Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 11:16, 09 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Próba wklejania zdjęć wyszła pomyślnie, więc teraz mogę dołączyć do Ogrodowiska. Czaiłam się już od dawna, aż wreszcie nabrałam odwagi, aby znaleźć się w tym wspaniałym gronie.

Osobiście chcę przywitać Szefową Ogrodowiska; Danusiu wydaje mi się, że znam Cię od bardzo dawna. Całe lata prenumerowałam Kwietnik, Ogrody i tam czytałam Twoje artykuły i porady, były zawsze dla mnie inspiracją i nauką. Cieszę się, że mogę Ci teraz osobiście podziękować za to, co robisz w Ogrodowisku, podziwiam Twoją chęć dzielenia się z innym swoją wiedzą, umiejętnościami, czasem a nade wszystko swoją wielką pasją.

Teraz może troszkę o naszym ogrodzie. Myślę, że tytuł jaki dla niego wybrałam mówi o jego dwóch ważnych aspektach. Najpierw może o tym piasku. Gleba na naszym terenie to klasa VI o wysokim poziomie wód gruntowych. Śmiejemy się, że mamy dwa rodzaje piasku, suchy i podmokły - działka ma dwa poziomy wysokości.
To, że w takim miejscu udało nam się stworzyć kolorowy ogród napawa nas prawdziwą dumą. Kto ma taką właśnie glebę, ten na pewno wie o czym mówię.
Może tyle tytułem wstępu i żeby nie było bardzo nudno trochę zdjęć na potwierdzenie tego co piszę.
(wnuczek przestrzegał mnie, żeby nie pisać długich postów, bo na forum nikomu nie chce się takich czytać).











____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
justi 11:28, 09 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj Vivo! zapowiada się uroczo...
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Dzidka 11:31, 09 lut 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
viva napisał(a)

(wnuczek przestrzegał mnie, żeby nie pisać długich postów, bo na forum nikomu nie chce się takich czytać).





Witaj

Obiecuję, że z dużym zainteresowaniem będę czytała, nawet te najdłuższe posty.
I także z przyjemnością odpocznę w tym kolorowym ogrodzie.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
weronika77 11:33, 09 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Już mi się podoba. Wnuczek ma rację, że nie dużo pisać, ale coś trzeba, jak nie chcesz być zasypywana pytaniami, np. a jak ta róża się nazywa...Pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
justi 11:34, 09 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
To jest inne forum i czasem poświęcamy czas na czytanie wątków od deski do deski. nawet jeśli nic nie piszemy to chętnie czytamy i podglądamy
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
magos 11:34, 09 lut 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Witaj Vivo!
Zapowiada się pieknie.
A że ja też mam piaski głównie(na glebie klasy IV zrobiłam warzywnik), reszta to tęż klasa V i VI.
U mnie tylko susza i wiatr.Może trochę cieplej (pod Wrocławiem).
Jaką masz dużą działkę i kiedy zakładałaś ogród.
Powiem szczerze, że z tych pierwszych zdjęć, też taki chciałabym mieć ogród.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
annawu 11:36, 09 lut 2012


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Witaj, i powinnaś być dumna, piękny ogród stworzyliście.
____________________
Ania - W gródku Ani
Bogdzia 11:39, 09 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Serdecznie witam i dodam ze też mam kiepską ziemie na mojej działce. Pierwsze zdjęcia pokazuja piekny ogród, wiec czekam na więcej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 13:26, 09 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pięknie. A taki fotel w ogrodzie to ..... ! Czasami się zastanawiam czy gleby i klasy mają jakieś znaczenie .... . Pisz dużo. Lubimy czytać i oglądać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kaisog1 13:31, 09 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
WItaj

Przecudowny ogród Nie do uwierzenia, że takie masy kwiatów rosną na piaskach Ale cóż to dla ogrodnika z "zacięciem".
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies