Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radosna twórczość Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

Radosna twórczość Ani

anika 11:30, 21 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Co myślicie na temat zakupów roślin przez internet. Nie wiadomo co przyjdzie ale ceny mają niższe niż w szkółkach. Chciałam wkleić fotkę proponowanych na sprzedaż świerków Serbskich ale chyba nie można tego robić więc ją wykasowałam

____________________
Radosna twórczość Ani :)
Ninoja 12:14, 21 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Często w internecie na popuralnych portalach sprzedają także szkółkarze, bądź ogrodnicy posiadający nadwyżki w ogrodzie.
Ja kupowałam kilkakrotnie przez internet i na razie się nie zraziłam, przesyłki były wysyłane zazwyczaj do srody (by zdążyły dojść do końca tygodnia) bardzo dobrze zapakowane i zabezpieczone. Żadna z zakupionych w ten sposób roślin mi nie padła.
Kupowałam przede wszystkim "młodzież" iglaków i byliny.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
kaisog1 17:10, 21 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
anika napisał(a)
Co myślicie na temat zakupów roślin przez internet. Nie wiadomo co przyjdzie ale ceny mają niższe niż w szkółkach. Chciałam wkleić fotkę proponowanych na sprzedaż świerków Serbskich ale chyba nie można tego robić więc ją wykasowałam




...można tylko pod fotką wklej link do strony, z której zdjęcie pochodzi
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
anika 23:54, 21 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Najgorsze jest tylko to że nie widzisz rośliny którą kupujesz. Ale cena czyni cuda
Gosiu dziękuję za informację.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
anika 11:38, 22 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Projekcik gotowy. Danusiu pociągnęłam rabatki od góry do dołu jak jak radziłaś wizualnie wygląda to dużo lepiej.

Gosi dzięki o przypomnieniu o ognisku i pomysł z murkiem. zamieściłam w projekcie takie podniesiony murek ale nie na środku działki tylko bardziej przy siatce. Kiedyś paliliśmy w ognisku często a teraz jest zakaz. Na wiosnę palimy tylko obcięte gałęzie ( liście wywożone są do kontenerów) a rekreacyjnie zdarza nam się łamać prawo kilka razy w roku dlatego niech sobie ognisko będzie troszkę dalej. Ale murek pierwsza klasa, super pomysł. Na kilka takich wzniesień teren zwieńczonych murkiem choruje od jakiegoś czasu, więc super.


Projekcik może być? Będzie ładny taki układ rabat?
Kochani czy te moje wypociny są w ogóle czytelne?
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 12:10, 22 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czytelne - podobają mi się, aleee ...

Zrób coś z tym oczkiem w podjeździe - nie widzę tego kształtu - bardziej jakiś owal lub kleks - i widzę tam oczami wyobraźni dwa rodzaje nawierzchni -kora i żwir
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anika 12:21, 22 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Tak , właśnie tam chcę żwir a na środku jako soliter jakieś bonsai z kulkami bukszpanowymi. Właśnie nie wiem jaki kształt ma mieć ta rabata. Z jednej i drugiej strony będzie podjazd z kostki brukowej lub kostki granitowej. Ale wiesz, masz rację - jakoś dziko ta rabata wygląda. Zaraz pokombinuje co tam w niej zmienić. Ciężko mi idzie ten projekcik, Wy też tak mieliście. Milion pomysłów w głowie jak jak trzeba narysować to wszystko nie tak wygląda jak jakby się chciało
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 12:50, 22 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli to było pytanie - to tak
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 12:52, 22 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ania jak dla mnie te linie rabat za bardzo "pofalowane". Zrobiłabym płynniej. Z tą rabatą przy kostce faktycznie nie jest dobrze. Dobrze, że jeszcze nie ma kostki i można kombinować
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
anika 12:53, 22 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Ciszę się bo myślałam, że tylko mnie idzie jak po grudach
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies