Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Madzia1 22:24, 30 lip 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 18
Dziękuje za poradę, będę próbowała go w ten sposób prowadzić. Myślałam po cichutku, że może kule z niego uda się poprowadzić Mogę teraz jeszcze ciąć?
Pod roślinką zauważyłam 10 młodych siewek ) Chciałabym je przesadzić w inne miejsce. Kiedy mogę się za nie zabrać?
Gardenarium 08:09, 01 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szkoda go na kulę, bo ma całkiem inny pokrój, ta odmiana jest typowa na zywopłoty, a ten kształt co ja proponuję porzyda się w ogrodzie.

Na kulę to lepiej posadź 3 sztuki np. odmiany 'Farmen" i wtedy tnij, on rośnie bardziej rozłożyście i kula Ci wyjdzie wtedy. Tutaj nie da rady

Siewki pieczołowicie wykop bo to skarb wielki. Przesadź i podlewaj to będzie z nich radość jeszcze.

A cisa tnij teraz, można jeszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzia1 16:34, 01 sie 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 18
Bardzo dziekuje
Wieczorkiem, kiedy będzie chłodniej wskoczę do ogrodu i podziałam. Na młode siewki, sadzonki różnych roślin mam takie zaciszne, mało słoneczne miejsce. Tam ulokuję nowe "okazy".
Pozdrawiam serdecznie
Ania_ogrodni... 07:01, 07 sie 2013


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Poproszę o pomysły na okiełznanie zastanego lasu na środku działki. Są to dosyć duże okazy, a działka mała. Nie chcę się ich pozbywać całkiem, ewentualnie może mniejsze ( ok. 2 metrowe) przesadzić, ale się boję, że je stracę.


____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Anabell 14:21, 07 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aniu- ja bym to wszystko wystrzygła, będzie uporządkowany wygląd.
Tuję złocistą wysoką w cieńszy ostrosłup, drugą złocistą w szerszy ostrosłup.
Za tymi widać wydaje mi się jałowic to cieniutki słup zrobić.
Świerk wyregulować, korekty troszkę. Potem popatrzeć co jeszcze. innych nie widzę.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Ania_ogrodni... 10:00, 10 sie 2013


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Tak, myślę o wyregulowaniu, oby tylko mnie fantazja nie poniosła zbyt, bo uciąć nie ma problemu gorzej w drugą stronę Na pierwszym zdjęciu tuję za wózkiem myślę co by "wygolić" od dołu tak aby osoba mogła pod nią przejść, bo ona jest strasznie rozłożysta i bardzo dużo miejsca zabiera, tylko nie wiem jak to wizualnie będzie wyglądało.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Gardenarium 19:17, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyobraź sobie, pochodź wokól wyspy i popatrz. Nikt inny tego za Ciebie nie zrobi bo nie widzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania_ogrodni... 20:38, 24 wrz 2013


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Już wystrzyżone, gałęzie poprzyciągane do siebie, aby stworzyły bardziej zwartą bryłę i nadany kształt.
Na moim wątku efekty, przed i po.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3604-moje-spelniajace-sie-marzenie?page=2
Jak dla mnie o niebo lepiej, ale cięcia były zachowawcze.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
madlen 09:08, 27 paź 2013

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam ( może nie chodzi o przycinanie ale nie chciałam zakładać nowego wątku ) , na innym forum napisali mi że to się raczej nie uda , może ktoś z Was ma inne doświadczenia z przesadzaniem dużych iglaków I( błagam - może ktoś mnie pocieszy i napisze coś pozytywnego ) ale do rzeczy
cyt. "
QUOTE=duduś;6191893]Witam dostałam w "prezencie " wieloletnie iglaki , dwa dni temu wykopane , ale niestety prawie wszystkie nie mają tego głównego korzenia ( wyrywane traktorem ), mają za to b. dużo małych korzonków , czy będzie syzyfową pracą wkopanie tych iglaków , czy jednak jest szansa że się przyjmą?



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Sebek 11:04, 27 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zerknij tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/524-przesadzanie-starszych-drzew

Jak patrzę na korzenie to nie ma z nimi aż tak źle...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies