Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radosna twórczość Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

Radosna twórczość Ani

anika 22:54, 17 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Czytam Was od dłuższego czasu a od tygodnia nie jestem anonimowa. Forum super. Znalazłam Ogrodowiskowo szukając sposobu i materiałów na murek ogrodowy. No i ... trafiłam świetnie. Mam działkę w okolicach Zgierza. Do tej pory dbała o nią moja mama, w zeszłym roku stwierdziła, że ma już dość pracy w ogrodzie i mam się nim zająć.
Dlatego tu jestem
Na działce stoi niewielki domek do którego staramy się o prawo do dobudowy czegoś w czym da się miło i wygodnie pomieszkać. Zanim to nastąpi chcę zadbać o ogród( od strony tarasu bo tam nikt z koparką nie będzie miał prawa wjechać)
Mój ogródek to łąka z drzewami owocowymi, które sukcesywnie wycinam. Mam zupełnie inną wizje ogrodu niż moi rodzice. Mam nadzieję, że pomożecie mi zrobić z tego niczego coś.


Przesyłam mój projekt jakbym chciała, aby to wyglądało. Proszę o sugestie czy to będzie ok?



____________________
Radosna twórczość Ani :)
Pszczelarnia 22:56, 17 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Na rysunku wygląda ładnie. Ale nie wycinaj wszystkich owocowych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 22:58, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam

Tyły bardzo ładnie i te nieregularne płyty w trawniku też, altana - fajnie.

Prawa strona powinna być połączona w jedną całość, włączając te świerki i sosny w rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:59, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spróbuj poprowadzić linię rabaty kontynuując od góry w dół.

Brzeziniak może służyć jako początek wspaniałego wrzosowiska z trawami.
Popatrz tutaj tak pod koniec na wrzosowisko
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anika 23:00, 17 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Przesyłam dodatkowo zdjęcia działki. Fotki są stare, robione 5 lat temu. Dużo się od tamtej pory zmieniło. Nie ma już warzywnych tworów mojej mamy i części drzewek owocowych. Zniknął na całe szczęście drewniany ...... no. Ale jest murowany kompostownik.

____________________
Radosna twórczość Ani :)
anika 23:05, 17 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
A tu z nieco cieplejszego ujęcia. Ten świerk srebrny przed domem ma już 8m w zeszłym roku przesadziłam go właśnie tak jak jest na projekcie po lewej stronie. Nie wiem czy się przyjmie - przesadzany był we wrześniu.

____________________
Radosna twórczość Ani :)
anika 23:10, 17 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Bardzo dziękuję za rady, już poprawiam rysunek. Połączę oba skalniaki i świerki w jedną rabatę o nieregularnych kształtach. Ale fajnie. Bałam się zrobić ten kroczek.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 23:18, 17 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
8 metrowe świerki przesadzałaś - chyba człowiek tam niewiele miał do roboty - ciężki sprzęt miał trudno na pewno?

Wiem, że zainspirowałaś się ogrodem z wodospadem - nawet widzę, że już naniosłaś murki

Jednak według mnie rabaty powinny się łączyć - nie sadź świerków w trawniku, tylko włącz je w rabatę - unikniesz zbędnego docinania trawy i brzydkiego jej wyglądu przy zacienieniu przez świerki.

Jak będziesz zdejmować darń to przy murkach sobie ją składuj - będziesz miała już trochę "ziemi" do nawiezienia mniej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anika 23:29, 17 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
I tu cię zaskoczę, przesadzaliśmy go sami (5 osób ) Uratowaliśmy wszystkie drobne i średnie korzenie ale dwa główne rosnące pionowo trzeba było odciąć. Nie wiem czy się przyjmie. Czy miał 8m nie wiem, nie mierzyłam go ale jest spory - 6 m ma na pewno.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
anika 23:35, 17 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Dotarłam do zdjęcia wrzosowiska tylko moje brzezinki są obsadzone nierównomiernie i pod nimi jest całkowicie zacienione - to są już wielkie drzewa. Nie wiem czy wrzos da radę.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies