Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata żwirowa wady i zalety takich rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata żwirowa wady i zalety takich rabat

moni 10:06, 01 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Szukam takiej cudownej, której nie trzeba wymieniać hehe jest taka chodzi o świerk oczywiśćie.
____________________
Mona
Limka 23:15, 03 lut 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Danusia gdzieś na forum proponowała próchnicę taką w żółtych workach i myślę że to jest to.


U mnie w mieście w sklepach ogrodniczych - (które są odkąd pamiecią sięgam) o próchnicy nie słyszeli... próchnica? tzn torf kwaśny?... tak jest... Załamka normalnie
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 19:45, 04 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie mam żwirową rabatę i byłem z niej bardzo zadowolony do jesieni. Rosną nad tym żwirem wielkie tuje. I zobacz co mi narobiły



Odkurzaczem tego nie wezmę, bo wciągnie i żwir, wygrabić się nie da. To był pierwszy atak - jest tego znacznie więcej - i nie wiem co z tym fantem zrobię - chyba zostanie dłubanina ręczna.

A tak to jest fajny - po pierwsze nie ubywa mi go jak kory, mogę po nim chodzić jak jest mokro - plewi też się dobrze.

Sadzenie normalnie - korę też trzeba odgarnąć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwcia 21:12, 04 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
U mnie w mieście w sklepach ogrodniczych - (które są odkąd pamiecią sięgam) o próchnicy nie słyszeli... próchnica? tzn torf kwaśny?... tak jest... Załamka normalnie

u mnie też patrzyli jak na kosmitę
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 18:06, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka napisał(a)
Danusia gdzieś na forum proponowała próchnicę taką w żółtych workach i myślę że to jest to.


U mnie w mieście w sklepach ogrodniczych - (które są odkąd pamiecią sięgam) o próchnicy nie słyszeli... próchnica? tzn torf kwaśny?... tak jest... Załamka normalnie


Próchnica to nie torf. Powstaje z kompostowania obornika i różnych odpadów organicznych. Jeśli nie ma trzeba robić kompost. Może jakaś ziemia ogrodowa jest, ale nie na bazie torfu?

To patrzenie na Was jak na kosmitę oznacza całkowity brak u nich wiedzy ogrodniczej, bo nie rozumiem żeby właściciel c. ogr. nie wiedział co to jest. Zapytaj w takim razie ich o kompost.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magnolia 13:40, 07 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kory ubywa ale ona gnijąc i znikając dostarcza składników organicznych. Warto o tym pamiętać, szczególnie jak ma się słabą , jałową ziemię. Albo suchą- bo tu bardzo dobrze przytrzymuje wilgoć.
____________________
moni 10:11, 08 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
na jesieni to trzeba z dmuchawą rozganiać wszystkie liście z rabat, żaden problem jeśli ma się ogród mojej wielkośći 300m2, ale jak już ktoś ma 5000m2 a są takie - no to już cięższa sprawa.
____________________
Mona
majkamaj 09:32, 09 lut 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
Ja kiedyś w jakimś piśmie widziałam rabatkę wysypaną węglem brunatnym. Na zdjęciu wyglądała bardzo ładnie, ale myślę, że nieźle było na niej widać wszystkie jaśniejsze "śmieci".
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
Gardenarium 16:28, 11 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wegiel brunatny pasuje bardzo do ogrodów jak to nazywam "pałacowych", albo nowoczesnych, gdzie wszystko musi być takie "uczesane"
Mam w planach taki ogród wiosną, to pokażę stosowanie węgla brunatnego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia_1987 23:23, 19 lut 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
A u Danusi jaki jest żwirek? Świetnie kontrastuje z trawą
____________________
" Baśniowy" ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies