Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pola 09:42, 19 sty 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gardenarium napisał(a)






Danusiu doszłam do strony 500 i nie umiem znaleść informacji co to za buk, jest tak zjawiskowy , że zachorowałam na niego, plis podaj nazwę muszę go mieć
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Juzia 10:37, 19 sty 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Jola kiedyś w googlach wpisałam rohan obelisk i wywaliło drugie zdjęcie Danusi ogrodu właśnie z tym bukiem...może to to
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pola 10:39, 19 sty 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Juzia dziękuję , zaraz to sprawdzę
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Milka 10:42, 19 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I proszę, poczytałam o zadowoleniu, i juz jest fajnie
pozdrawiam Danusiu i czekam na białe hiacynty.uwielbiam te kwiaty za wszystko w dużej grupie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pola 10:46, 19 sty 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Juzia_G napisał(a)
Jola kiedyś w googlach wpisałam rohan obelisk i wywaliło drugie zdjęcie Danusi ogrodu właśnie z tym bukiem...może to to
Juzia chyba masz rację, tylko dlaczego na zdjęciu Danusi jest on taki rozłożysty, czy ona go specjalnie podcina, kurcze u niej jest piękny......
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Juzia 10:49, 19 sty 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Danusia wszystko tnie...buka pewnie tyż
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 10:49, 19 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaWB napisał(a)
Witaj Danusiu, co sądzisz o odmianie Picea omorika 'Aurea' ? czy zasługuje na uwagę tak samo jak ten przez nas ulubiony?


To okaz dla kolekcjonerów, w ogrodzie powinien być wyeksponowany, ale moim zdaniem ozdobą ogrodu powinno być co innego, raczej rośliny kwitnące, hortensje, różaneczniki, żurawki i inne takie.

Ja tam się za bardzo tymi iglastymi rarytasami nie zachwycam. To jest to samo co zwykły świerk, tylko młode przyrosty są żółte. Jako soliter ? - zbyt mało atrakcyjny, a jako żółty żywopłot? bo ja wiem, wolę zwykłe świerki i zieleń.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 10:51, 19 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu zaklinamy hiacyntami wiosnę!! Pokaż nam kwiatki może zima się wystraszy !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 10:52, 19 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Juzia_G napisał(a)
Danusia wszystko tnie...buka pewnie tyż


Buka ucinałam delikatnie na rozgałęzieniach pędów, podobało mi się potem jak ślicznie przyrastał i zwisały młode gałązki. Jednak w tym roku cięcie musi być radykalne, bardzo radykalne, nie wiem il.e będę czekać na nowe listki, aż się tego boję, bo zostanie goły pieniek(

Chyba tą akcję pokażę w Mai w ogrodzie jeśli zechcą przyjechać akurat, no i podnośnik być może się wynajmie, to i przy okazji zrobię fotki z "nieba" jak planowałam.

Będą dwa grzyby w barszczu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:05, 19 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do nazwy buka to wstyd przyznać, ale nie wiem co pisałam wcześniej jaka to nazwa akurat dla tego buka. Riversii niechybnie.

Riversii, jak tu na zdjęciu http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/110374/#b

Dawyck Purple jest bardziej kolumnowy, o znalazłąm zdjęcie tego buka po radykalnym cięciu. Jest taki obeliskowatry.

Mój będzie bardziej w stożek cięty, ale z "piórkami" potem, dam mu rosnąć.

http://www.flickr.com/photos/fourseasonsgarden/5885906420/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies