, że te „ciągotki„ ma się w sobie od zawsze.
Mój pierwszy ogród, który tak bardzo pokochałam, to ogródek babci.
Malutki, z kamiennymi mini dróżkami, zapachem pomidorów i nasturcją. Do dziś nie mogę powstrzymać się od pochylenia nad krzakami pomidorów tylko po to, żeby poczuc ich zapach. Zapach dzieciństwa z babcinego ogródka.
Co jeszcze utkwiło mi z tamtego okresu? Letnia kuchnia, maciupeńka i zawsze pachnąca czystościa. Z rozgrzanym od słońca dachem, z wylegującą się na nim kotką i pokładającymi od ciężaru żótych, soczystych owoców gałęziami starej śliwy.
Tak, wyjazd do babci zawsze oznaczał cudowne lato w zaczarowanym ogrodzie. Jakże inaczej toczyło się życie „pod chmurką„ w porównaniu do codzienności w M3. Cała 4 osobowa rodzina na „calych„ 45 m kwadratowych! Plus pies
Któregoś dnia rodzice kupili działkę ogrodniczą. Warzywa, krzewy owocowe, dużo pracy.... Nie byłam początkowo jej fanką. Pielenie, zbieranie porzeczek, potem przetwory w domu... Uff!!! Może dorastanie nie jest najlepszym okresem na miłość do działek ?
Ta zdecydowanie przyszła pózniej. Po wielu latach, kiedy rodzice już odeszli, z ogromną pasją przejęłam schedę po nich. Działka, tak jak wiele innych zaczęła zmieniać swój charakter. Ubywało grządek warzywnych, przybywało kwiatow, krzewów i krzewinek. Posiałam trawę. Dopieszczałam działkę przez kilkanaście lat.
A dziś? Działka ma nowego właściciela, a ja nowy kawałek zielonego szczęścia, który od trzech lat próbuję zagospodarować od zera. Z wielką pasją, nie pozbawioną rozczarowań.
Dziś wiem, że mały ogródek to niekoniecznie małe wyzwanie. Ciągle coś zmieniam, przesadzam, a okazuje się, że efekt i tak nie jest zgodny z oczekiwaniami. Mimo wszystko kocham tę pracę, kocham kwiaty i nie poddaje się.
Fajnie, że jest taka stronka jak ogrodowisko.pl. Fajnie, że są tacy pozytywnie zakręceni na punkcie wszystkiego co zielone. Fajnie, że można dołączyć do was
Spodobało mi się wasze forum. Postanowiłam sprobowac i ja.
____________________
Ogród Irci
Pszczelarnia 14:37, 10 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dobre stwierdzenie "dorastanie nie jest najlepszym okresem na miłość do działek". Przyjaciółka moja do dziś nie może się wyleczyć z "urazów" i wspomnień o obowiązkach działkowych od wiosny do jesieni.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 14:45, 10 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Witaj Irenko. Jestem ciekawa Twojego nowego kawałka ziemi, bo też wiecej niz raz zakładałam swój ogród a pierwszy też był działkowy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
arcobaleno 14:45, 10 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Witaj
Miałam podobnie - spędziłam całe życie w bloku, na trzecim piętrze z Rodzicami i dwójką rodzeństwa - swoją działkę na wsi Rodzice nabyli już daaaawno i przyznaję, że odpychała mnie wręcz praca na niej, pielenie, grzebanie w ziemi - ojj - nie cierpiałam tego jako młoda dziewczyna ! I proszę jak mi się odmieniło Wystarczyło założyć swój ogródek Bo wszyscy wynieśliśmy się w końcu na wieś

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia !
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
ircia 14:46, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Cieszę się Ewo, że tak szybko zareagowałaś na mój wątek
Spróbuję powklejać troszkę zdjęć. Nie wiem zupełnie od czego zacząć..... Ech, nie takie to proste, żeby sięzaprezentować
____________________
Ogród Irci
justi 14:48, 10 sty 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam serdecznie!
Wielu z nas ciągle coś zmienia i przesadza oczekując na lepszy efekt, z ogrodowiskiem łatwiej i przyjemniej.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
ircia 14:50, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witajcie Marto i Bogusiu, jak mi miło, że tak szybko napisalyscie!!!! Kurcze, ja nie nadąże chyba za wami wszystkimi
____________________
Ogród Irci
aguniada 14:53, 10 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Witaj Irciu! pierwszym ogrodem, który pokochałam był także ogród babci.. wówczas jeszcze nie czułam, że obcowanie z naturą i pielęgnacja roślin będzie moją pasją, ale teraz już wiem, że 'to się zwykle tak zaczyna'...
czekam niecierpliwie na fotki
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
ircia 15:07, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
to pierwszy rok i poczatki ogrodu. Widok od frontu domu



____________________
Ogród Irci
ircia 15:09, 10 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
w sierpniu zeby szybko wypelnic pustke posadzilismy kwiaty jednoroczne i dalie. Zrobilo sie przytulniej

____________________
Ogród Irci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies