Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wokół tarasu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wokół tarasu

Zegrzynka 13:06, 09 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Dzięki za powitanie!) Patrzę na Wasze zmagania i stwierdziłam że podzielę się z Wami swoimi ogrodowymi przemyśleniami zamiast zamęczać nimi mojego m....a mogę tak długo
Jeśli chodzi o strony świata w moim projekcie to przyznam szczerze ile razy coś sadzę to sie upewniam, jaka strona i ekspozycja względem zacieniającego domu i sosen.. Sosny pokochałam ale ponieważ rosną..szeroko i wysoko muszę się pogodzić że mój ogród będzie dość cienisty..a koncepcja hmm kiedyś chciałam taki śródziemnomorski..Niestety wpadłam w pułapkę jak chyba wszyscy i podoba mi się bardzo dużo, bardzo różnych ogrodów, więc pogodziłam się z tym że wykluje się pewnie za naście lat z tego coś w czym będzie mi dobrze i tyle. Zdjęć niestety nie mam za dużo.Widok tarasu z dwóch stron od piaskownicy
i od strony pergoli...na pergolę (tylko się nie śmiejcie ) wspina się glicynia Alba..wiem może mieć za dużo cienia, ale musiałam spróbować Ma się wspinać do balkonu moich małych chłopaków. Wystawa południowo- zachodnia - tylko na to liczę.

Jak widzicie rabat na razie od strony ogrodu brak - wszystko przede mną
____________________
Pozdrawiam - Monika
Neska 13:12, 09 lut 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Ale trawkę masz zieloniutką
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Zegrzynka 13:49, 09 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Trawnik to był priorytet w pierwszym roku a teraz będę z niego stopniowo rezygnować na rzecz rabat Naturalna kolej rzeczy
____________________
Pozdrawiam - Monika
Neska 13:54, 09 lut 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
A ja muszę zaczekać z trawnikiem. Zaczynamy rozbudowę domu. Mogę zagospodarować sobie brzegi działki.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
ircia 13:55, 09 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witaj Zegrzynko! Fajny Twój ogródek i będzie jeszcze fajniejszy, bo plany masz duże. Co do trawnika, to ze mną jest dokładnie tak samo. Powoli go będzie ubywać, bo pokus jest tyle, a miejsca stanowczo za mało
____________________
Ogród Irci
Gardenarium 16:35, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zegrzynka napisał(a)
No i jeszcze moje bazgrołki - moze naswietla troszke położenie tarasu...literki S to sosny pospolite - im wieksza literka tym wyższa sosna - godne politowania to moje projektowanie.


Inwentaryzacja zrobiona, a więc czas na ustalenie przebiegu linii trawnika, jak na dobry projekt przystało.
Niektóre sosny mogą być w trawniku samotne, a niektóre mogą się znaleźć w środku rabaty wsypowej i mogą być podsadzone innymi roślinami niższymi.

Wklejam Ci jakąś inspirację, jak by to mogło wyglądać, możesz sobie coś dostosować do swoich warunków.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:37, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I jeszcze taki


Próbuj coś rysować


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:39, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i takie coś

trochę inny styl


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:45, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sadź roślin w trawniku bo po pierwsze roślinom zabiera wodę, po drugie niewygodnie jest kosić.
Wokół drzewek wykrój kółka i podsadź je hostami lub trzmieliną, a tam gdzie rządek roślin pod domem lub większa grupa, wykrój rabatę i wyściółkuj ją korą albo kamykami.

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-przy-domu-szeregowym

http://www.gardenarium.pl/realizacje/miejski-ogrod-rodzinny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:46, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak wycina się brzegi trawnika masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=brzegi+trawnika+&search_in=topics&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies