Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród irci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród irci

laurowisnia 11:58, 14 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Irciu, może klon palmowy podsadzić kulistymi karłowymi kosodrzewinami i włączyć go w rabatę przy ścianie domu, tak aby klon był na takim cyplu. Nie wiem ile trawnika chcesz przeznaczyć na rabaty? Natomiast na brzegu powstającej rabaty można zrobić żywopłocik z bukszpanu. Stanowiłby takie niższe piętro w stosunku do żywopłotu bukowego.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
ircia 13:32, 14 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Dziękuję za rady!
Agatko, wiesz, że nie brałam nigdy pod uwagę połączenia klonu z rabatą pod domem i muszę przyznać, że Twój pomysł bardzo mnie zaintrygował. Uffff, ale dałaś mi do myślenia Kuliste kosodrzewinki? Czy jest to jakaś specjalna odmiana? Czy masz może ich nazwę? Dobry pomysł, bo moim zdaniem iglaczki, wrzosy i inne „kwaśne„ ładnie współgrały z czerwonym klonem

Sebku! Twój pomysł jest całkiem inny. I o to chodzi(zeby byly rozne), bo o tym też nigdy nie pomyślałam, żeby zrobić u siebie rabatę na podwyższeniu. Zawsze wydawało mi się, że mój ogród jest zbyt mały. Powiedz proszę, czy myślisz żeby przenieść klon w inne miejsce ogrodu?
____________________
Ogród Irci
laurowisnia 15:02, 14 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Tak, trzeba poszukać kosodrzewiny o najmniejszych przyrostach rocznych. Odmian jest bardzo dużo. Ja posiadam takie: pinus mugo odmiana Fructata oraz Kleiner Prinz. Jak się zdecydujesz, to będziesz musiała się zorientować jakie są dostępne w Twojej okolicy. Co do klona to nie wiem, czy będzie dobrze rósł na podwyższeniu gdyż lubi on wilgotne gleby.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Sebek 18:46, 14 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wyobraź sobie, że klon jest na podwyższeniu , a w dół schodzą wrzosy - tak to widzę



Rabata miałaby nieregularny kształt
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 20:46, 14 sty 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Irciu, nie psuj sobie ładnego ogródka bo jest już super, pomysły z jakimś podwyższaniem są słabe,
nijak się to ma do wymagań Acera, który bardzo ładnie sobie rośnie u Ciebie, i szkoda byoby to psuć.
"nasyp" spowoduje to, że woda będzie szybko odpływała a on najlepiej jeśli rośnie w stale lekko wilgotnej
glebie. Wręcz przy pogodzie bardzo słonecznej wymaga dodatkowego podlewania. Druga rzecz jest
wrażliwy na mróz a na wzniesieniu są nikłe szanse że wytrzyma. Zresztą przesadzaniem możesz mu
uszkodzić korzenie. Wrzosy wypadną po części w kolejnym sezonie i zostanie nie-wiadomo-co.Takie
nasadzenia pod ten gust są raczej na rondach samochodowych w Polsce. Solo nie jest zły, wiosną kiedy
nie ma jeszcze na nim liści na pewno sprawdzą się pod nim krokusy, które w tym czasie ubarwią nieco
miejsce do czasu wypuszczenia przez niego dekoracyjnych czerwonych liści. Z rozwiązań projektantów
pod klonami z reguły nic nie sadzą ale, może zastosuj pod nim wycięty kwadrat i wyżwiruj go tak jak
na froncie na szaro. W ten sposób dobrze go podkreślisz i nawiążesz do całości. Można dać pod nim
także Ophiopogon nigra, czyli konwalnika kontrastującego z jego ulistnieniem albo równie fajny tatarak
Acorus gramineus "Ogon". Konwalnika i Tatarak możesz zobaczyć na jednej fotce tutaj Pozdrawiam
____________________
paweł
ircia 11:14, 15 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Sebek, dzięki za super zdjęcie. Myślę, że fajnie mogłoby to wyglądać jak narysowałeś, gdyby to był trochę szerszy kawałek. A z tyłu domu jest zaldwie 4,5m szer., w tym już mieszczą się nasadzenia pod samym domem. Faktycznie, niewielkie pole do popisu......

Paweł - dzięki za opinię . Coraz bardziej skłaniam się, zeby zostawić go jednak samemu sobie. A ten dalszy kawałek ze żwirkiem to już część sąsiada. Oddziela nas żywopłot posadzony jesienią, więc trudno go jeszcze dojrzeć.
Tatarak i konwalnik wygladają super w duecie!!!!! Może wykorzystam to w swoim przedogródku? Jest tam trochę iglaków, skalniak, róże, lawenda.... Mam o czym myśleć w te ciągle długie wieczory
____________________
Ogród Irci
popcorn 18:41, 15 sty 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Irciu,
piękne lawendy i róże, bukowy żywopłot będzie cudny Widać że kochasz rośliny, rosną jak na drożdżach!
pozdrawiam i będę kibicować
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 18:44, 15 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do konwalnika pasuje też Hakonechloa macra "Aureola" albo Carex Evergold (biały) i małe białe hosty (Fire and Ice)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ircia 19:29, 15 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Danusiu, dzięki za rady. Wszystkie skrzętnie notuję i na pewno wykorzystam
Nna trawy zachorowałam po obejrzeniu cudnych ogrodów na ogrodowisku. Koniecznie, koniecznie znajdzie się u mnie dla nich miejsce. Trudno, najwyżej trawnik zniknie I tak ciągle zmniejsza się, żeby zrobić miejsce jakimś ślicznościom, którym nie mogę się oprzeć

____________________
Ogród Irci
weronika77 21:23, 15 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Dziękuję za wizytę w moim ogrodzie, i za miłe słowa.
Jestem u Ciebie znów, pokazuję mężowi podpory pod róże, są delikatne, a ja szukam podobnych.
Róże masz dorodne, piękne. Ja w tym roku dokupiłam białe (Śnieżny Walc) i seledynowo- kremowe Elfe, do tego rajską Eden Rose i parę innych. Jak dobrze, że zimy dotąd nie było (ale już jest) i lada chwila...wiosna. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies