Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wokół tarasu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wokół tarasu

Sebek 19:49, 29 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
cyprysik da sobie radę. Tuje zachodnie Danica mają już kulisty pokrój - ale na pewno fajniejszy jest bukszpan na kule.
Azalie Irene Koster są ładne, ale ten zapach będzie tylko przez krótki czas.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zegrzynka 21:12, 29 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Jakoś Sebku nie przepadam za tujami - jedynie te bioty wschodnie aurea Nana maja dla mnie ładny gęsty pokrój i ładnie ułożone igły.

Dziś zajechałam do jednego centrum ogrodniczego w którym zrezygnowali całkiem z cisów na pniu bo podobno im wszystkie wymarzały....Nie wiem co o tym myśleć. Czy one są wrażliwe??
____________________
Pozdrawiam - Monika
Sebek 21:35, 29 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pierwsze słyszę o wymarzaniu. Raz widziałem tylko pnie zabezpieczone przed zbyt dużymi wahaniami temperatury. Ale jakby mi wymarzł to chyba bym tego nie przeżył
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zegrzynka 08:51, 01 mar 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Życzę Ci zatem długiego życia

A ja udam się do innego centrum ogrodniczego. Pozdrowienia wiosenne
____________________
Pozdrawiam - Monika
Zegrzynka 08:36, 04 kwi 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Chciałabym zabrać się do obsadzania miejsca wokół tarasu który planowałam jakiś czas temu zresztą z Waszą pomocą. Posadziłam już świerk serbski nana i dwa ilexy ale nie jestem przekonana do reszty kącika. Niby kącik mały ale jest przy tarasie i tym samym wolę trzy razy przemysleć niż zrobić za szybko..Mam nadal problem z rysowaniem projektów dlatego rozrysowałam jakoś co chcę tam posadzić (zielone kulki to tsuga canadensis jeddeloh(3) między nimi dwie trzmieliny na pniu. Z boku jest posadzona w zeszłym roku runianka (planowałam nakupić jej w tym roku dużo więcej bo ta część tarasu jest lekko na skarpie i trawnik nie chce tam rosnąć - za duży cień chyba). W prawym kącie obok kamienia posadziłam dwa dni temu hakonechloa macra aureola(2). jakoś ta cała koncepcja mi sie rozmywa...chciałabym jakoś ożywić to dość cieniste miejsce.
Wiem że już zwracałam się do Was o pomoc ale może spojrzycie raz jeszcze i cos Was natchnie? Z góry dzięki.
Wystawa jest południowo- zachodnia ale mocno zacieniona przez wysokie sosny.
No i zdjęcia.
____________________
Pozdrawiam - Monika
hanka_andrus 09:15, 04 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Aż się tu proszą powojniki! Nie chcesz?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaisog1 09:20, 04 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dwie kule na pniu odpadają. Jakos mit o nie gra - wsadź 3 i podsadź czymś... trzmielina, runianka, hosty
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Zegrzynka 09:31, 04 kwi 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Po kratkach Haniu pną sie dwie glicynie białe, troche gołe od dołu..może rzeczywiście coś oddołu jeszcze posadzić, jakiegoś niskiego powojnika znoszącego cień..na górze zdominuje go glicynia.


No właśnie Gosiu coś mi tu nie gra...ale czy jak posadze tylko te choiny to nie będzie pusto? może chociaż jakieś cebulowe..tylko czy zniosą cień..
____________________
Pozdrawiam - Monika
kaisog1 10:14, 04 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jeżeli radzą sobie glicynię, które uwielbiaja slońce to i cebulowe sobie poradzą.... tak sobie myślę
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Zegrzynka 10:33, 04 kwi 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Glicynia wspina się wysoko wysoko, aż do balkonu na piętrze, a tam słońca sporo. A czy się sprawdzi w tym miejscu też nie wiem bo jeszcze nie kwitła - to takie moje próby. Cały czas pilnuje sie by rosliny na własciwe stanowiska sadzic ale średnio jeszcze to wychodzi.

Chyba pod kratką podsadzę tzrmieliną taką samą co już tam jest i zobaczę jak będzie.

A tu mam drugie miejsce które zmienia się pod wpływem ogrodowiska i planuję je skończyć (zlikwidować w tym miejscu trawnik i zrobić rabatę) w tym roku. W srodku jak to u mnie stoi dość wysoka sosna. Miejsce to znajduje się w przedogródku ( tak mam 'śliczną' butlę tam) i miejsce musi być uporządkowane.

Za obwódką z bukszpanów planowałam posadzić rzędem po 3 tawuły goldmound i 3 ilex Golden Gem, bliżej środka myślałam o berberysach jakiś czerwonych może red pillar i pod sosną bluszcz by się po niej wspinał. co myślicie?
Obwódka z bukszpanu będzie szła dalej w zawijas ale chwilowo nie mogę jej skończyć bo musi być tam przejście.Aaa i jeszcze kosz chłopców zostanie stamtąd oczywiście przeniesiony...
____________________
Pozdrawiam - Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies