Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

Madzenka 22:34, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Młode wiśnie amanagawa i kiku-shidare zostały opatulone trawą kalifornijską. Nie cierpię agrowłókniny, ale takie młode roslinki narażone na wiatry, niczym nieosłonięte nie przetrwałyby tegorocznych mrozów. Dlatego najpierw otrzymały sweterki z agrowłókniy a potem płaszczyki z trawy.



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:44, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wiosną czeka mnie dosadzanie bukszpanów, w miejsce tych które uschły.
Pod magnolią Susan powstanie kwadrat ze strzyżonych bukszpanów. Jest też trawa red baron ale na razie na tle kory jej nie widać. W tym miejscu będzie eksplozja fioletowych tulipanów na wiosnę.


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 22:45, 05 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przepiękne te okrycia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 22:48, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przez przypadek znalezione w necie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marzena 22:54, 05 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
podoba mi się u Ciebie, mimo tej zimowej bezśnieżnej aury ...poradzisz sobie z uzupełnianiem brakow w bukszpanach bez problemu osłony b.ładne i interesujace i co najważniejsze, skuteczne z pewnoscia
____________________
marzena O....!
Madzenka 22:56, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Żywopłot z grabu czeka wiosną:
a) dosadzanie gdyż 6 szt umarło ....
b) ostre cięcie jeszcze przed wegetacją, bo mi go w sierpniu żal było i kosmetycznie go tylko przycięłam. Teraz w górnej części jest za rzadki.
W przyszlości liczę, że to będzie piekny ekran stanowiący zaporę dla wiatrów, strzyżony jak w stylowych ogrodach angielskich.
Muszę się zaopatrzyć w nożyce elektryczne do żywopłotu, czas przeszukać net w poszukiwaniu najlepszej ceny
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:00, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jak widać prawa część ogrodu będzie dopiero obsadzana. Pod wisniami kiku-shidare zasiądą strzyżone kule bukszpanowe, lawendy, piwonie, róże , perowskie i kosodrzewiny. Z tyłu przed płotem będą budleje, muszę poszukać w necie (wszystkie nietypowe odmiany tak zamawiam) te najciemniejsze i z najdłuższymi kłosami. Będę wabić motyle z całej wsi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marzena 23:03, 05 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marzena, napisz jeszcze, jaki duży masz ogród/posesję ?
lawendy, piwonie i budleje uwielbiam
____________________
marzena O....!
Madzenka 23:13, 05 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ogród ma tylko 900 m2, ale trawnik tylko 90 m2 reszta powierzchni była planowana na krzewy i byliny. Nie mam malych dzieci, córka juz dorosła, pies za to mały, miejsce dla gości na dwóch tarasach wystarczająco dużo,dlatego reszta miejsca dla ogrodu
Dlatego jestem zwolenniczką stylu Danusiowego, tzn mnóstwo roślin na małej powierzchni. Ale jak ktos zaczynał na 60m2 ogrodu to teraz 900m2 to niemal stepy bezkresne Zwlaszcza, że za płotem mam 12 ha pola corocznie oranego, w tym roku ozime. Szkoda, że to nie moje hektary w cenie 200 zł/m2

Marzenko imenniczko ) nie moge przekonwertować projektu ogrodu na jpg. Jak mi się uda to schemat zamieszczę.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 01:46, 06 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
A zapomniałam, dodać na paczątku, że dom budowałam dla ogrodu zimowego

Specjalnie dla Ani - ogrodniczki mimo woli - specjalistki od konstrukcji - zdjęcie konstrukcji naszego domu . Niemilosierne wiatry go nie zwieją, kostrukcja zabetonowana


Dzięki To jest napewno ciekawostka


Przyznaję się, że jak tylko obejrzałam dom, to stwierdziłam do M,że jak nie podobają mi się nowoczesne domy ,to taki jak Twój chciałabym mieć. Konstrukcja dachów metalowa wchodzi już do budownictwa mieszkaniowego...., ale cały dom to już naprawdę jest super nowoczesność Nawet my nie zrobiliśmy sobie dżwigarów stalowych tylko drewniane .. Ale ten wariant też rozważaliśmy.

Oj, oj, oj...troszkę Ciebie chyba pomęczę... bo ciekawa jestem strasznie jak to się sprawuje taka konstrukcja... Zafascynowana oknami, oknami, oknami i jeszcze raz oknami (w których są żaluzje!!)... i ogólnym wrażeniem domu...że już na detale nie patrzyłam (bo i tak nic bym nie zobaczyła, o 1 w nocy to już ledwo na oczy patrzę)... Widziałam przeszklony dach, doczytałam, że ogród zimowy..i widać konstrukcję stalową, ale cały dom.... Jak rozwiązaliście kwestię mycia okien na dachu czy wysoko na ścianach?

A najbardziej mnie zastanawia mina sąsiadów , jak na początku stwierdzili, Boziu budują nam zakład pracy, hale magazynowe i licho wie co jeszcze.....

A tu powstał dom. Hmm.

Jak masz rozwiązany problem ocieplenia, bo stal ma takie właściwości jakie ma... czyli żadne. Cenowo wariant chyba droższy niż tradycyjne budownictwo.... ale napewno żadnych ścian nośnych w środku Full fantazja do urządzania wnętrz Żadnych barier.... I dowolne okna Nawet przeszklony dach...powietrze ze mnie zeszło po raz kolejny.....

Jak już dom z taką fantazj,ą to ogród z fantazją już jest jak bułka z masłem

Pocieszam, się tylko tym, że nastepny dom..może będzie w tym stylu
I do takiego domu nie pasuje mój styl ogrodu Więc owszem okein zazdroszcze, ale zadowolę się swoim domkiem, projekt z przed 13 lat ...z Muratora

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies