Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Milka 11:42, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Witam serdecznie jako pierwsza... ooo nie udało się, jako druga
Zauważyłam paulownię - widać że lubisz różne nowości. Bardzo klimatyczne zdjęcia ogrodu.

Ciekawi mnie jakie są Twoje ulubione byliny i krzewy liściaste?

po pierwsze- podziwiam klasę i elegancję twojego ogrodu ; parę pomysłów ściągnę, chociaż mój ogród ma raczej dziki charakter, bo w większości pozwalam roślinom rosnąć swobodnie. Tnę to co wymaga cięcia i odmłodzenia, albo przeszkadza innym w swobodnym wzroście. Pnie dużych drzew podcinam na wysokość 3-4m. Pozwala mi to uzyskać miejsce na niższe rośliny i nowe kompozycje.Poza tym moje 3 psy stale walczą z kretami, więc wiele rabat traci swój pierwotny wygląd, nie wspominając o trawniku.
Wiele drzew i krzewów jest jeszcze młodych, więc tak naprawdę za 3 lata zobaczę to do czego dążę- taką mam nadzieję .
A teraz odpowiedź; kocham magnolie, w większości to krzewy i mam ich 7 różnych odmian. W 2011 posadziłam 3 szt. parasolowatych. Ciekawa jestem ich tak za 3, 4 lata. Kolejne piękności to miłorzęby- są dwa. W naszym ogrodzie, każdy z członków rodziny ma przypisane do siebie drzewo.Miłorzęby to mąż i ja, cha, cha! Paulownie są dwie różne odmiany. Odmiana ,,Hulsdonk" miała w 2 roku życia 2 pączki kwiatowe, niestety 2- dniowy mróz X/2011zniszczył je.Kolejne piękności liściaste to; tulipanowiec, judaszowiec, hortensje ( kilka odmian w tym 2 drzewiaste), albizja- jedwabne drzewko, indygowiec Kiriłowa, dereń Kousa, dereń Floridus, pachnący krzew truskawkowy (calycanthus floridus), kielichowiec chiński-biały, kalmie, cała gama róż, blue perovskia, barbula klandońska, prusznik niebieski, orszelina biała, krzewuszka cudowna, kalina koralowa, trzmielina oskrzydlona, żółty jaśmin nagokwiatowy ( w tej chwili ma 3 pąki kwiatowe), tamaryszki różowe, które u mnie stały się drzewami, perukowiec podolski, również wyrósł na drzewo, lagerstroemia- zamiast drzewka mam na razie mały krzew. Nie chce dalej zanudzać, ale mam tego dużo w ogrodzie a o wielu marzę. Lubię lilaki, mam fioletowy i biały pełny, a chcę dokupić miniaturki koreańskie. Dużo u mnie berberysów, bo są piękne i niewymagające.Z ciekawych drzew mam metasekwoję, daglezję, cedry libańskie-3, klon jesionolistny ,,Flamingo", jodła koreańska, jodła kalifornijska, sosna kalifornijska, cyprysy Lawsona olbrzymie, buk trójkolorowy itd.
Byliny to;pełno lawendy, ale tylko fioletowa i biała, trójsklepki, szkarłatka chińska- ale z nią już walczę jak z chwastem, uwielbiam firletki, zarosły cały ogród, pysznogłówka, ciemiernik red- ma już pączki kwiatowe, oczywiście hosty- u mnie rosną giganty, bo niektóre liście mają 60 cm,tez kilka odmian w tym biała, piwonie- moje faworytki, pióropusznik strusi- z nim też już walczę. Z nowych nasadzeń to; mikołajek olbrzymi, liatra, czarna trawa ,,Black Beard", ostróżki, trytomy- ach ich egzotyka , .
Z ciekawych pnączy mam kokornaka wielkolistnego, kilka wisterii w różnych kolorach, dużo powojników, akebia pięciolistkowa itd.
Mam nadzieję, że cię nie zmęczyłam !

a tu pierwsze pączki jaśminowca - 22.01.12
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
popcorn 11:56, 24 sty 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale pięknie Chciałabym kilka tak dużych krzewów lub drzew.. no ale czekać trzeba
Będę zaglądać
Hosty bardzo bujne - same tak rosną? Czy czymś magicznym je podlewasz? Suuper
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 12:05, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anika napisał(a)
Jaaaakieeee olbrzymie hosty, super. Moje posadzone w zeszłym roku takie mizerne są. Powitać powitać.

witaj! Twoje też urosną, potrzebują trochę czasu
te na wiosnę rozsadzam, bo im ciasno


a to marzec 2011; miałam mało czasu w 2011 na zdjęcia, w tym roku nadrobię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 12:21, 24 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
No nie jakie wielkie dorodne liście host, jak talerz z obiadem dla mojego męża( a ten to potrafi zjeść ) Super fajnie. Jeszcze piękny trawniczek i Danusiowe kanty i będzie miodzio a na murek bluszcz.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Milka 12:37, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anika napisał(a)
No nie jakie wielkie dorodne liście host, jak talerz z obiadem dla mojego męża( a ten to potrafi zjeść ) Super fajnie. Jeszcze piękny trawniczek i Danusiowe kanty i będzie miodzio a na murek bluszcz.

oj Aniu! co roku robimy kanty, ale kreciki je rozwalają! 3 psy i krety, to raczej trudne zadanie, aby mieć piękną trawkę; aby zaoszczędzić sobie pracy stworzę część dzikiej łąki; na murki faktycznie dam bluszcze. Zresztą nie tylko na murki, bo mam parę takich miejsc gdzie się sprawdzą, dlatego czekam z utęsknieniem na wiosnę! Brak mi czasu i tylko niedziela jest na ogród. Latem to z 2 godziny mam na to, więc jeszcze to potrwa, zanim będzie cymes, hi, hi
pozdrawiam i biegnę do twojego ogródka Irena

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 12:49, 24 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
U mnie w ogródku to nic ładnego nie ma. Mam nadzieję, że tej wiosny wszystko się zmieni. A twój ogród bardzo mi się podoba bo jest dojrzały
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Milka 12:59, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu, będzie, nawet nie obejrzysz się kiedy! mój ma 10-12 lat, ale ciągle coś sadzę nowego i też nie jestem ciekawa jak to będzie
na wiosnę wyślę ci moje hosty!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:50, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
tu widać, ze trwa niezła i kantki

Sonia wiecznie coś ryje

tu niszczy kompozycje w donicy

dla odmiany ten też
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 13:53, 24 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
o tak tu trawka ok.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
hanka_andrus 14:08, 24 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Też mam takiego,co lubi na wysokich poduszeczkach się wylegiwać......Ale to tak pociesznie wygląda,że darowuję mu to moszczenie się.....jak w gniazdku.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies