Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wokół tarasu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wokół tarasu

Gardenarium 16:50, 09 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Twój ogród można wspaniale już doprowadzić do porządku, nawet nie sadząc roślin, trzeba tylko z głową powycinać kanciki

Do Twojego ogrodu pasuje styl jak tutaj

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem

Popatrz na rośliny i spisz sobie je na listę pożądanych gatunków (wrzosowisko, trawy, berberysy, pachysandra, żurawki, wrzosowisko, trzmieliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zegrzynka 20:26, 09 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Wpisuje się Danusiu do listy Twoich fanów. Pięknie rysujesz linie a rośliny w realizacjach takie dopieszczone Mnie brakuje ciągle czasu ale bakcyla złapałam Bardzo chcę w tym roku powycinać rabaty choć przyznam Ci że wolę powoli wypełnić poszczególne miejsca niż iść po całości. Moje dzieciaki(2, 4 lata) nie pozwalają mi na całosezonowe oddanie się mojemu nowemu hobby, a ciężarówki i piłki w środku roślin bolą okropnie. Dlatego chciałabym systematycznie się przyłożyć. Bardzo Ci dziękuję za inspiracje. Realizacje naprawdę robią wrażenie - a opowieść o ogrodzie z lusterm(lustrami) wciąga lepiej niż kryminał. Pokazuje ogrom pracy i poświęcenia - no i piękny efekt
O obrzeżach trawnikowych poczytałam...szpadelek zamówiłam i mam nadzieje że się uda. Najgorsze to wpadanie w tą całą naturę - dla mnie jeszcze każda roslina jest odkryciem i muszę wciąż studzić emocje by nie sadzić wszystkiego z wszystkim..
Cieszę się że znalazłam Ogrodowisko, bo to nie pierwsze forum na które trafiłam a tu dopiero naprawdę można poszukać i odnaleźć coś dla siebie. Wielka w tym Twoja zasługa.
Pozdrawiam i jako że cisza w domu powoli nastaje poanalizuje i porysuje coś sobie - już starszy syn się pytał "a po co Ci moje kredki?"
____________________
Pozdrawiam - Monika
kaisog1 21:04, 09 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jeszcze warto obejrzeć "Ogród inteligentny" z realizacji Danusiowych bo to jest własnie ogórd z sosnami (albo ja juz nie umiem rozpoznać sosny )
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 23:16, 09 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kaisog1 napisał(a)
Jeszcze warto obejrzeć "Ogród inteligentny" z realizacji Danusiowych bo to jest własnie ogórd z sosnami (albo ja juz nie umiem rozpoznać sosny )


Aż taka miastowa to nie jesteś, bo to sosny są
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Limka 20:01, 10 lut 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Przejrzałam Danusi podpowiedzi, realizacje Gardenarium i znowu te same odczucia... jak ja tęsknię za wiosną, aaauuuu...
____________________
Nasadzenia przed domem
Zegrzynka 20:48, 10 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
A ja rysuje i rysuje i tak chyba do przyszłej wiosny będzie...
____________________
Pozdrawiam - Monika
Zegrzynka 10:44, 11 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Oto efekt wczorajszego wieczora...moje bazgrołki. wiem że dużo tęgich głów na forum - liczę na Waszą krytykę.. Wytyczyłam kształt rabat z planowanym placykiem. Chciałabym wydzielić część owocową i oddzielić ją kratką - kratka z drugiej strony trawnika miała skryć część dalszą tarasu. Już po narysowaniu jestem pewna że kratki nie mogą byc na tej samej wysokości bo to chyba skróci ogród - a plan był by poprowadzić ścieżkami...coż dopiero zaczynam
____________________
Pozdrawiam - Monika
Gardenarium 12:12, 11 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje podpowiedzi nie poszły na marne, szybko się uczysz i wyszło nieźle, moża prawy dolny ró wciąć więcej, dać więcej trawnika? Czyli zaokrąglić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 16:33, 11 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Faaajnie - linie bardzo mi się podobają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zegrzynka 16:49, 11 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Staram sie jak umiem Dzięki za dobre słowo.Jeśli chodzi o dolny róg Danusiu to nie wiem jak rozwiazać podejście do krzewów owocowych. Chciałam taki kącik owocowy bardzo zrobić, ale po pierwsze chce to wydzielić jakoś od reszty ogrodu bo chyba tylko borówki są estetyczne jesienią a jednoczesnie trzeba jakoś tam podejść..Jeszcze nie znalazłam na to pomysłu. No i generalnie wydaje mi sie że mam bardzo dużo gatunków roslin przez to swoje zauroczenie wszystkim a teraz mysle żeby jakoś ujednolić to wszystko..może popowtarzać. Myśl mysl myśl - jak to mówi słynny Kubus Puchatek z bajki mojego synka
____________________
Pozdrawiam - Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies