Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Milka 17:32, 23 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witam wszystkich!
Od dawna jestem z Wami, ale do tej pory tylko ogladałam wszystkie ogrody i pomysły.
Mój ogród rozrasta się, ale ciągle szukam inspiracji. Na waszym forum pomysłów i rad jest co nie miara. Z wielu na pewno skorzystam, niech no tylko zawita wiosna, chociaż zima tego roku, to prawie jak wczesna wiosna.
Ogród mam od 1997 roku. Był to tylko duży obszar ziemi/ 25 arów, zniszczonej po powodzi. Wszystko wyglądało strasznie. I dom, do całkowitego remontu i sama działka. Czego tam nie było po słynnej powodzi- okolice Wrocławia. Po za nami, nikt nie wierzył, że coś uda się tu stworzyć. A jednak, powoli, całkiem sami, po amatorsku stworzyliśmy miejsce gdzie przyroda kwitnie, w duszy gra, psiaki dokazują, wszelkie ptactwo urzęduje i umila czas swoimi trelami.
Początkowo sadziłam bez jakiejkolwiek wiedzy i planu. Wraz z dojrzewaniem ogrodu, wiedziałam już, że parę błędów było, choć w całości jakoś to wyszło. Kocham drzewa i krzewy, dlatego wyszukuję okazy kolekcjonerskie. Nie wiem, czy wszystkie przetrwają w naszym klimacie, ale mimo to sadzę. Nie udało mi się z areukarią, ale to przez brak wiedzy.Po 5 latach przemarzła.
Część przestrzeni zostawiłam, bo być może w przyszłości będzie miejsce na drugi dom. Tam sadzę byliny, kłącza i krzewy, które łatwo mozna przesadzić. Moim głównym wrogiem w ogrodzie są krety. Musieliśmy się pokochać, bo nie da się inaczej. Sama ziemia jest bardzo urodzajna i jak do tej pory nie używałam żadnych nawozów. Z gruzów powstawały kompozycje, które obsadziłam różnymi roślinkami.
Kocham mój ogród i spędzam w nim każdą wolną chwilkę.Ale jak czytam wypowiedzi innych, wszystkich nie omija magia ogrodu. To tyle na początek, bo nie chcę nikogo zanudzić.




____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ewaglen 17:41, 23 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Witaj Irenko
Zapowiada się bardzo ciekawie. Ogród masz piękny! Prosimy o więcej
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 17:42, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam serdecznie jako pierwsza... ooo nie udało się, jako druga
Zauważyłam paulownię - widać że lubisz różne nowości. Bardzo klimatyczne zdjęcia ogrodu.

Ciekawi mnie jakie są Twoje ulubione byliny i krzewy liściaste?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 18:15, 23 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam i ja - bardzo ciekawy ogród się zapowiada.

Widzę moje ulubione rośliny - pięknie wyrośnięte hosty

A czy powódź z 2010 też coś zniszczyła u Ciebie ?Oby nie....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ele2001 18:41, 23 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Siema ,ogród bardzo duży i widzę ładne hosty , na zdjęciu z ławką ładny tulipanowiec nadłamał się bo widać tam coś w rodzaju 'szyny' -Wrocław południowo zachodni biegun ciepła możesz eksperymentować z ciekawostkami.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Wieloszka 22:03, 23 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witam i ja krajankę! Ależ piękny, rozrośnięty i taki dojrzały Twój ogród! Pamiętam krajobrazy po powodziowe, więc tym bardziej podziwiam Waszą determinację i wytrwałość w tworzeniu tego uroczego zakątka. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Dzidka 22:08, 23 sty 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Z dużym zainteresowaniem czekam na następne zdjęcia urokliwego ogrodu.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
anika 22:22, 23 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Jaaaakieeee olbrzymie hosty, super. Moje posadzone w zeszłym roku takie mizerne są. Powitać powitać.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
aguniada 22:51, 23 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
witaj! bardzo tu u Ciebie ładnie i klimatycznie... również ujęły mnie przepiękne hosty... czekam na więcej zdjęć i opowieści
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
Milka 10:24, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ele2001 napisał(a)
Siema ,ogród bardzo duży i widzę ładne hosty , na zdjęciu z ławką ładny tulipanowiec nadłamał się bo widać tam coś w rodzaju 'szyny' -Wrocław południowo zachodni biegun ciepła możesz eksperymentować z ciekawostkami.

dziękuję za słowa pochwały co do tulipanowca, to nie miał i nie ma żadnej złamanej gałęzi; cały czas podcinamy dolne gałęzie, aby dołem było miejsce na inne kompozycje; trochę się przekrzywił jak wiały u nas wiatry powyżej 100 km/godz.; mąż opatulił go, aby nie uszkodzić kory i tak zostawił na 3 miesiące. W tej chwili jest prościutki i już nie będzie podcinany. Placki na korze, to posmarowane rany po odcięciu gałęzi. Teraz tylko czekam, kiedy zakwitnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies