Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

Madzenka 22:10, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Komary zabijam elektrycznymi odstarszaczami, ale na muchy to nie mam pomysłu, chyba, że mój Tytus (buldożek) nie leniuchuje to biega po domu i poluje na muszyska. Mam zatem taką żywą łapke na muchy Jeszcze, żeby tej "łapki" nie trzeba było rano wyprowadzać na mróz to by było super
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:11, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A zapomniałam, dodać na paczątku, że dom budowałam dla ogrodu zimowego

Specjalnie dla Ani - ogrodniczki mimo woli - specjalistki od konstrukcji - zdjęcie konstrukcji naszego domu . Niemilosierne wiatry go nie zwieją, kostrukcja zabetonowana
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marzena 22:17, 04 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no, to rzeczywiscie bardzo interesująca bryła domu i tyle światła ! czyli masz juz zaplanowane otoczenie domu ? geometrycznie będzie ?
____________________
marzena O....!
kaisog1 22:24, 04 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj Marzeno

Dom śliczny i ogród zapowiada sie ciekawy. Mnie jednek intrygują te wielgachne okna......właściwie ściany..... jak z utrzymaniem ciepła w domu przy tak dużych, szklanych powierzchniach?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 22:24, 04 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale super masz dom - bardzo nowoczesny.

A kierowca żyje nadal? - bo za taki stożek można zabić

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 22:29, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Projekt ogrodu powstawał wraz z fundamentami domu. Projekt jest geometryczny, planuję jednak że duzo roślin będzie formowanych w kule: bukszpany, trzmieliny, laurowiśnie. Kule będą przemieszane licznymi trwami: miskanty, rozplenice, turzyce oraz bylinami o wąskich liściach: liliowce, trytomy, kosaćce. Oczywiście nie zabraknie rododendronów i azali i moich ukochanych magnolii oraz róż głównie okrywowych. Z założenia ma byc formalny ale pełen kwitnacych krzewów, róż i bylin.

Chociaż taki chyba nigdy nie będzie


Doczytałąm regulamin autor zdjęcia Siemka, autor projektu Ludwik ktoryś tam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:31, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
Ale super masz dom - bardzo nowoczesny.

A kierowca żyje nadal? - bo za taki stożek można zabić



Kierowca ma szczęście, że byłam w pracy. Na dodatek rozjechał również białą azalię japońską.
Bogu dzięki dużo większy stożek, mojego wzrostu, hodowany jest w ogrodzie teściowej. Wiosną zostanie wykopany i przewieziony 100 km do mojego ogrodu Dobra teściowa
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:35, 04 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kaisog1 napisał(a)
Witaj Marzeno

Mnie jednek intrygują te wielgachne okna......właściwie ściany..... jak z utrzymaniem ciepła w domu przy tak dużych, szklanych powierzchniach?


Okna są od strony południowej zgodnie z wymogami domów pasywnych Zatem w słoneczny nawet zimowy dzień kumulują ciepło w domu. Dodatkowo mają dobry współczynnik izolacyjności K
Stanowią front ogrodu zimowego, ktory od salonu jest oddzielony kolejną szklaną ścianą. Zatem ogród zimowy stanowi swoistą barierę od zimna.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kaisog1 22:38, 04 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Matko..... "izolacyjnosć K" brzmi niemal jak definicja z "archiwum X" W każdym razie rozumiem, że dom ciepłym jest i nie straszne mu szklane ściany Piękny.... i w kolorach jakie lubię.... ale ja bym już nie mogła korzystac z pierwszego pietra bo mam lęk wysokości i do takiej ściany bym w życiu nie podeszła.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Juzia 22:50, 04 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38434
Przez twojego Tytuska pół dnia szukałam piesków w mojej okolicy. Jutro spróbuję się skontaktować z właścicielką ślicznego czarnego buldożka....
Ach, och
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies