Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata żwirowa wady i zalety takich rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata żwirowa wady i zalety takich rabat

Sebek 23:31, 19 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Granitowy

O taki



____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abrakadabra 23:53, 19 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Jaki on piękny z bliska! Z daleka oczywiście też
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Basia_1987 00:04, 20 lut 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Piękny- ale pewnie bardzo drogi.
____________________
" Baśniowy" ogród
goniak 08:33, 20 lut 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Gardenarium napisał(a)
Wegiel brunatny pasuje bardzo do ogrodów jak to nazywam "pałacowych", albo nowoczesnych, gdzie wszystko musi być takie "uczesane"

Danusiu, czy mogłabyś rozwinąć tę myśl
Wydaje mi się, że węgiel podobnie jak kamień jest materiałem uniwersalnym jeżeli chodzi o style ogrodowe . Wszystko zależy od sposobu jego wykorzystania, aranżacji w danym stylu.
Mam nim wyściółkowane róże, póki co sprawdza się
____________________
Małgosia mój zielony świat
Sebek 09:18, 20 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Basia_1987 napisał(a)
Piękny- ale pewnie bardzo drogi.


Za jeden taki pojemnik płaciłem 20 złotych + 8 złotych kaucja na worki chyba. W wielkiej ilości nie wychodzi drogo - do Magdy (myszorek) przyjechał z daleka, bo się jej bardzo opłacało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 09:21, 20 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
goniak napisał(a)

Wegiel brunatny pasuje bardzo do ogrodów jak to nazywam "pałacowych", albo nowoczesnych, gdzie wszystko musi być takie "uczesane"

Danusiu, czy mogłabyś rozwinąć tę myśl
Wydaje mi się, że węgiel podobnie jak kamień jest materiałem uniwersalnym jeżeli chodzi o style ogrodowe . Wszystko zależy od sposobu jego wykorzystania, aranżacji w danym stylu.
Mam nim wyściółkowane róże, póki co sprawdza się


A oglądaliście wczoraj Maję - nie dość, że babka miała super przedogródek, to chyba jeszcze węgiel w nim zastosowany. Właśnie ten fragment ogrodu zrobił na mnie największe wrażenie
http://majawogrodzie.tvn.pl/18,zdjecia,74,W-wiktorianskim-ogrodzie,odcinek.html
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
malwes 18:36, 21 kwi 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Sebastian, oglądałam. Też mi sie bardzo podobało.

Ja osobiście zdecyduję się na korę - ale myślę, że czasami warto użyć żwirku do ozdabiania części rabat no i ładnie to wygląda przy źródełku wody czy jakimś ciurkadełku.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Basia_1987 00:05, 22 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Ja również planuję rabatę żwirową granitową na powierzchni ok 20 m kw.i zastanawiam się jak przygotować ziemię?Narazie jest odchwaszczona ,zagrabić wyrównać czy zwałować?czy zastosować jakąś podsykę z piasku,ziemia jest troszkę gliniasta.Na rabatce będzie coś iglastego formowanego.
____________________
" Baśniowy" ogród
madlen 23:04, 23 maj 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
ja natomiast musiałam usunąć żwirek z róż bo b. trzyma " zimno ' - zimą wręcz szkodził różom , wszystkie przykryte żwirem padły , te korą - nie , ale coś musi być na rzeczy bo faktycznie jak sprawdzałam to kamień podczas mrozów jest b. zimny
inya 13:43, 17 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Gardenarium napisał(a)
Wegiel brunatny pasuje bardzo do ogrodów jak to nazywam "pałacowych", albo nowoczesnych, gdzie wszystko musi być takie "uczesane"
Mam w planach taki ogród wiosną, to pokażę stosowanie węgla brunatnego.


Ja zimą zakupiłam eko-lignite - czyli wegiel brunatny jak go nazywacie - w dużej ilości i obsypuję nim wszystkie moje rabatki. Mam taki plan do połączeń z białym kamieniem.
Z daleka wygląda jak ciemna, brunatna ziemia. Ślicznie kontrastuje z roślinami zielonymi i zółtymi a czerwone są bardziej widoczne niż na korze.
Jest lżejszy od kamienia ale cięższy od kory, nie wywiewa go wiatr - ogromny plus.
Mam porównanie rabat obsypanych wczesną zimą i tych zupełnie niedawno. Zaobserowałam zmianę barwy tego węgla po jednym sezonie zimowym z prawie czarnego na ciemny brąz, ale jest to zmiana delikatna i nierównomierna. Mnie się bardzo podoba. Dosypałam niewielkie ilości po wiośnie w niektórych miejscach, ale jest to ułamek tego, co musiałabym uzupełnic przy korze. Węgiel jest naturalny i też pomalutku będzie się rozkładał. Można go używać do użyźniania ziemi (moja babcia tak robi w warzywniaku).
Można go u mnie obejrzeć z ostatnich zdjęć w ogrodzie diamentowym, jednak prosze o wyrozumiałość - rabatki nie są jeszcze dopieszczone
Jeśli ktos jest zainteresowany kupnem, to proszę pytać. To moje okolice i pracowałam kiedyś w Kopalni, więc temat jest mi dobrze znany
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies