Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Dziury w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Dziury w trawniku

Pszczelarnia 14:45, 26 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Elfiku, ale te dziury są duże?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Elfik 14:50, 26 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Pisałam wcześniej Ewuniu - średnica ~4 cm. Do tej pory mysie dziurki były dużo mniejsze... Wiem, bo nad nimi często sąsiedzka kicia przesiadywała
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
AgnieszkaBK 16:10, 26 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Mniejsze dziury, średnicy około 2 cm o otwartych wlotach mogą pozostawiać ryjówki, przez niektórych mylone z myszą. Ryjówki też u mnie goszczą i mam wyrzuty sumienia jak czasami znajduję otrutą, bo są bardzo pożyteczne. Ryjówki nie kopią same korytarzy, tylko zamieszkują stare po innych zwierzętach. Żywią się ślimakami, pędrakami i innym robactwem, nie podgryzają roślin. Tylko co zrobić, jak wykłada się trutkę to truje się wszystko.
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Pszczelarnia 16:13, 26 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale Ela nie ma ryjówek? Ja u siebie nie widziałam jeszcze ryjówek.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaBK 16:18, 26 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Pszczelarnia napisał(a)
Ale Ela nie ma ryjówek? Ja u siebie nie widziałam jeszcze ryjówek.

Najtrudniejsze w tym wszystkim prawidłowe określenie naszego "gościa" Dopiero, jak wiemy kogo gościmy, możemy mu przygotować właściwy "poczęstunek"
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Pszczelarnia 16:23, 26 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zgadza się. Ja mam krety i norniki. I nie odróżniałam, gdzie, co ryje, choć wydawało mi się, że jestem megaspecjalistką. Mój ojciec zaś bezbłędnie rozpoznał. I tak: gdzie mi wskazuje, wsadzam spluwę. I krety łapią się. Norniki czasami padają od kotów. Coś zjada trutki ale nie widzę efektów.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Elfik 17:10, 26 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Słuchajcie, czy mogę tu załączyć link? Bo już nie wiem, co wolno... W Poradniku Ogrodniczym jest fajny artykuł o kretach, myszach i karczownikach...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
bociek 18:31, 26 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Te otwory wygladaja znajomo, ale nie sadze, zebym miala szczury, Futro z kumplami nie pozwola szczurom sie panoszyc, u mnie to raczej ryjowki byly, bo pare razy zwloki ryjowkowe dostalam w prezencie

Ale te szczury to brzmi mocno niefajnie Karczowniki zreszta tez, chyba gorsza chole....a od kretow...

Elu i inni walczacy, trzymajcie sie!!!
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
AgnieszkaBK 18:34, 26 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Elfik napisał(a)
Słuchajcie, czy mogę tu załączyć link? Bo już nie wiem, co wolno... W Poradniku Ogrodniczym jest fajny artykuł o kretach, myszach i karczownikach...

Elu, sprawdzałam przed chwilą w regulaminie, nic się nie zmieniło

punkt"12. Linkowanie do innych stron internetowych jest możliwe jeżeli treść linku jest związana z tematem wątku."
więc chyba można
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Sebek 19:35, 26 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Można - linki oczywiście

A z tymi dziurami to przerażające - nawet nie wiem czy ja nie mam właśnie tego - bo też widziałem takie dziury.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies