Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

barbara_kraj... 20:09, 09 lut 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
viva napisał(a)
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
czytać).






I ja witam serdecznie
Urzekło mnie to miejsce! Podobnych na pewno znajdę w Twoim ogrodzie więcej
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
madlen 22:22, 09 lut 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
mnie też i oczywiście nie wiem jakie to rośliny - dopiero zaczynam przygodę z bylinami, kwiatami
Sebek 23:32, 09 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam i ja - tych piasków w ogóle u Was nie widać - jedynie po lawendzie, że ma odpowiednie warunki skoro jest taka piękna. W ogóle wszystko Ci pięknie rośnie. Chyba po tym najeździe na piaski wymieszaliście to i to i jest ciągle wilgotno i warunki dla roślin super
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bogumila 23:38, 09 lut 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Ach te widoki....piękne
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
viva 01:02, 10 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Kochani, witam wszystkich miłych gości, dziękuję za tak wiele ciepłych słów. Piszecie, by opowiadać o swoim ogrodzie - no ja mogę o nim tak jak matka ślepo zakochana w swoim dziecku.

Małgosiu,brzozy trochę śmiecą, ale bez nich nie wyobrażamy sobie naszego ogrodu, liście grabimy dwa razy, pierwszy raz kiedy opadnie większość, a potem przed zimą poprawiamy, by nie zaszkodziły trawie.

Madlen na rabacie pod oknem widać głównie róże miniaturowe, niestety kupione bez nazwy, przed nimi żółte kwiaty wiesiołka missouryjskiego - jest tam w lecie patelnia, ale radzą sobie.

Jolu nad lawendą widać przekwitającą szałwie omączoną.

Danusiu kiedy tak pochłaniałam wszystkie wiadomości czytając Kwietnik, Ogrody myślałam - gdzie to wszystko kupić, tyle odmian, gatunków pięknych roślin, teraz przyszedł czas, że myślę - za co kupić, wszystko na wyciągniecie ręki do klawiatury.

Kiedy zaczynaliśmy zakładać ogród myśleliśmy sobie - posadzimy trochę iglaków, krzewów, założymy trawniki i będzie, bo cóż może urosnąć na takiej ziemi. Aha, mąż marzył o trawniku angielskim, był kiedyś w Anglii i w takim zakochał się - trawnik angielki na piasku.... A ja, jak mogłam myśleć, że wystarczą mi iglaczki, ja która kocham kwiaty, kolory, jestem wzrokowcem i gra kolorów, świateł robi na mnie ogromne wrażenie.


Trawnik angielki mamy jak jest mokra wiosna lub jak ubiegłoroczne lato, kiedy trudno było wykosić suchą trawę.
Nasz ogród żyje dzięki naszemu stawowi. Nad stawem mamy pompę ze studni głębinowej i silnik
trójfazowy, podają wodę do górnej części ogrodu. Część rur wkopaliśmy, a część węży jest na powierzchni i w czasie podlewania częściowo musimy przesuwać zraszacze, by podlać cały ogród (oczywiście tylko tę górną część, gdzie jest piasek suchy). Jednocześnie chodzi osiem pryskaczy.
Nasz majowy trawnik


Niestety te węże są widoczne na wielu zdjęciach, ale pracujemy nad tym jeszcze by je trochę ukryć, nie zwijając za każdym razem, bo nieraz jest konieczność codziennego podlewania.

i zdjęcie z dedykacją dla Danusi - Elfe w towarzystwie agapanta


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
pamelka 01:18, 10 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Witaj Vivo pięknie i jakże kojąco w Twoim ogrodzie, tylko przysiąść i podziwiać uroki.
Powiedz proszę, agaphanty, jak widzę w ziemi.
Napisz jak sobie radzą i kiedy wykopujesz?
U mnie wyłącznie w donicach, ..... ale nie jest to ich wymarzone miejsce jak myślę ....
badara 09:47, 10 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
viva napisał(a)





Znany mi widok ,też taki wąż leży latem u mnie w ogrodzie ,ciągle myślimy żeby cos z tym zrobić,ale lato mija tak szybko , a przede wszystkim śliczny widoczek ,taki kojący ,pięknie urządziłaś ogród na swoich piaskach.gratuluję
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
monteverde 10:07, 10 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Vivo, kiedyś też miałam ogródek warzywny na piaskach i wiem ile trzeba zachodu żeby cokolwiek wyrosło, mam dla Was wielki szacunek za tak duży wysiłek i wkład pracy aby ten ogród wyglądał ładnie , bo tak jest, będę zaglądała Powielam pytanie "pamelki" o agapanty
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
wanda7 10:22, 10 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Dzień dobry, pozdrawiam także z piaszczystych okolic. Wiem, ile trudu wymaga uprawa roślin w takich warunkach i bardzo miło mi widzieć, że ci się to świetnie udało.
A różyczka Elfe bardzo piękna. Właśnie ją sobie zamówiłam, bo podobają mi się takie jasne delikatne barwy, Z agapantem rzeczywiście wygląda pięknie. Ja agapant także mam w donicy i zimą wnoszę do piwnic. Jeżli ty masz go rzeczywiście w gruncie, to ciekawa jestem, jak go zabezpieczasz na zimę. Bo mnie wcale nie chce się taszczyć tej mojej ciężkiej donicy.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Wieloszka 10:53, 10 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witam Vivo i ja bardzo serdecznie! Pojawił się kolejny romantyczny i taki angielski ogród na ogrodowisku! Pięknie u Ciebie, więc przyłączam się do myśli Pszczelarni, że rodzaj gleby i strefa klimatyczna nie ma znaczenia dla dobrego ogrodnika - w każdych warunkach stworzy kolorowy i bujny ogród ! Zachwycił mnie szczególnie agapant, bo jest w moim ulubionym kolorze, i jeszcze z tą różą... Ach, poezja!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies