Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 19:47, 22 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Urszulla napisał(a)
Danusiu... jaka odmiana cisa najlepsza jest na tworzenie kul od małej sadzonki?


Taxus baccata siewka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:23, 22 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)
Danusiu mam prośbę czy mogłabyś wstawić fotke swojej ściany wodnej granitowej w zbliżeniu







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag1 21:51, 22 sty 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 19
Danusiu,czapki z głów. Sama mam dom w ciągłej budowie od wielu lat,więc wiem ile trzeba wysiłku,żeby było tak pięknie jak u Ciebie. Ogród też się zmienia i widzę,że ciągle to nie to jakbym chciała ale jest coraz ładniej. Ogrodowisko jest dla mnie największą inspiracją i zaglądam tu od dłuższego czasu. Niektóre ogrody znam prawie na pamięć a Twój szczególnie.
Dekalog też jest dla mnie a szczególnie KONSEKWENCJA bo z tym u mnie nie najlepiej
____________________
Ina
Gabriela 21:56, 22 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Przeglądnęłam Twoje historyczne zdjęcia, Wygląda, że zaczynałyśmy budować domy mniej więcej w tym samym czasie. No i te żółte wory z ytonga, łezka się w oku kręci. Też mam mnóstwo zdjęć z budowy, jest też dokumentacja na video. Dzięki temu można było ustalić zalany wylewką odpływ w łazience, który panowie niefrasobliwie zalali. Fajnie się wspomina po latach...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kasiek 22:00, 22 sty 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Po dlugim dniu ciezkiej pracy i wysilku,lubie tu przychodzic i cieszyc oczy tymi widokami...
____________________
Bawarka
Enya73 22:04, 22 sty 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
halina_zawitkowska napisał(a)






1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj (Gosiak się nauczyła tego m.in. pod moim wpływem

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi


AMEN....
.....muszę to sobie wydrukować....!!!!!


Ja też !



A ja to w ramki oprawię, to moja ogrodowa litania
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Kasiek 22:06, 22 sty 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
yhy..wiedzialam ze bede musiala podpisac cyrograf...)
____________________
Bawarka
Slawko 22:21, 22 sty 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363


Danusiu, co to za ogród? Wiesz może kto go projektował i jak się nazywa? To chyba z Chelsea Flower Show 2005.
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Madzenka 22:38, 22 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu dekalog ogrodnika wyryłam na pamięć.....
Ściana wodna musi dostać przód z garnitu.....
Dumam, czy rabatę przy tarasie kuchennym przemodelować na biało.... Albo będzie biało -żóło...
Reszta ogrodu w tonacji blado-róźowej z niebieskim... Jakoś mi moje delikatne źołte przestały pasować... Oj kusicielko i znów mam zagwozdkę ....

CHFSh od lat spedza mi sen z powiek.... Jak żyć... Człowiek cale życie ogród tworzy i ciągle dąży do niedoścignionej doskonałości...


A dzięki ogrodowisku kopiuję inspirację do albumu, już mi pamięci w tablecie brakuje
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 23:45, 22 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Slawko napisał(a)


Danusiu, co to za ogród? Wiesz może kto go projektował i jak się nazywa? To chyba z Chelsea Flower Show 2005.


To 2006 rok The Savills Garden - Marcus Barnett

a właściwie Marcus Barnett i Philip Nixon

http://marcusbarnett.com/index.asp?PageID=16
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies